İPad Pro İle Web Sitesi Kodlamak

CanOzturk

Hectopat
Daha fazla  
Halihazırda MacBook Air kullanıyorum. Fakat bunu satıp iPad Pro 12.9 2. Nesil + Smart Keyboard almak istiyorum. "Tam randımanlı" olarak, iOS işletim sistemine sahip bu tablet bilgisayar ile web site kodlanabilir mi?
Varsayalım yapılıcak web sitesi Youtube, Facebook, Twitter düzeyinde. Bu cihaz ile bu FTP erişimide dahil yapılabilir mi? iPad App Store'da "Coda" adında bir uygulama varmış, 90 TL ücrete sahip. Ve buna benzer uygulamalar da var. Bu tarz IDE'ler ile yapılabilir mi? Bilgilerinizi deneyim ve tecrübelerinizi okumak isterim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
ios işletim sistemi sorun yaratacaktır çünkü kullanacağınız çoğu araç macos için tasarlanmıştır ios desteği bulabileceğinizi sanmıyorum

Herhangi bir SSH clientin ve serverın olursa her ortamda çalışabilirsin.
SSH client tam olarak ne oluyor?
WebSSH Pro - SSH & SFTP on the App Store
Termius - SSH, Mosh and Telnet client on the App Store
Bu tarz uygulamalar ile ipad proda ssh client olabilir mi?
Bilgisayarda server almadan websitesini direk safaride gösterebiliyorum, ipad proda bu genişlik olmadığı için sanırım server alıp ftp ile bağlanmam gerekiyor. ftp programlarıda var ama sanki bir eksiklik varda bi yerde bişeyi yapamıcakmışım gibime geliyor.

"Git biraz araştır sende" diyenleriniz olabilir, elimden geldiğinde araştırıyorum. Ortalama 5.000 TL vericeğim bir cihaz işime yaramaz ise çöpe gitsin istemiyorum. Apple desteği aradım yurt dışından bilgi aldılar, değişik terimlerle "şunu bunu yapabilirsiniz ama yinede mac öneririz" cümleleri kurdular.
Cihazdan yana ise problemim yok, klavyeyi ve ekranı deneyimledim, klavye ergonomik. Ekran ise yeterince büyük.

Yane çok istenirse cep telefonundan bile yazılabilir ama önemli olan bunun ne kadar verimli birşey olmasıdır. Ssh üzerinden bağlantıp birşey geliştirmek bana çok sağlıklı bir çözüm olarak gelmiyor. Ben localhost üzerinden çalışmak sonuçların anlık olarak yansımasını sağlar ama ssh üzerinden dosya gönder al vs bunlar en ufak şeylerde bile beklemenizi sağlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı