iPhone 11 mi SE3 mü alınmalı?

Evet hocam. Önerilecek tüm tavsiyeler verildi. iPhone bandında minimum 12, veya S23, S22 ve A54 önceliklerim arasında. Mini konusunda problem yok, telefona öyle aşırı bakmam. Arada bir YouTube'de video izlerim, belki dizi izlerim yeni telefonla. Arada Instagram'da takılırım. Oyun gibi şeyler benlik değil telefonda.
Ben kendim S23 kullanıyorum sorun olursa sorabilirsin.

Hocam yanlış görmediysem iPhone 11 ile kapışıyormuş o telefon. 120Hz ve AMOLED ekran, ek olarak 4 sene Android, 5 sene güvenlik güncellemesi vaadi var. Çok aklımı çeliyor. İlerisinde sorun olmayacaksa onu direkt alırım bu kadar masrafa girmeyip.
Evet hocam güzel telefon ancak bütçe varsa S serisi daha mantıklı, bütçe yoksa A54 FP olur, iPhone 11 ile kapışır mı bence kapışır ve rahatlıkla alır performansı geçtim iPhone 11'de IPS ekran ve 60HZ var IPS ekran telefonda çok can sıkabilir.

Evet hocam güzel telefon ancak bütçe varsa S serisi daha mantıklı, bütçe yoksa A54 FP olur, iPhone 11 ile kapışır mı bence kapışır ve rahatlıkla alır performansı geçtim iPhone 11'de IPS ekran ve 60HZ var IPS ekran telefonda çok can sıkabilir.
Belki tekrar IPS panel kullanan telefondan geçende sorun olmaz ama güzel bir görüntü görmeyi isterim en azından. Önyargılar yıkılmalı.

Belki tekrar IPS panel kullanan telefondan geçende sorun olmaz ama güzel bir görüntü görmeyi isterim en azından. Önyargılar yıkılmalı.
IPS önermiyorum, kaldı ki iPhone 11 artık yaşlandı yani güncelleme desteği kesilebilir her an, 23 bin TL o telefona komik bir rakam iPhone güzel ancak vergiler fazla olduğundan mantıksız geliyor.

IPS önermiyorum, kaldı ki iPhone 11 artık yaşlandı yani güncelleme desteği kesilebilir her an, 23 bin TL o telefona komik bir rakam iPhone güzel ancak vergiler fazla olduğundan mantıksız geliyor.
Maalesef. 2024'ten sonrası meçhul. 2025'te desteği yüksek ihtimal kesilecek. Bir ihtimal iOS 19. Eskisi gibi 10K civarlarında olsa alırdımda imkanı yok.
Yalnızca 2 cihaz arasından karşılaştırma yapacaksak tabii ki 2 nesil daha yeni olan SE 2022 hem çok daha uzun ömürlü hem çok daha performanslı olacaktır.
Teşekkürler hocam tavsiye için. O bütçelere çıkabilirsem sanırım Android bir cihaz daha mantıklı gibi. iOS alacaksam SE3, belki de SE4 beklenir. Pahalı olursa hiç alınmayadabilir.

Herkese selam. Sadece kişisel bir soru. Ücret önemli değil.

1-) Bu iki telefon arasında (SE3 ve iPhone 11) hangisini seçerdiniz?
2-) Android'de neyi seçerdiniz?

Bu iki soruya cevap arıyorum. iOS ekosisteminde biriyim ben. IPhone'yi de seven birisiyim yani. Eğer sorun olmazsa da bu kış bir telefon alacağım. İndirimde iPhone 11 veya SE3 yakalamayı düşünüyorum. Birisinin işlemci performansı ve güncellik avantajı, birisinin ekran, kamera vesaire avantajı var. 3 senedir iPhone 8 kullanıyorum ve küçük ekran ve 1.5 saat baktığımda biten bataryadan bıktım. iPhone 11'e bakıyorum, iOS 18 alacak, sonrası muamma. Nasıl bir yol izlemeliyim?

iPhone SE3.

Geri
Yukarı