iPhone 11 basit işlemlerde bile ısınıyor

@Hellomyquestion,
Hocam CPU-Z'den sıcaklıklara bakabilir misiniz? Normal mi anormal mi diye bakalım. A13 termal olarak iyi bir SoC değil zaten. Bu arada bal gibi virüs girer, iOS'lara virüs girmez diye bir kani yok.

Arkadaşlar 2 aydır iPhone 11 kullanıyorum. Şöyle bir sorum olacak, cihaz sürekli ısınıyor, yani ısınıyor derken oyunda vs. değil, tarayıcıda dolaşırken müzik dinlerken, Instagram Reels izlerken, bilenler bilir Chess diye küçük bir oyun var onda bile 5 dakika oynadıktan sonra telefon bariz ısıyı hissettiriyor. Aynı dertten mustarip olup çözüm bulan birileri var mı? Desteğinizi bekliyorum iyi Sosyaller…

Hocam çok düşük bir ihtimal ama telefona virüs vs bulaşınca da ısınabiliyor, iPhone 6 telefonum kendi kendine kapalı bir şekilde dururken bile ısınıyordu, bütün yedeklemeleri vs silip (sadece fotoğrafların geri gelebileceği bir şekilde.) Sıfırladım ve sorun çözüldü.

Benimki de son zamanlarda ısınıyor. Şarjı da hüpletiyor. Bazen canı sıkılınca Widget'lar yüzünden ya da arka plan işlemleri yüzünden ısınıyorlar. Bir de şarjda kullanmamak, şarj olunca direkt çıkartmak falan lazım. Bugün bir yeniden başlattım. Daha iyi gibi. Hava durumu sürekli arkada çalışıyordu, onu fark ettim. Şu an yok oldu.
Aldığım ekran süresi bu yani çok saçma 2 buçuk saat almışım

Cpu x diye bir uygulama buldum bu sadece onu açık bırakınca bile deli gibi ram tüketen bir şey var, bu veriler gerçek mi ya?

Dosya Ekleri

• 6005734D-75E4-4790-AC5B-121F2A85112E.png
    6005734D-75E4-4790-AC5B-121F2A85112E.png
    116,7 KB · Görüntüleme: 32
  • CDE52B79-CE27-4360-8C17-50FAE925025D.png
    CDE52B79-CE27-4360-8C17-50FAE925025D.png
    84,1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Aldığım ekran süresi bu yani çok saçma 2 buçuk saat almışım

Cpu x diye bir uygulama buldum bu sadece onu açık bırakınca bile deli gibi ram tüketen bir şey var, bu veriler gerçek mi ya?
Hafızayı boşalt, arka planda uygulama yinelemeyi kapat. Şarj yiyen uygulamalar hangileri onlara bak. Gerekmeyen uygulamaların bildirimlerini de kapat ki arkada çalışıp bildirim göndermeye çalışmasınlar. Hafıza çok dolduysa onu da boşalt.

Geri
Yukarı