IPhone 11 mi Samsung Galaxy S22 mi?

Her açıdan değerlendirecek olursanız hangi telefonu tercih ederdiniz.

• Samsung Galaxy S22

Oy: 196 90,7%
  • iPhone 11

Oy: 20 9,3%

• Oy verenlerin toplamı
    216
Arkadaşlar ciddi ciddi 11 mi öneriyorsunuz adama? Annemdeki A6 2016'daki AMOLED ekran bile 11'den daha iyi 7 senelik telefon.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ha bu arada, Apple garantileri son yıllarda rezalet. Buyur konu sahibi okuyabilir.

@ustaaaaa

Sizler neden S22 öneriyorsunuz peki? Ki sizde düzgün okumuyorsunuz sanırım yorumları.
Ekosistem varsa iPhone 11 alınabilir, ancak günümüz şartlarında fiyatını şu an hak etmiyor.
Ve eklemişim hatta iPhone 11 ve Samsung Galaxy S22 de alınmaz diyorum.
Biri S22 de bulunan 120Hz kullanamadıktan sonra cihaz çok ısındıktan sonra gider iPhone 11 alır kullanırım diyorum orada!

Arkadaşlar ciddi ciddi 11 mi öneriyorsunuz adama? Annemdeki A6 2016'daki AMOLED ekran bile 11'den daha iyi 7 senelik telefon.

Ha bu arada, Apple garantileri son yıllarda rezalet. Buyur konu sahibi okuyabilir.

@ustaaaaa

Ekranı iyi demedik zaten, rakipleri kadar iyi değil ama çok kötü de değil.
VR gözlükle kullanmayacaksanız çok da sorun olmayacaktır.
A6 ile kıyaslamanız da komik :)

Son düzenleme:
Sizler neden S22 öneriyorsunuz peki? Ki sizde düzgün okumuyorsunuz sanırım yorumları.
Ekosistem varsa iPhone 11 alınabilir, ancak günümüz şartlarında fiyatını şu an hak etmiyor.
Ve eklemişim hatta iPhone 11 ve Samsung Galaxy S22 de alınmaz diyorum.
Biri S22 de bulunan 120Hz kullanamadıktan sonra cihaz çok ısındıktan sonra gider iPhone 11 alır kullanırım diyorum orada!

Ekranı iyi demedik zaten, rakipleri kadar iyi değil ama çok kötü de değil.
VR gözlükle kullanmayacaksanız çok da sorun olmayacaktır.
A6 ile kıyaslamanız da komik :)
Senin S22 gibi bir telefonla iPhone 11 karşılaştırman komik değil mi? Elimdeki eski telefon ile sıfır 20 bin liralık telefonu karşılaştırıp ne kadar acınası bir ekranı olduğunu benzetmeye çalıştım.

LCD ekran, XSM'de bulunan ekran bile 10 kat daha iyi. Netflix izlerken yan yan koyulduğunda XSM çok daha iyi. Karanlık sahnelerde ha iPhone 7 ile video izlemişsin ha 11 bir farkı yok. Zaten ben de 7 kullanıyorum şu anda.

Hiçbir Apple düz serisinde telefoto kamera yok. Ana kameralar haricinde adam akıllı fotoğraf çekemiyorsunuz.

iPhone 11 daha kötü şarj hızına sahip.

Seneye güncellemesi bitiyor :D

Kameralar arasında bariz fark var.

S22'deki kamera havuzu bile metal.

iPhone 11 ekran çerçeveleri iğrenç. Takoz mu tutuyorum klas bir telefon mu belli değil. Simsiyah kocaman.

Cıvıtmayalım hocam. Güzele güzel diyelim. S22 güzel bir telefon. 36 bin liradan fazla para verip de 60Hz telefon almaktansa S22 veya S23 alırım daha iyi.

