iPhone 11 deneyiminiz

Bence artıları şarj ömrünün uzun olması, özellikle kamerasının iyi olması, ve benim en sevdiğim özelliği şu Apple marka ürünlerin çoğunda artık her şey basitleştiriliyor. Mesela kestirmeler. Bu gerçekten belki çok önemli gelmiyor gibi ama günlük hayatta kullanımı acayip derecede basitleştiriyor. Yani bahsedebileceğim çok bir şey yok normal ve kaliteli bir iPhone. Almanızı önerir miyim? Eğer iPhone almak istiyorsanız bence alınabilir. Ama ilk tercih midir? O size kalmış.

Bundan sonra almayı düşünüyorum hem de iPhone hakkında kullanıcı bilgisi sahibi olmak istedim. Bir de telefonumu satıp yükseltebilirim bozulana kadar kullanacağım diye bir kaide yok.

7,300 TL'lik telefonda LCD ekran var diyecek bir şey yok tabii asıl suç Apple'ın burada.

Ekran paneli güzel kötü durmuyor bizzat kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
11 kullanıyorum ekranından gayette memnunum. Herkesin kendi düşüncesi bir şey diyemem ama pixel pixel görünüyor lafları boş laflar. Performans kısmına çok deginmeye gerek yok herhalde, 8 aydır kullanıyorum telefon bir kere teklemedi bile. Batarya konusunda ise genelde şarjı %25 ve %80 arası kullanıyorum ve bu bana 1 gün yetiyor. 1, 5 saatte %10 şarj yiyor cihaz, tabii oyun oynamadıgım da, sadece Safari YouTube ve Instagram da geziniyorum. Kamera performansıda gayet iyi yazılımında verdigi destek ile çok kaliteli fotograflar çekebiliyorsun. Aklına takılan başka soru olursa cevaplarım.

Hocam 11 Pro Max kullanıcısıyız ailecek. İşin uzmanı değilim ama bundan önce Samsung Note 9 kullanıyordum ondan önce de hep Android kullandım. Sizi temin ederim iOS işletim sistemi kadar hızlı ve pratik bir sistem görmedim. Gerçekten kullanmaya başlayınca rahatlık ve pratiklik hissi veriyor öbür telefonlara göre. Telefondan oyun oynayan bir insan değilim bu yüzden bazen şarj beni 2 gün bile götürüyor. 8-9 aydır kullanıyorum cihazı ve pil sağlığım %97'de hala. Tabi bu dediklerim Pro Max modeli için ama arasındaki farklar RAM, batarya ve kamera. Kamerasını zaten internetten araştırıp çekilen fotoğrafların, videoları görebilirsiniz gerçekten güzel kamerası bazı belgesel çekimlerimde telefonuda kullandığım oluyor.

Kendi başlığımı görünce eklemek istedim :)
alalı yaklaşık 6 ay olacak telefondan memnun kaldıklarım çok fazla gerek tasarım gerek işlemci bakımından beni çok tatmin etti. Telefonla oyun oynamadığım için bataryasına çok yorum yapamayacağım ama önceki P20 Lite telefonumdan kat kat daha iyi tabii ki de. Eksi olarak ekleyebileceğim şeyler şunlar olabilir:
1) hızlı şarj ile telefon gerçekten ısınıyor fakat şarjda kullanmazsanız bir problem olacağını sanmıyorum çünkü 30-40 dakika arasında çoğu dolmuş oluyor.
2) diğer telefonlarda nasıl bilmiyorum fakat maske varken face ID çalışmıyor o zaman keşke touch ID olsa diyorum ama yine de benim için sorun değil.
Özet: Olumsuz yorumlarım bunlar olabilir en fazla aklıma bunlar geldi telefondan oldukça memnunum ablama da aynısından aldık uzunca süre değiştirmeyi düşünmüyorum ilk çıktığı zaman aldığım iPhone 6 64 GB bile hala kullanılıyor üstelik hiçbir işlem görmedi Apple kaliteli ürünler yapıyor. Bütçen yetiyorsa hiç düşünmeden almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı