iPhone 11 nasıl şarj edilmeli?

4yb4rs

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 2 gün önce iPhone 11 aldım, piline çok dikkat ediyorum. %20 civarlarında şarja takıp %80-85 civarlarında çıkarıyorum. Bu şekilde doğru mu şarj ediyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum şu an 14 Pro Max kullanıyorum. İlk olarak iPhone 6S ile serüvenim başladı ve ondan sonra Full Pro Max ile devam ettim. 12 Pro Max cihazımı %20 - %80 arasında 1.5 yıl boyunca pil sağlığını %100 tutmayı başardım ve sattım. Şu anda 14 Pro Max cihazımıda bu şekilde kullanıyorum. Şarja takılı şekilde cihaza bakmazsanız daha sağlıklı olur.

Selam arkadaşlar, 2 gün önce iPhone 11 aldım, piline çok dikkat ediyorum. %20 civarlarında şarja takıp %80-85 civarlarında çıkarıyorum. Bu şekilde doğru mu şarj ediyorum?
Samsungdaki o özelliği çok seviyorum. Bataryayı %85 ten sonra şarj etmiyor. %100 1 tam şarj döngüsü harcıyorsa %85 1/3 yada 1/4 harcıyor.

Telefon bataryasını tüketen kullanım senaryoları;
  • Şarjdayken telefonu kullanmak
  • Orijinal şarj aleti veya eşdeğeri yerine ucuz dengesiz voltaj ve akım üreten şarj aletlerini kullanmak.
  • Telefon şarjını devamlı olarak kapanacak seviyede bitirip şarj etmek veya devamlı olarak %70-80 seviyesinin üstünde tutmak.
  • İyileştirilmiş şarj özelliğini kullanmamak
  • Kalın silikon hava almayan kılıflar ile telefonu uzun süre kullanıp ısınmasına sebep olmak. Bir diğer senaryoda bu kılıflar ile yüksek işlemci ve grafik gücü isteyen oyunlar oynayıp telefonun aşırı ısınmasına sebep olmak
  • Arka planda devamlı çalışan uygulamalar kullanmak
  • Telefonu güneşte bırakmak veya kışın soğuk havada aşırı soğukta bırakmak
gibi örnekler verilebilir. Yukarıdaki hataları yapmadığınız sürece pil sağlığınız uzun bir süre düşmeyecektir.

Pil konusunu kafana takma. %20-%100 arası şarj et. Şarjda telefon ile uğraşma. Pil sağlığı %80 altına düşünce de bataryayı değiştir.

Samsungdaki o özelliği çok seviyorum. Bataryayı %85 ten sonra şarj etmiyor. %100 1 tam şarj döngüsü harcıyorsa %85 1/3 yada 1/4 harcıyor.
Bu özellik yalnız çoğu cihazda var.

iPhone için Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı ve Şarj Etme>İyileştirilmiş Pil Sağlığı.

Geri
Yukarı