iPhone 11 neden bu kadar çok satıyor?

Dostum, her sene telefonunu yenilemene gerek yok. Zamanında iPhone 11 alan birisi şu ana kadar rahat rahat kullandı, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde de kullanmaya devam edecek zaten. Mesela şimdi iPhone 13 alsan 4-5 yıl rahat rahat kullanırsın ama iPhone 11 alsan 2 sene sonra güncellikten bihaber olacaksın.
İki yıl "rahat rahat" kullandıktan sonra, son iOS sürümünü almayınca, "güncellikten bihaber" olunca zaten iki yıllık düzenli kullanım senaryomu sekteye uğratacak ne olacak hocam?

İki yıl "rahat rahat" kullandıktan sonra, son iOS sürümünü almayınca, "güncellikten bihaber" olunca zaten iki yıllık düzenli kullanım senaryor mu sekteye uğratacak ne olacak hocam?

Yeni gelen ozellikleri kullanamayacak dostum, 1-2 yil icerisinde de YouTube, WhatsApp gibi yazilimlari kullanamayacak.

Android tarafinda bahsi gecen yazilimlar 2012'de ki surume destek veriyor ama IOS'da 2019'a sicradi. İnan bana Apple tarafinda yazilim guncellemesi cok onemli, son 3 yil icerisindeki surumlere detayli bir sekilde bakarsan ne demek istedigimi anlayacaksin.

Yeni gelen ozellikleri kullanamayacak dostum.
Bu über yeni özellikler (adı bile duyrulmamışken) iki yıllık memnun kullanıcıya telefon değiştirtecek kadar hayat mı kolaylaştıracak? Sadece WhatsApp YouTube ve Instagram kullanan klasik birine son sürüm iPhone 7 ver yine kullanır cihazın tamiri ikinci elinden pahalı olana kadar. iPhone çıkar AX işlemcisiyle şöyle böyle övülür, kullanıcı sadece tüketim için kullanır, x yıl sonra güncelleme takviminden çıktı diye değiştirir 😄 Sanarsın bana CAD renderlıyor, yaptığın iş üç yıl önce de aynıydı zaten.

Bu Uber yeni özellikler (adı bile duyrulmamışken) iki yıllık memnun kullanıcıya telefon değiştirtecek kadar hayat mı kolaylaştıracak?

Ya kardesim ben niye iOS surumu almayi birakan, kamera olarak orta segmentlerin bas ettigi, SoC olarak yine orta segmentlerin rahatlikla bas ettigi, 399 dolarlik IPS panelli iPhone 11'i 16K'ya alayim?

iPhone 7, iOS 16 alamadi, arayuzunu (kilit ekrani, ana sayfa vb.) İstedigi gibi ozellestiremiyor (font da dahil), sosyal medya entegrezasyonunda ki yapilan iyilestirmeleri alamadi, arayuzde bolca frame drop var ve sirf bataryanin kimyasal sagliginin korunmasi icin islemciden kayda deger frekans kisildi. NPU'sunu da o surumde tam verimiyle kullanamiyor. iOS 14'e bak bir de 16'ya bak, arada muazzam bir fark var. Eger sen sadece telefonum olsun, istedigim yazilimlari kullanabileyim kafasindaysan inan bana iPhone 11'e ya da 7'ye de ihtiyacin yok.

Geri
Yukarı