Öncelikle benim gözümde iPhone11 ile S22 denk cihazlar değil. Abim iPhone11, ben S22 kullanıyorum. Eski telefonumu kullanırken iPhone11'in kamerası çok iyi geliyordu. Fakat S22'ye geçtikten sonra pekte bir marifeti olmadığını anladım. S22 kullanan biri olarak iPhone11'in ekranı çok kötü. Gerçekten kötü. Samoled FHD+ ve ince çerçeveli bir telefon varken bu kadar kaba duran ve hd+ bir ekrana para vermek tamamen saçmalıktan ibaret. Isınıyor konusuna gelirsek. Günlük kullanımda kesinlikle hiçbir problem yok. Oyunlarda ısınıyor. Zaten bu telefonu alan adam oyundan ziyade günlük kullanım için alıyordur. Zaten onu da geçtim throttle hali bile oyunlarda yeterli. Mlbb'yi en yüksek ayarlarda takılmadan oynuyorum. Batarya konusuna gelirsek. Evet, batarya anlamında iPhone11 kesinlikle daha iyi. S22 ile en fazla 5.3 saat ekran süresi aldım. Bazı arkadaşlar "60HZ'de kullanmadıktan sonra gider iPhone11 alırım." Demiş. İnan bana iki telefonu yan yana koyup bir video açtığında. Hele hele ki bu video HDR10+ bir video olduğunda 120HZ olmasa da olur diyorsun. Yazılım olarak Android16'ya kadar alacak. iPhone11 kesinlikle fiyatını haketmiyor. Hoparlör olarak bile S22'de daha temiz ve yüksek ses alıyorum. (Karşılaştırdığım cihaz 1.5 senelik bir iPhone11.)

iPhone 11 diyenler ne yaşıyor? S22'nin batarya harici her konuda daha üstün olduğu bir gercek.
S22'yi 60 hz kullanmaktansa 11 kullanilirim denmiş. iPhone 11, 120 hz destekleyince tartışalım.
Yok diyecekleri bir şey kalmadı sallıyorlar bir şeyler. 11 dedikleri telefon 15 çıktıktan 1 sene sonra güncellemesi bitecek. Garantisi bitmeden güncellemesi bitiyor önerdikleri telefonun :D

Senin S22 gibi bir telefonla iPhone 11 karşılaştırman komik değil mi? Elimdeki eski telefon ile sıfır 20 bin liralık telefonu karşılaştırıp ne kadar acınası bir ekranı olduğunu benzetmeye çalıştım.

LCD ekran, Xsm'de bulunan ekran bile 10 kat daha iyi. Netflix izlerken yan yan koyulduğunda xsm çok daha iyi. Karanlık sahnelerde ha iPhone 7 ile video izlemişsin ha 11 bir farkı yok. Zaten ben de 7 kullanıyorum şu anda.

Hiçbir Apple düz serisinde telefoto kamera yok. Ana kameralar haricinde adamakıllı fotoğraf çekemiyorsunuz.

iPhone 11 daha kötü şarj hızına sahip.

Seneye güncellemesi bitiyor :D

Kameralar arasında bariz fark var.

S22'deki kamera havuzu bile metal.

iPhone 11 ekran çerçeveleri iğrenç. Takoz mu tutuyorum klas bir telefon mu belli değil. Simsiyah kocaman.

Cıvıtmayalım hocam. Güzele güzel diyelim. S22 güzel bir telefon. 36 bin liradan fazla para verip de 60Hz telefon almaktansa S22 veya S23 alırım daha iyi.

Yorumunuzda katıldığım tek nokta evet S22 tercih edileceğine S23 tercih edilmesi daha mantıklı.
Tekrar söylüyorum belki dikkatli okumadınız diyerekten Apple ekosistemim olduğu için iPhone 11 tercih ederim diyorum zaten. Bana kalsa S22 ve iPhone 11 şu an fiyatlarını hak etmiyorlar.
S22 kullanıcı olan biri bile iPhone alınmalı diyor bilmem anlatabildim mi? Ben sadece bunu söylemeye çalışıyorum S22 yerine S23 tercih edilmeli.
S22 de kameralar arasındaki farka girmişsiniz, ben girmeye gerek görmüyorum.
Renkler daha gerçekçi ve doğal değil S22'de adamın dudağını pes pembe çıkartıyor.
Ve bir detay daha S22'de 120Hz var ama bu özellik kullanılmak istendiğinde kullanım süresi azalıyor. İphone 11 abarttığınız kadar kötü değil.

Umarım anlamışsınızdır anlatılmak istenileni.

iPhone 11 diyenler ne yaşıyor? S22'nin batarya harici her konuda daha üstün olduğu bir gercek.
S22'yi 60 Hz kullanmaktansa 11 kullanilirim denmiş. iPhone 11, 120 Hz destekleyince tartışalım.

Samsung önce S22'de 120Hz kullanılmak istendiğinde kısalan kullanım süresi ile ilgilensin bence!

Yok diyecekleri bir şey kalmadı sallıyorlar bir şeyler. 11 dedikleri telefon 15 çıktıktan 1 sene sonra güncellemesi bitecek. Garantisi bitmeden güncellemesi bitiyor önerdikleri telefonun :D

S22 dediğiniz cihazında işlemcisi sorunlu? Sorunlu cihazı öneriyor olmanız da argüman sorunu yaşadığınızı gösteriyor! Samsung Fanboyluğunuz seviye aşmış sanki!
Diyecek çok şey var ancak anlayabileceğinizi pek sanmıyorum!

Son düzenleme:
@676236 4 saat neyine yetmiyor ki? Sabahtan akşama kadar telefonda vakit geçiren, asosyal bir bireysen tamam. Günün 1/6'sını telefonda geçirmekten bahsediyorum. S21 kullanan biri olarak aralarında yarim saat-1 saat var ve bana yetiyor. WIFI kullanımında zaten S22, testlerde S21 FE'den de iyi sonuç çıkarıyor.

Yorumunuzda katıldığım tek nokta evet S22 tercih edileceğine S23 tercih edilmesi daha mantıklı.
Tekrar söylüyorum belki dikkatli okumadınız diyerekten Apple ekosistemim olduğu için iPhone 11 tercih ederim diyorum zaten. Bana kalsa S22 ve iPhone 11 şu an fiyatlarını hak etmiyorlar.
S22 kullanıcı olan biri bile iPhone alınmalı diyor bilmem anlatabildim mi? Ben sadece bunu söylemeye çalışıyorum S22 yerine S23 tercih edilmeli.
S22 de kameralar arasındaki farka girmişsiniz, ben girmeye gerek görmüyorum.
Renkler daha gerçekçi ve doğal değil S22'de adamın dudağını pes pembe çıkartıyor.
Ve bir detay daha S22'de 120Hz var ama bu özellik kullanılmak istendiğinde kullanım süresi azalıyor. iPhone 11 abarttığınız kadar kötü değil.

Umarım anlamışsınızdır anlatılmak istenileni.

S22 dediğiniz cihazında işlemcisi sorunlu? Sorunlu cihazı öneriyor olmanız da argüman sorunu yaşadığınızı gösteriyor! Samsung Fanboyluğunuz seviye aşmış sanki!

Adamım bir dediğin bir dediğine tutmuyor. SD8 Gen1 ısınıyor, doğrudur. Fakat günlük kullanımda bir sorunu yok. Şu an bu mesajı yazarken batarya 32.7 derece. CPU 44 derece. Ha inanmazsın belki fotoğrafa bak :))

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230809_134524_AIDA64.jpg
    Screenshot_20230809_134524_AIDA64.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20230809_134517_AIDA64.jpg
    Screenshot_20230809_134517_AIDA64.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak ısınıyor denmesine bakalım:
974b46d0-cad3-4c2a-83eb-4e61190425e1.jpg
45b326c2-4d05-4787-90a0-827149a5e962.jpg

8 Gen 1'li S22, 5 dakikalık 4K 60 fps video çekimi sonrası sadece 40 C°

Şimdi de bataryaya bakalım:

Phonearena üzerindeki testlerde 4 saat 3D oyun sonrası batarya bitmiş. 4 saat oyun yeterli değil mi?
Şimdi senin argümanlarinı alalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı