iPad Air 5 vs iPad 10 vs iPad 9

KannHeil

Hectopat
Bu 3 tablet arasında kaldım. Fiyat olarak biraz fark olduğunu biliyorum. Aklımda 2 soru var: Kalem ve klavye ile ücretin kaçık olması. 4 5 yıl götürmesini istiyorum. Fiyat/Performans açısından en mantıklı olan hangisidir sizce? Dersler, film, dizi ve yatırım amaçlı kullanacağım.

iPad Air 5, dersler için en mantıklı seçenek. Diğer tabletlerde kalemi şarj etmek tam bir işkence. Ders ortasında tabletinizi bıçaklar gibi kalemi şarj girişine takmanız gerekiyor ve bu sırada kaleminizi kullanamıyorsunuz. Air modelinde kalem otomatik olarak tablete yapıştığı için şarj etmekle uğraşmıyorsunuz ve kaleminizin sürekli şarjı oluyor. Ders sırasında not alırken kaleminizin şarjının bitmesi kadar sinir bozucu bir şey yok. Air ve Pro ile böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. Sırf aynı sorunu yaşadığım için iPad (9. nesil) modelinden iPad Pro modeline geçiş yaptım.

iPad Air modelinin ekranı da çok daha iyi. Film ve dizi için kullanacaksanız aradaki farka değecektir.

iPad Air 5, dersler için en mantıklı seçenek. Diğer tabletlerde kalemi şarj etmek tam bir işkence. Ders ortasında tabletinizi bıçaklar gibi kalemi şarj girişine takmanız gerekiyor ve bu sırada kaleminizi kullanamıyorsunuz. Air modelinde kalem otomatik olarak tablete yapıştığı için şarj etmekle uğraşmıyorsunuz ve kaleminizin sürekli şarjı oluyor. Ders sırasında not alırken kaleminizin şarjının bitmesi kadar sinir bozucu bir şey yok. Air ve Pro ile böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. Sırf aynı sorunu yaşadığım için iPad (9. nesil) modelinden iPad Pro modeline geçiş yaptım.

iPad Air modelinin ekranı da çok daha iyi. Film ve dizi için kullanacaksanız aradaki farka değecektir.
Kalemlerde 300-400 Liraya imitasyon ürünlerini gördüm. Performansları nasıl bir bilginiz var mıdır?

Kalemlerde 300-400 liraya imitasyon ürünlerini gördüm. Performansları nasıl bir bilginiz var mıdır?
Belirli sensörler olmayabiliyor fakat çizim yapmayacaksanız idare edebiliyor. Yazı yazmak için alıp memnun kalmayanları da gördüm. Biraz da ne beklediğinize bağlı oluyor. ProMotion yokken tablette yazı yazmak aşırı doğal hissettirmiyor. Ödünç alabileceğiniz veya iade edebileceğiniz bir kalem varsa deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı