iPhone 11 nasıldır?

Birkaç gün önce bir hevesle siyah bir 11 sipariş ettim. Sizce alınır mı?

Hocam ekran kalitesi biraz kötü diğer telefonlara göre ama fena cihaz değil ama benim fikrimce 0'ı fazla pahalı haketmiyor o parayı.

Sadece ekranı kötü. Harici taş gibi cihaz hâla.

Taş gibi değil, kişisel telefonum olarak kullandığım dönemlerde sırf denemek için oyun indiriğimde 60 FPS oynarken güç tüketmeyen berbat ekrana rağmen zar zor 3 saat ekran süresi alabiliyordum. Zaten 2 yıl içerisinde telefon yavaşlayacak...

Sıfır almak yerine çok temiz garantili cihazlar 10-12K satılıyor. Çok daha mantıklı olur ikinci el almak.

12.000 TL'ye 2. el iPhone 11 almak kadar mantıksız bir şey yok, sıfır S21 varken...

Taş gibi değil, kişisel telefonum olarak kullandığım dönemlerde sırf denemek için oyun indiriğimde 60 FPS oynarken güç tüketmeyen berbat ekrana rağmen zar zor 3 saat ekran süresi alabiliyordum. Zaten 2 yıl içerisinde telefon yavaşlayacak...

12.000 TL'ye 2. el iPhone 11 almak kadar mantıksız bir şey yok, sıfır S21 varken...

iOS kullanmak isteyen birisi için mantıklı. Ve 2 yıl içerisinde cihaz nasıl yavaşlayacak?
Günümüzde güncel olan en eski cihaz iPhone 8 bile hâla stabil bir kullanım sunuyor.
2017'de çıkan cihaz bile hâlen performans olarak mutlu edebiliyor. iPhone 11 hâlen minimum 3 yıl stabil kullanılacak cihaz. Ekran kalitesi harici kasa kalitesi, kamerası vs. mutlu eden bir cihaz.

9 yıllık Xperia Z3'teki 28nm Snapdragon 801 bile hâlâ kasmıyorken A13 Bionic'in kasmasına ben pek ihtimal vermiyorum. iPhone 11 almak ne kadar mantıksız olsa da iPhone almak isteyen ama bütçesi çok olmayan birisi için de tek çare bu cihaz. Yoksa tabii ki biz de isteriz S22 alsın o paraya.

Hocam şu an 800 dolarlık S22'yi 16 bin liraya almak varken 400 dolarlık iPhone 11'e 15 bin lira vermek bence saçma bir hareket.
Bu fiyat olayının en önemli sebebi Samsung'un TR'de uyguladığı müthiş satış politikası.

Ayrıca fiyat olarak bakmazsak bile her özellikte iPhone 11'e fark atan, 3 yıl daha güncel dolayısıyla teknolojik olarak çok daha gelişmiş bir telefon olduğu için S22 mantıklı bir seçim olacaktır.

Bu arada not olarak yazıyorum bana göre şu an fiyatına oranla verdiği özellikler açısından en mantıklı telefon S22 bu yüzden bende 1 ay önce S22 tercih etmiştim.
İPhone 11, 12, S22 arasında gidip gelirken bir sürü forum dolaştım, bir sürü video izledim ve S22 gerçekten çok daha üstün.

9 yıllık Xperia Z3'teki 28nm Snapdragon 801 bile hâlâ kasmıyorken A13 Bionic'in kasmasına ben pek ihtimal vermiyorum. iPhone 11 almak ne kadar mantıksız olsa da iPhone almak isteyen ama bütçesi çok olmayan birisi için de tek çare bu cihaz. Yoksa tabii ki biz de isteriz S22 alsın o paraya.

Kasmaz ama 2019 model çipin ilerleyen dönemlerde yavaşlayacağı kesin. Şu an A11 ve A12 oyunlarda tam anlamıyla kararlı değerler sunamıyor mesala.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı