iPhone 11 mi SE3 mü alınmalı?

İkinci el alacaksan iPhone SE3 çok daha uyguna bulunabiliyor. Harici olarak iPhone 12 mini/11 Pro almak mantıklı olur.
İkinci el telefon söylediğimde sıcak bakılmadı hocam. Ben de ikinci elde 12 mini gibi cihazlar alabileceğimi düşünüyorum ama...

Hocam arasında yine çıkamayacağım bir fark var. Hani bu telefonları alabileceğim senaryoda var, A54 gibi bir telefon alma şansımda var. Samsung indirim kampanyası falan olacak diyorlardı. Benim zamanıma denk gelirse çok güzel olabilir. S23 benim de çok sevdiğim bir cihaz.

Peki Android kısmında S23 öneriyorsunuz. iOS kısmında bu ikisi arasında hangisini seçerdiniz?
Se3 bence alınmaz. Ekranı falan aşırı küçük. Yıl olmuş 2023 hala 4.7 inç cihaz var piyasada. İphone 5s 4 inçti

Se3 bence alınmaz. Ekranı falan aşırı küçük. Yıl olmuş 2023 hala 4.7 inç cihaz var piyasada. İphone 5s 4 inçti
Bana böyle aşırı büyük telefona gerek yok, ama onun gibi telefonda artık sıktı. 12 mini gibi bir cihaz alabilseydim zamanında o kadar rahat edecektim ki. 8000 TL'ydi kendisi o zamanlar. Eğer yüksek bütçeye çıkabilirsem S23, olmadı 11, olmadı telefon bile almayabilirim. Değecek bir upgradeye ihtiyacım var. En azından 3 sene değişmemek için.
A54 kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin onun dışında FP telefon, ancak alabiliyorsan S serisi daha iyi olabilir.
Kendisini baya güzel buldum hocam. 13-14K'ya güzel özellikleri var kendisinin.

Bana böyle aşırı büyük telefona gerek yok, ama onun gibi telefonda artık sıktı. 12 mini gibi bir cihaz alabilseydim zamanında o kadar rahat edecektim ki. 8000 TL'ydi kendisi o zamanlar. Eğer yüksek bütçeye çıkabilirsem S23, olmadı 11, olmadı telefon bile almayabilirim. Değecek bir upgradeye ihtiyacım var. En azından 3 sene değişmemek için.
s21 alabilirsin

S21FE'yi biliyorum. Eski konularımda bana S20FE önerilmişti. Ama onunda bu sene desteği kesiliyor, o yüzden biraz sıcak bakamıyorum. Eğer o fiyata uygun bir iOS düşerse alacağım, olmadı bayağı not aldım bu telefonları.

iPhone 11'in desteği de uzun sürmeyecek iOS 19 güncellemesini alacağı kesin değil.

iPhone 11'in desteği de uzun sürmeyecek iOS 19 güncellemesini alacağı kesin değil.
Dediğim gibi bu bütçeye alınacak iOS'ta bu sorunda var. Ekrandan kısıp güncelleme desteği alayım diyorsun, Bir yandan ekran ve pil ömrünü, kamerayı kısıyorsun. Android'lere daha çok bakmam gerek gibi. SE4 sizce pahalı olur mu ?

Geri
Yukarı