iPhone 11 halen alınır mı?

ysfakbyr06

Hectopat
iPhone 11 almak istiyorum ama herkes 12 al diyor. Amazon'da 11 ve 12 arasinda 7 bin TL fark var, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefonu elinden düşmeyen birisi olarak hala kullanılabileceğini düşünüyorum elbette ben oyun oynamıyorum sosyal medya da kullanmıyorum sadece YT -YT Music- Reddit - Bundle ve iş uygulamaları , geçenlerde bataryasını değiştirttim Apple'a performansında da artış oldu 9 saat dolaylarında +-1 saat ekran süresi veriyor gayet yeterli.

Geçen aylarda yükseltmeyi düşünüyordum ama 15'i beklemeye karar verdim 14 serisi de cortladı iyice Pro Max'ler stokta yok ve çok ağırlar Pro'ların dinamik adasında ekran yanığı çıktı 14 zaten 13 Pro'dan daha leş. İnovasyon açısında Apple öyle bir sene geçirdi ki Steve Jobs mezarında 619 çekiyor.

iPhone 11 almak istiyorum ama herkes 12 al diyor. Amazon'da 11 ve 12 arasinda 7 bin TL fark var, ne yapmalıyım?

Alabiliyorsan 12 almanı tavsiye ederim. 12 yerine 11 de alsan oda işini görür ama 11'i ikinci el almanı tavsiye ederim. 11'in 0 fiyatı 19k gibi abartı bir fiyat. Bu parayı 3 yıllık bir cihaza vermeni tavsiye etmem.

19 bin TL git Gürcistan'ı gör bir tanede iPhone 12/13 al 4 ay normal SIM ile kullan 6 ay eSIM ile kullan paran olursa da kayıt yaptırırsın o süre içinde (not: Kayıt süren sadece 120gün içinde yapılması lazım) benim düşüncemde bu bilemedim :) 19k iPhone 11 vermektense yani.

Arkadaşlar bakın ben Apple dusmani falan değilim ama Apple'in uyguladığı politika bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için bir zulüm. O kadar para vereceksin 60 Hz IPS ekranlı 3 bin MAh'lik 20W la şarj olan bataryali kutusundan şarj cihazı çıkmayan bir cep telefonu alacaksın aklım almıyor gerçekten. Yani sırf iOS var diye sırf Apple diye o parayı dökmek hiç mantıklı değil bana kalırsa. Her acıdan cok daha iyi olan Xiaomi 12t modelini tavsiye ederim.

Arkadaşlar bakın ben Apple dusmani falan değilim ama Apple'in uyguladığı politika bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için bir zulüm. O kadar para vereceksin 60 Hz IPS ekranlı 3 bin MAh'lik 20W la şarj olan bataryali kutusundan şarj cihazı çıkmayan bir cep telefonu alacaksın aklım almıyor gerçekten. Yani sırf iOS var diye sırf Apple diye o parayı dökmek hiç mantıklı değil bana kalırsa. Her acıdan cok daha iyi olan Xiaomi 12t modelini tavsiye ederim.

Veya Galaxy S20 FE eğer iPhone kullanman şart değilse iyiliğin için söylüyorum gerçekten alma saçma olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı