iPad Air 5 vs Samsung Galaxy Tab S9 vs Samsung Galaxy Tab S9 FE+

beste1

Decapat
Merhaba. Sadece üniversite için not almak, arada dizi film izlemek için tablet arayışındayım ama çok kararsız kaldım. Laptopum var fazlasına ihtiyacım yok.
"S9 FE+ benim için yeterli." diyorum ama sonra "S9 mu yoksa?" diyorum, oradan da "e bu kadar para veriyorum madem iPad Air 5 alayım" diyorum. Bu kısımdan sonra da "Yazın Apple yükseöğrenim teklifiyle kalemi bedavaya alırım ama ya tablete zam gelirse niye yaza kadar bekleyeyim?" diyorum. Aşırı kararsızım, kısaca biri beni bu kuyudan çekip çıkarabilir mi? 🥲 Ne önerirsiniz? Kullananlar deneyimlerini aktarabilir mi?

Android'le de iOS'la da aram iyi, o açıdan sıkıntım yok.

Benim için o aşırı önemli bir kriter değil laptopum olduğu için. Daha çok ısınma, kasma, kalem, pil, en az bir 5 sene götürmesi gibi şeyler daha önemli.

Hocam 5 sene S9 da götürür Air 5 de. Kalemlerini kendiniz bir test edin. Hoşunuza gideni alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekosisteme bağlı. Apple cihazlar çoğunluktaysa Air 5 iyi uyum olur. Eğer bilgisayara bağlayıp kullanırım vs. diye düşünüyorsanız ve Google Play daha çekiciyse S9.

Telefonum iPhone ama Samsung'u bilgisayara ikinci ekran olarak kullanabilirim. En son o piti piti yapıp alacağım gerçekten. Bu konu çözülemez gibi 😅

Telefonum iPhone ama Samsung'u bilgisayara ikinci ekran olarak kullanabilirim. En son o piti piti yapıp alacağım gerçekten. Bu konu çözülemez gibi 😅

Şahsen iPhone 8 Plus + iPad 8 kombinasyonunun rahatlığı beni mutlu ediyor. Samsung tabletlerden verim alabileceğimi düşünmüyordum. Air 5 ile uçardım herhalde.

Merhaba. Sadece üniversite için not almak, arada dizi film izlemek için tablet arayışındayım ama çok kararsız kaldım. Laptopum var fazlasına ihtiyacım yok.
"S9 FE+ benim için yeterli." diyorum ama sonra "S9 mu yoksa?" diyorum, oradan da "e bu kadar para veriyorum madem iPad Air 5 alayım" diyorum. Bu kısımdan sonra da "Yazın Apple yükseöğrenim teklifiyle kalemi bedavaya alırım ama ya tablete zam gelirse niye yaza kadar bekleyeyim?" diyorum. Aşırı kararsızım, kısaca biri beni bu kuyudan çekip çıkarabilir mi? 🥲 Ne önerirsiniz? Kullananlar deneyimlerini aktarabilir mi?

Android'le de iOS'la da aram iyi, o açıdan sıkıntım yok.
Aklını çelmek gibi olmasın mart ayında Air 6. nesilin çıkacağı söyleniyor onu bir bekle derim ben. Ayrıca sizinle aynı durumdayım ve beklemeye karar verdim mart ayını.

Merhabalar, Samsung S9 FE alalı 1 ayı geçti araştıranlara yardımcı olmak adına tecrübelerimi aktarmak isterim.

• En başta üniversite için tablet almak kesinlikle hayatımı çok kolaylaştırdı. Not tutmak, dersi rahatça takip edebilmek, bu motivasyonla hiç yoktan gelen çalışma isteği... Hele kitaplarınız PDF ise kesinlikle öneriyorum. Hatta YKS için dershaneye para bayacağıma keşke tablet alsaymışım dedim o derece.

• S9 FE için konuşacak olursam, plus almadım ve iyi ki bunu almışım ideal olduğunu düşünüyorum. Notlar, diziler, filmler ve sürekli taşımak için harika bir boyut bence. Mağazada görüp karar vermiştim siz de kararsızsanız böyle yapın derim.

• Bütçeniz el veriyorsa S9 alın ben alamadım. Nedenine gelecek olursam, multitasking ve pil konusunda farkı hissedebiliyorsunuz. Exynos işlemcinin bu kadar şarj yiyeceğini düşünmemiştim, gereksiz derecede harcıyor. Şarj iki gün yetiyor fakat ben tablette sadece Notes ve Duolingo kullanıyorum. O da günde yaklaşık 4 saat. Pili fazla sömürecek şeyler değil yani. Gece de %10 kadar tüketiyor şarjı açık da olsa kapalı da olsa. Benim gibi kullanacaksanız tolere edilebilir derecede. Şahsen oyun vs. oynamayacağım için S9’a iki katı para vermek istemedim. Sanırım pil konusunda iPad diyorum ve geçiyorum. 🫢

• Tabletten izlemeyi çok tercih etmesem de dizi, film, video izlemek gayet keyifli. Akıcılık, netlik, canlılık.. TFT panel oluşunu hissettirmiyor. Sadece ekran ayna gibi, arkadan ışık vuruyorsa sinir bozucu olabiliyor. Fakat yine de ekran parlaklığı durumu kurtarıyor. Elde ağırlık da yapmıyor bu arada.

• Tableti ikinci ekran olarak kullanabiliyorum çok iyi bir özellik, çok iyi oluyor. Samsung Dex’i çok kullanmasam da o da çok hoşmuş.

• Pc ile arasında dosya aktarımı için OneDrive kullanıyorum çok rahat oluyor.

• Mağazada Apple Pencil ve S Pen deneyimlemiş biri olarak kesinlikle S Pen diyorum. Yağ gibi akıyor ekranda kalem. iPad’te takır tukur ekranı çiziyor gibi hissediyorsunuz. S Pen’in ses çıkarmaması dersler için de çok iyi oluyor.

• Not tutma uygulaması olarak Samsung Notes kullanıyorum ve gayet memnunum, güzel ve yeterli. Samsung ücretsiz 1 yıllık Goodnotes üyeliği verdi fakat bana Samsung Notes daha çok hitap etti.

Kısaca S9 FE’yi fazlasında gözüm yok diyenler kesinlikle tercih edebilir. Performans isteyenleri S9’a yönlendirebilirim :). Öğrenciler için yeterli bir tablet. Harcadığım her kuruşa değdi. Daha güzelleri size nasip olsun arkadaşlar. Gerekli gördüğüm kısımlardan kendimce bahsettim umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları severek yanıtlayabilirim.

Merhaba, Samsung S9 FE alalı 1 ayı geçti araştıranlara yardımcı olmak adına tecrübelerimi aktarmak isterim.

• En başta üniversite için tablet almak kesinlikle hayatımı çok kolaylaştırdı. Not tutmak, dersi rahatça takip edebilmek, bu motivasyonla hiç yoktan gelen çalışma isteği... Hele kitaplarınız PDF ise kesinlikle öneriyorum. Hatta YKS için dershaneye para bayacağıma keşke tablet alsaymışım dedim o derece.

• S9 FE için konuşacak olursam, Plus almadım ve iyi ki bunu almışım ideal olduğunu düşünüyorum. Notlar, diziler, filmler ve sürekli taşımak için harika bir boyut bence. Mağazada görüp karar vermiştim siz de kararsızsanız böyle yapın derim.

• Bütçeniz el veriyorsa S9 alın ben alamadım. Nedenine gelecek olursam, multitasking ve pil konusunda farkı hissedebiliyorsunuz. Exynos işlemcinin bu kadar şarj yiyeceğini düşünmemiştim, gereksiz derecede harcıyor. Şarj iki gün yetiyor fakat ben tablette sadece Notes ve Duolingo kullanıyorum. O da günde yaklaşık 4 saat. Pili fazla sömürecek şeyler değil yani. Gece de %10 kadar tüketiyor şarjı açık da olsa kapalı da olsa. Benim gibi kullanacaksanız tolere edilebilir derecede. Şahsen oyun vs. oynamayacağım için S9'a iki katı para vermek istemedim. Sanırım pil konusunda iPad diyorum ve geçiyorum. 🫢

• Tabletten izlemeyi çok tercih etmesem de dizi, film, video izlemek gayet keyifli. Akıcılık, netlik, canlılık. TFT panel oluşunu hissettirmiyor. Sadece ekran ayna gibi, arkadan ışık vuruyorsa sinir bozucu olabiliyor. Fakat yine de ekran parlaklığı durumu kurtarıyor. Elde ağırlık da yapmıyor bu arada.

• Tableti ikinci ekran olarak kullanabiliyorum çok iyi bir özellik, çok iyi oluyor. Samsung DeX'i çok kullanmasam da o da çok hoşmuş.

• PC ile arasında dosya aktarımı için OneDrive kullanıyorum çok rahat oluyor.

• Mağazada Apple Pencil ve S Pen deneyimlemiş biri olarak kesinlikle S Pen diyorum. Yağ gibi akıyor ekranda kalem. IPad'te takır tukur ekranı çiziyor gibi hissediyorsunuz. S Pen'in ses çıkarmaması dersler için de çok iyi oluyor.

• Not tutma uygulaması olarak Samsung Notes kullanıyorum ve gayet memnunum, güzel ve yeterli. Samsung ücretsiz 1 yıllık GoodNotes üyeliği verdi fakat bana Samsung Notes daha çok hitap etti.

Kısaca S9 FE'yi fazlasında gözüm yok diyenler kesinlikle tercih edebilir. Performans isteyenleri S9'a yönlendirebilirim :). Öğrenciler için yeterli bir tablet. Harcadığım her kuruşa değdi. Daha güzelleri size nasip olsun arkadaşlar. Gerekli gördüğüm kısımlardan kendimce bahsettim umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları severek yanıtlayabilirim.

Merhaba hocam ben de S9 FE + aldım birkaç gün önce tablet geldi boyutunu bu kadar büyük beklemiyordum açıkçası ve ben şu noktada bir çelişkiye düştüm acaba diyorum tableti iade edip S9 FE ye mi geçsem diye çünkü hocam bu tablet biraz büyük geldi ama bu bir avantaj mı dezavantaj mı ona emin olamadım ve tableti FE modeliyle değiştirsem hem RAM'i 12 GB'den 8 GB'ye düşecek hem de batarya kapasitesi azalacak biraz kararsız kaldım sen olsan ne yapardın hocam yardımcı olursan sevinirim. Bu arada tableti üniversite için aldım tıp okuyacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı