iPad Mini 6 vs iPad 10 vs iPad 9

Daha fazla  
Arkadaşlar, çarşamba günü bu üç tabletten birini alacağım. iPad Mini'nin artıları şunlar: Kalem, lamine cam ve işlemcinin A15 olması. Tek eksisi küçük olması. iPad 10'da ise artılar şunlar: Büyük olması ve yeni bir model olması. Eksileri şunlar:1. nesil kalem, A14 işlemci ve lamine cam olmaması.

iPad 9'u bu karşılaştırmaya sadece iPad 10 ile arasındaki fiyat farkına değer mi onu sormak için kattım. Mini 6 ve 10. nesil arasından sizce hangisi alınır? Ben iPad 10 daha yakın bakıyorum çünkü kalem şu anda pek işime yaramaz.

Şu an 9. sınıfım. 11-12'de işe yarar eğer yarayacaksa da 1. nesilde iş görür mü? Ayrıca 14 ve A15 arasında çok fark olmadığını duydum. Lamine cam olayında ise önceden mini 5 ve 7. nesil kullanmışlığım var. Bu ekran arasındaki boşluğu fark ettim fakat beni çok fazla rahatsız etmedi. Tabletler beyaz olmasına rağmen ve 10. nesilin ekran çerçeveleri siyah olduğundan daha az fark ederim diye düşünüyorum. Olmasa daha iyi olurmuş. Normalde mini 6'da düşünüyordum fakat bugün mağazaya gittim ve arasındaki boyut farkına baktığımda acayip küçük olduğunu fark ettim. Avucumla kıyaslama fotoğrafları aşağıda mevcut.

Kısacası sorularım şunlar: iPad mini 6 mı, 10. nesil mi? 10. nesil alırsam beni üzer mi ve 9. nesil ve 10. nesil arasındaki farka değer mi?

IMG_20240318_164645.jpg

Screenshot_2024-03-18-17-55-00-180_com.miui.gallery-edit.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple Pencil+64 GB 10. nesil 20bin lira. O fiyata 128 GB S9 var. Şahsen bana 10. nesil mantıklı gelmiyor. Ha olur mu olur güzel cihazdır. Ama 64 GB PDF için yetmez.

Hocam ders çalışmak için almayacağım ders için kullanacağım zaman 2-3 yıl sonra olur o zaman 1.nesil kalem de alırım herhalde şu anki önceliklerim film, video, oyun ve ders videosu. İllaki PDF falan da indirirm ama doldurmam geri silerim. Bir de aklımda mini 6 cihazı var o nasıldır sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ders çalışmak için almayacağım ders için kullanacağım zaman 2-3 yıl sonra olur o zaman 1.nesil kalem de alırım herhalde şu anki önceliklerim film, video, oyun ve ders videosu. İllaki PDF falan da indirirm ama doldurmam geri silerim. Bir de aklımda mini 6 cihazı var o nasıldır sizce?
Film dizi için LCD 60hz 8 inç ekrane 22k para mı vereceksin? O fiyata S9+ var.

18 bine de varmış. Alırsan memnun kalırsın ama çok pahalı.

Hocam sizce 10.nesil ile 9.nesil arasındaki farka değer mi? iPad 9 ile arasındaki farka değmez diyorlar fakat bence değer tasarım tamamen değişiyor şarj girişi değişiyor parmak izi üste geçiyor işlemci değişiyor ekran boyutu biraz daha büyüyor sizce değer mi arasındaki fiyata? Ayrıca 10.nesilin kronik sorunu var mı?

Hocam sizce 10.nesil ile 9.nesil arasındaki farka değer mi? iPad 9 ile arasındaki farka değmez diyorlar fakat bence değer tasarım tamamen değişiyor şarj girişi değişiyor parmak izi üste geçiyor işlemci değişiyor ekran boyutu biraz daha büyüyor sizce değer mi arasındaki fiyata? Ayrıca 10.nesilin kronik sorunu var mı?

Bence o farka değer. Kronik sorun hiç duymadım olsa haberimiz olurdu.

Geri
Yukarı