iPhone benim için bitti

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Babamda 11 var cihaz 14 aylık. Mikrofonda rüzgarlaşma oluyor öldü yani mikrofon. Whatsapp değil de şebeke aramalarında sanki rüzgarlı havadaymışsınız gibi ses geliyordu. Servise götürdüm, oradan da Apple'ın ortak olarak telefonlara baktığı bir yer var sözde mükemmel teknisyenler telefonu incelemiş. İçini bile açmadan yapılan testlerde kullanıcı hatası denilerek onarım yapmadılar. Dışarıdan müdehale varmış XD Ücret alabiliriz kabul ederseniz dediler, ben biliyordum cihaz değişim ücretlerini ama onarım sandım ve 1000 liranın altında çıkacağını sandım. 19.000TL bana cihaz değişim ücreti çıkarttılar. Ben telefonu bir yerde yaptırıp evden birisine verip, 19'a da babama sıfır 11 (onların dediği fiyat) alacak kadar kafam yok mu?

Oradan çıktım, Samsung mağazına girdim. Apple olduğunu en sonra söyleyerek orada çalışan kadına bu olayları sordum. Aşağı yukarı aynı politikada olmalarına rağmen geçici cihaz verdiklerini söyledi. Hadi S22'de de aynı sorun oldu diyelim, en azından çöp telefonları kullanmıyorsunuz. Yedek cihaz veriyorlarmış. Tabi ben onların yalancısıyım belki de yanlıştır.

11 Pro Max alacaktım, Deji takıp kullanırım diye düşünüyordum. Bugün vazgeçtim sıfır S22 almayı düşünüyorum. Seneye Almanya'da günlerden bir gün zihinsel engelli 11 Pro Max'in bir parçası bozulsa bilmem kaç € para isteyecekler benden. En azından sıfır cihaz alayım 2-3 sene götürsün beni.

Garanti dışında keza fiyat politikları da çok saçma. Yalan yok IOS kullanması çok keyifli ama zengin de olsam fakir de olsam böyle bir saçmalığa katlanamam daha fazla. Garantisi olan telefonu garanti sallamıyor. Başka bir yere versem servis kayıtlarından çıkmasını geçtim yine aynı teknikerlerin oraya gidecek telefon.

Kısacası siz telefon alırken büyük markalardan ise garantisiz olarak sayın arkadaşlar. Xiaomi bile bataryası, yan çerçeve, şarj soketi, ve ekranını bile değiştirmişti. Maliyetleri ucuz deseniz nereye kadar dandik olabilir ki? Yapılınca yapılıyor işte. Moderatör olmasam farklı şeyler söyleyebilirdim de gerek yok.

Son düzenleme:
Daha önce hiç iPhone kullanmadım ama size kötü denk gelmiş, kimi görsem hep garantiden memnundu.

Ufacık parçayı bile onarmaya tenezzül etmeyen şirket. Abimde eskiden 4, 7 şimdi XS Max var, babamın eskiden 5, 6S ve 7'si vardı. Ben de 11 PM alacaktım. Tabiki bugün uyanana kadar. Tamam bana çıkartsın 1000-1500 liralık fatura okeyim ben. Dışarıda en az 500'e yapacaklar zaten bu işi. Orijinal parça takılsın. Hatırlıyorum babamın gri 6S'i direkt değiştirmişlerdi. Çok premium hizmetleri de vardı. Şimdi elime kağıt verdiler, neymiş çok üzgünlermiş değiştiremiyorlarmış vs.

Hatta kayıt ücretleri artmadan önce 14 Pro alacaktım.

Moderatörüm iPhone laf ettirmem. IPhone'nin kendine has bir kitlesi var. Ve bu işin cilveleri oluyor. Sizin yerinize ben konuşayım bazı insanlar yüzünden iPhone küsmeye değmez bence.

Hava atmak için alıyorum iPhone benim için kaliteli diyorsan bir şey diyemeyiz fakat iPhone alanların çogu yazılımı güzel diye almıyor sokakta havam olsun diye alıyorlar itiraf edin.

Apple servis deneyimim hiç olmadı, fakat sadece Apple için değil Türkiye'nin geneli için konuşacak olursam, teknik servislerde hiçbir teknik bilgiye sahip kalifiye eleman kalmadığını düşünüyorum. Bu sebeple cihazdaki hatayı tespit etmeden birçok firma kullanıcı hatasını yapıştırıyor.

Samsung konusunda da iyi yapmışsınız, Android tarafında OnePlus ile birlikte tek tercih edilecek marka olduğunu düşünüyorum. Yazılım konusunda da iOS'dan aşağı kalır yanı kesinlikle yok, Samsung One UI'ı iyi kurtardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı