iPhone 11 alınır mı?

Eşimin iPhone 6s'i vardı ve 16GB olması nedeniyle artık çok zorlanmaya başlamıştı. Ben de 5-6 ay kadar önce ikinci elde güzel bir fiyata saydırıp ona iPhone 11 aldım. Telefon konusunda izlenimlerim şunlar:

Bir kere şarjı çok iyi gidiyor. Eşim -neredeyse bütün kadınlarda olduğu gibi- telefonla çok konuşur. Sosyal medyaya girer, Netflix/Youtube videoları izler. Yani normal bir kullanıcı gibi kullanır. Tüm bu kullanımına rağmen net şekilde şarjı 1 gün gidiyor ve hatta %20ler kalıyor.

Telefonu aldığımızda kendimce bir performans testi yaptım. Performans olarak ortalama üstü tüm kullanıcıları tatmin edeceğini söyleyebilirim. Ama mesela video edit uygulamalarını kullanan daha ileri seviye kullanıcılar için yetersiz kalacaktır, bu kişilere Pro modellerini öneririm.

Kamera performansı iPhone X ve XS modellere göre çok iyi. Zaten Youtube'daki tüm incelemelerde kamera özellikleri detaylı anlatılıyor. Ekranı retina değil, çözünürlük ve kontrast oranları düşük. Uzun süredir iPhone kullanıyorsanız aradaki farkı hissedersiniz. Telefonu elinize aldığınızda bir X ya da XS'e göre daha düşük kalitede olduğunu hissediyorsunuz, alüminyum kasa olması nedeniyle. Bu da zaten Pro modellere göre arasında 4000 lira fark olmasını açıklıyor.

Onun haricinde ben şahsen telefonu beğendim. iPhone XS'lerin temiz kullanılmış ikinci ellerinin bile 6-7 bin TL civarına satıldığı bir yerde kesinlikle iPhone 11 alınır.

Burada soru ister istemez telefonun fiyatına geliyor. Dikkat ederseniz yukarıda diğer markalarla karşılaştırmasını yapmadım. Yapmak da yersiz açıkçası, çünkü iOS ve Android çok farklı platformlar. Şahsi görüşüm, iOS'un Android'e göre çok daha stabil, güvenli ve kullanımının çok daha kolay olduğu yönünde. Ama herkesin bu konuda farklı bir fikri olabilir. Sadık iPhone kullanıcılarına iPhone 11'i tavsiye ederim açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı