Çözüldü iPhone 11 şarj olurken ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Yaklaşık 3 hafta önce bir iPhone 11 aldım. Daha elime ulaşmadan Apple Store'a gidip iPhone 11 için en uyumlu şarj aletini istedim ve 20W'lık şarj aletini aldım. Almadan önce araştırmalarım sonucu telefonu %20'lerde sarja takıp %80 civarında çıkarmanın en sağlıklısı olduğunu gördüm. Telefon elime geldiğinden beri böyle şarj ediyorum. Fakat ilk günden beri sürekli şarj sırasında telefonun ısındığını fark ettim. Bunun bir zararı olur mu? Ayrıca sizce şarj etme yöntemim doğru mu?

Çözüm
İyileştirilmiş pil şarjı açık ise %80'e kadar ısınma normal, %80'den sonra kendini yavaş yavaş şarj eder ve ısınma geçer kendisini korumaya alır. Yani kısaca ısınması gayet normal.
İyileştirilmiş pil şarjı açık ise %80'e kadar ısınma normal, %80'den sonra kendini yavaş yavaş şarj eder ve ısınma geçer kendisini korumaya alır. Yani kısaca ısınması gayet normal.

Çözüm
Merhaba. Yaklaşık 3 hafta önce bir iPhone 11 aldım. Daha elime ulaşmadan Apple Store'a gidip iPhone 11 için en uyumlu şarj aletini istedim ve 20W'lık şarj aletini aldım. Almadan önce araştırmalarım sonucu telefonu %20'lerde sarja takıp %80 civarında çıkarmanın en sağlıklısı olduğunu gördüm. Telefon elime geldiğinden beri böyle şarj ediyorum. Fakat ilk günden beri sürekli şarj sırasında telefonun ısındığını fark ettim. Bunun bir zararı olur mu? Ayrıca sizce şarj etme yöntemim doğru mu?

Gayet normal hızlı şarj olduğu için bataryası ısınıyor bende iPhone 11"e sahibim gayet normal 20W"ta

9 dakikada tam şarj olan cihazlar varken 20W'ye hızlı şarj demek ne kadar doğru bilmem ama her cihaz için normal bir durum.

Aşırı bir ısınma yoksa hızlı şarj sırasında ısınabilir normal.

%20-%80 olayına ben inanmıyorum.
S20 FE kullanıyorum ldığımdan beridir tam şarj ediyorum batarya performansına düşüş yok yaşam iyi ama tam şarj olduğunda şarjda bekletmiyorum uzun süre zaten Bixby Rutin pil %100 seviyesine gelince haber veriyor ses çıkartıyor ve tam şarj olunca bekletmeden şarjdan çıkartıyorum ara sıra acelem olduğu zaman manuel olarak başlatılan pili korur rutini hazırladım acelem olduğu zaman şarjı %85 ile sınırlıyorum 25-30 dakika kadar bir kazancım oluyor (pili koruru açmak için ayatlar>cihaz hakımı>pil>pili korur açmak uğraşmak istemediğim için rutin hazırladım daha çabuk daha pratik oluyor.
Ve telefonun şarjını %85'ken ekime aldığımda telefonun ısısını hissediyorum ama tam şarj edeceğim zaman %100 seviyesine geldiğimde o kadar sıcak olmuyor soğuyor daha yavaş şarj ettiği için.

Screenshot_20230315_200013_Chrome.jpg

Geri
Yukarı