iPhone 11 nasıldır?

S22 veya 23'e bakmıştım yanlış hatırlamıyorsam ve 8gen1 diye bir şey kullaniyormus yorumlarda cok sorunlu oldugunu ve tavsiye etmediklerini gördüm sıfır fiyati 16k civarında olması lazımdı.
iPhone 11in yanında kat kat daha tercih edilebilir bir seri hocam. S23 serisi 11in toz eder. 22 de keza öyle. Her ikiside alınır hocam.

S22 modelinde mevcut o işlemci. İlk çıktıgında ısınma sorunu can sıkıyordu. Şu anda One UI5.1 ile bir nebze çözüldü. Batarya konusunda sıkıntılı ancak ben hızlı dolduğundan dolayı dert etmiyorum. Performansı çok çok iyi.

Sizce hangi modelini almalıyım iOS istiyordum ama eğer sorunsuzsa incelemek isterim. 6.1 inç altı Android tarafında iyi telefon bulmak çok zor. Büyük telefon beğenmiyorum.

Hocam en büyük ayrıcalık zaten ekranı :) iPhone 11in siyahları beyaza çeviren ekranından sonra S22 bana nimet gibi gelmişti. Ön kameranın gece çekimleride mükemmel. iPhone 11 akşam çekimlerinde çok vasat kalıyor
Buna kesinlikle katılıyorum, ön kamera gece çekimlerinde yetersiz. Android ios kadar stabil olsaydı kullanırdım kesinlikle ama benim tek sevdiğim yanı ios sadeliği. 3 yıl önceki modele 15 lira para verdim fan boyu filan değilim:) hatta a52s alacaktım o ara 1500 lira zam gelmişti durduk yere, buna bu kadar para vereceğime üzerine ekler 11 alırım demiştim.

Sizce hangi modelini almalıyım iOS istiyordum ama eğer sorunsuzsa incelemek isterim. 6.1 inç altı Android tarafında iyi telefon bulmak çok zor. Büyük telefon beğenmiyorum.
Batarya dert etmiyecekseniz piyasadaki en kompakt hafif ve özellik bakımından üzmeyecek cihazlar S22 ve S23 diyebilirim. hem hafif hem çok büyük değil

Buna kesinlikle katılıyorum, ön kamera gece çekimlerinde yetersiz. Android ios kadar stabil olsaydı kullanırdım kesinlikle ama benim tek sevdiğim yanı ios sadeliği. 3 yıl önceki modele 15 lira para verdim fan boyu filan değilim:) hatta a52s alacaktım o ara 1500 lira zam gelmişti durduk yere, buna bu kadar para vereceğime üzerine ekler 11 alırım demiştim.
İos stabilliği konusunda yalan yok bende bazen iosu arıyorum ancak oneuı androidle çok uyumlu temiz çalışıyor. İosun en çok aradıgım yanı uygulama stabilizasyonu :)

Batarya dert etmiyecekseniz piyasadaki en kompakt hafif ve özellik bakımından üzmeyecek cihazlar S22 ve S23 diyebilirim. hem hafif hem çok büyük değil
İkinci elde s22 ve iPhone 11 bir yıl garantili modelleri ortalama aynı fiyattalar. Kararsız kaldım açıkçası. Piyasasını koruması ve güncelleme alması konusunda ne düşünürsünüz ileride satıp 12 veya mini versiyonlarına bakabilirim.

Kullanım senaryon ve telefon değiştirme sıklığına göre cevaplar oldukça değişecektir. iPhone 11 günümüzdeki orta segment birçok telefondan çok daha iyi bir deneyim sunar. Ekranı LCD ve OLED panellere göre kötü ancak bu demek değil ki kötü bir ekranı var. Siyahlar dışında seni üzecek fark ettirecek bir ekran farkı göremeyeceksin. 8-9 bin liralık Android cihazlar bile OLED panel kullanıyor ancak bu panellerin renk doğruluğu, sağlamlığı, ghosting gibi durumları olabiliyor. Bunun dışında kamera ve ses deneyimi fiyatına göre oldukça tatminkâr. Çünkü aldığın telefon üç yıl öncesinin ana modellerinden. Gayet kaliteli OIS desteğine sahip 4K60 videolar ve gece çekimleri yapabilirsin. En az 1 ya da 2 kere daha sürüm güncellemesi alabilirsin.
En can alıcı nokta telefonun pil sağlığını düşürmeden bir iki ay çiziksiz kullanabilirsen süre sonunda üzerine para vermeden Samsung Galaxy S23 ile takas yapabilirsin 😂.

İkinci elde s22 ve iPhone 11 bir yıl garantili modelleri ortalama aynı fiyattalar. Kararsız kaldım açıkçası. Piyasasını koruması ve güncelleme alması konusunda ne düşünürsünüz ileride satıp 12 veya mini versiyonlarına bakabilirim.
iPhone 11 ile S22 cihazları birbirine denk cihazlar değiller. S22 Çok daha üstün bir cihaz. Güncelleme konusunda 4 yıl sözü var samsungun. Fiyatları benzer olma sebebi ülkemizde s23 serisi çığ gibi satıyor. S22nin fiyatlarıda bundan dolayı aşağıya iniyor ancak kesinlikle o bütçelere çıkıyorsanız hiç düşünmeden S22 almalısınız

Yeni konular

Geri
Yukarı