iPhone 11 alan biri hava atmak için alıyordur?

Hocam ben mi takıntı yapıyorum bilmiyorum ancak bu güne kadar hep Android kullandım. Öyle IPhone'um olsun diye bir triplerim yok Instagram vs fazlasıyla kullanıyorum ancak beni artık Android'den en çok iten şey o telefonun ekranına bakınca o Android arayüzünü görünce bile içim daralıyor hep aynı geliyor ben mi takıntı yapıyorum acaba bilmiyorum açıkçası.

Arayüzü özelleştirerek ya da farklı arayüzler kullanarak deneyebilirsiniz. Ben One UI arayüzünü sevdiğim için sorun yaşamadım öyle ama zevkler ve renkler değişir. Her ne kadar güzel olsa da zevk almadıktan sonra bir anlamı kalmıyor.

Hocam ben mi takıntı yapıyorum bilmiyorum ancak bu güne kadar hep Android kullandım. Öyle IPhone'um olsun diye bir triplerim yok Instagram vs fazlasıyla kullanıyorum ancak beni artık Android'den en çok iten şey o telefonun ekranına bakınca o Android arayüzünü görünce bile içim daralıyor hep aynı geliyor ben mi takıntı yapıyorum acaba bilmiyorum açıkçası.
Abartmayın hocam, o kadar da değil. Ama arayüz tasarımı konusunda her zaman Apple'ın arkasındalar maalesef. Aynı Windows'un W11 ile tasarımda Mac'e özenmesi gibi. Android tasarım olarak çok fakir hissettiriyor insana. İsterse telefon on kat daha performanslı olsun.

Ayrıca wi-fi ve flashlight gibi ayarlar için ekranı aşağıdan yukarı değil de, yukarıdan aşağı indirmek en büyük saçmalık. Buna bir çözüm varsa söyleyin lütfen. Bilmem kaç inç ekranlı kocaman telefon yapıyorlar, bir de yukarıdan aşağı itip duracağız, e klavye aşağıda zaten? Telefonu tek elde kullanmayı zorlaştırıyor.

Bende yakın zamanda iPhone 11 almayı planlıyorum, bu güne kadar hep; Android cihaz kullandım ve gerçekten IOS'un optimizasyonu, kamerası ve arayüzü çok çok daha iyi. Yeni bir cihaz alacakken tipik Android arayüzü ile bir cihaza 20-30 bin TL vermek bence gereksiz, ayrıca şu model telefon şu fiyata ve daha iyi fotoğraf çekiyor diyenler çok fazla var. Sosyal medya desteği olmadığı sürece istediğin kadar şahane fotoğraf çek boş. Bende iPhone 11 tam bir fiyat performans cihazı, kamerası olsun tasarımı olsun, bence yeni nesilin iPhone 6'sı...

Hocam kimsenin 2. El'e 22 bin TL vereceğini zannetmiyorum :) sıfırı zaten 24.399 TL.

Dostum temiz garantisi 1 yıldan fazla bir telefon 20 bine satarım yine kar ve kullandım ayrıca burada ticaret değil mevzu insanlar 200 lira için 2. el RAM alıyor 100 lira için dolapta 2 .el kıyafet satıyor dünyanın her yerinde bu tip insanlar var bizzat kendim 1 ay kullanılmış 15.500'e alacaktım :D Gitmeye üşenip 16500-17 bin civarına sipariş geçtim :D Öyle bir alırlar ki :D ve bugün iPhone 8 Plus ile aynı anda çıkmış aynı klasmanda hangi Android şu an bir 8 Plus parasına satılabiliyor ki?

Abartmayın hocam, o kadar da değil. Ama arayüz tasarımı konusunda her zaman Apple'ın arkasındalar maalesef. Aynı Windows'un W11 ile tasarımda Mac'e özenmesi gibi. Android tasarım olarak çok fakir hissettiriyor insana. İsterse telefon on kat daha performanslı olsun.

Ayrıca Wi-Fi ve flashlight gibi ayarlar için ekranı aşağıdan yukarı değil de, yukarıdan aşağı indirmek en büyük saçmalık. Buna bir çözüm varsa söyleyin lütfen. Bilmem kaç inç ekranlı kocaman telefon yapıyorlar, bir de yukarıdan aşağı itip duracağız, e klavye aşağıda zaten? Telefonu tek elde kullanmayı zorlaştırıyor.

Onu beşi bilmem de :D 8 Plus'da bulunan Siri ile 11'deki Siri arasında dağlar kadar fark olsa da (olumsuz anlamda 11'in Siri'si -40 IQ) benim gibi üşengeç adamlar için hey Siri neredesin hey Siri :D Onu ara bunu ara alarm kur şuna mesaj at falan büyük kolaylık. Ekleme yapmak gerekirse hala Siri kadar kullanımı kolay olmasa da Google tarafında ki asistan çok daha zeki ve faydalı 11'in Siri'si ile değişmek isterim ama Siri gibi kullanışlı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum temiz garantisi 1 yıldan fazla bir telefon 20 bine satarım yine kar ve kullandım ayrıca burada ticaret değil mevzu insanlar 200 lira için 2. el RAM alıyor 100 lira için dolapta 2. el kıyafet satıyor dünyanın her yerinde bu tip insanlar var bizzat kendim 1 ay kullanılmış 15.500'e alacaktım :D gitmeye üşenip 16500-17 bin civarına sipariş geçtim :D öyle bir alırlar ki :D ve bugün iPhone 8 Plus ile aynı anda çıkmış aynı klasmanda hangi Android şu an bir 8 Plus parasına satılabiliyor ki?

Onu beşi bilmem de :D 8 Plus'da bulunan Siri ile 11'deki Siri arasında dağlar kadar fark olsa da (olumsuz anlamda 11'in Siri'si -40 IQ) benim gibi üşengeç adamlar için hey Siri neredesin hey Siri :D onu ara bunu ara alarm kur şuna mesaj at falan büyük kolaylık. Ekleme yapmak gerekirse hala Siri kadar kullanımı kolay olmasa da Google tarafında ki asistan çok daha zeki ve faydalı 11'in Siri'si ile değişmek isterim ama Siri gibi kullanışlı değil.

Enflasyon yüzünden artıyor kâr olmuyor. Enflasyon yüzünden artıyor ve satın aldığın çoğu şey arttığı için kâr yapmış olmuyorsun.

Ya şu şekilde ifade edeyim. Cihazlarda hız testi yaparken genelde uygulamaların açılış hızlarına bakarlar, elimdeki Xiaomi cihazla karşılaştırdığımda 1-2 saniye daha önce açılıyor uygulamalar IPhone'da bu fark için gidip Xiaomi yavaş iPhone hızlı triplerine girip cihaz satın almayı düşünmem ancak iPhone kullanırken uygulamalar arasındaki geçiş olsun o akıcılık ve stabilizasyonu gerçekten çok başka bütün sosyal medya uygulamaları da iPhone üzerinden çıkıyor örneğin geniş açısı olan bir Android cihazda Snapchat'te veya Instagram'da geniş açıya geçemiyorum onun dışında Android 6 aydan sonra yavaşlıyor kademe kademe bütçem 11 alacak kadar var ara sıra kafam bulanıyor bu fiyata S22 var hatta daha ucuza falan diye çelişkiye düşsem de sanırım iPhone alacağım gibi duruyor. Tabii önerilere her zaman açığım :)

Hocam iPhone 11 fiyatları şu an uçmuş durumda zaten 25.000 TL edecek bir telefon değil geçen sene 14 Mayıs'ta 11.500 TL'ye Vatan'dan almıştım. 25.000TL'ye ikinci el 12 Pro, 13 alırım daha mantıklı. Şu an Apple zaten kendisi iPhone 11 satmıyor mağazalar satıyor.

O fiyata 12 Pro yok.

Kar yapmış oluyorum para değil kullanımdan ve verdiğim paradan daha üste satıyorum enflasyon Android telefonlar için yükselmiyor galiba :D her yıl değerleri düşüyor.

Hocam değer anlamında kâr yapmıyorsunuz. Çünkü para değer kaybediyor. iPhone 13 ve iPhone 15 ikisi de 800 dolardan satışa sunuldu. Türkiye de iPhone 13 çıktığı zaman 11k TL idi. O zaman aldın diyelim. Şimdi telefonun ikinci el fiyatı (garantisi bitmemiş) 30k TL. iPhone 15 ise 52K TL. Kâr yapmış olmuyorsun sadece paran değersizleştiği için öyle gözüküyor. Benim telefonum S21FE ilk çıktığında fiyatı 11k TL idi. Şu an 14-16k TL arası ikinci el satılabiliyor ama tabii ki iPhone kadar değer koruyamıyor çünkü insanlar iPhone telefonları yatırım aracı olarak düşünüyor.

12 ve üzeri zaten 35 bin ve üstü oldugu için bu ülkede çoğu insan da asgari ücretle geçinmeye çalıştıklarını düşünürsem alması zor eğer zengin değilse veya maaşı 20 bin üzeri değilse ama iPhone 11 25 bin TL oldugu için asgari ücretliler yediğinden kısıp bu telefonu alıyor arkadaşlar paranıza yazık bak ben S20 FE kullanıyorum 12 bine aldım ekran olarak iPhone 11'den daha iyi herkes biliyor zaten işlemci olarak Snapdragon 865 A13 arasında fark çok yok ikisi de amiral gemisi olarak çıkmış günümüzde hala iş yapan iki işlemci ben olsam iPhone 11e 25 bin vermem ya siz.

11'in artık havası söndü benim çevremde çok kullanan var.

Yeni konular

Geri
Yukarı