iPhone 11 şarj olurken şarj başlığı çok ısınıyor

visnelıpasta

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni aldığım iPhone 11 kablosunu verdiler şarjı sonradan 20W kendim aldım. Taktığımda %80 gelene kadar el yakacak bir ısınma oluyor. Telefonu kullanırsam o da çok ısınıyor bataryama zarar verir mi? Hiç bilgim yok ne yapabilirim?

Yeni aldığım iPhone 11 kablosunu verdiler şarjı sonradan 20W kendim aldım. Taktığımda %80 gelene kadar el yakacak bir ısınma oluyor. Telefonu kullanırsam o da çok ısınıyor bataryama zarar verir mi? Hiç bilgim yok ne yapabilirim?

Anlamadığım bir şekilde aynı şarj aletini bende kullanıyorum ve bende de ciddi bir ısı çıkartıyor ama yaklaşık 6 aydır böyle bende bir sorun çıkarmadı ama dediğim gibi çok bir bilgim bulunmuyor.

Sonradan aldığınız adaptörü nereden aldınız? Çünkü piyasaya çakması çok sürüldü.

Konnektör kısmı ısınıyorsa şase yapıyor olabilir veya kablo akımı kaldıramıyor olabilir. Kaliteli bir kablo ile değiştirirsen sorun çözülür.

Orijinal adaptörde bile aynı durumu yaşıyorum. Dert edecek bir şey yok. Tabii aldığınız ürün orijinalse.

Sonradan aldığınız adaptörü nereden aldınız? Çünkü piyasaya çakması çok sürüldü.

Tanıdık bir telefoncudan aldım. Yan sanayi diyerek sattı 250 TL gibi bir fiyata.
Markası nedir adaptörün büyük ihtimal yan sanayi ve kalitesiz bir şarj başlığı.

Markasını hatırlamıyorum kutusunu da attım. Yan sanayiydi sorun yaşamazsın dedi ama bütçem şu an ona yeterlı diye aldım.

Tanıdık bir telefoncudan aldım. Yan sanayi diyerek sattı 250 TL gibi bir fiyata.

Markasını hatırlamıyorum kutusunu da attım. Yan sanayiydi sorun yaşamazsın dedi ama bütçem şu an ona yeterlı diye aldım.

Ben orijinal şarj aletinde dahi sorun yaşıyorum ama yan sanayi ürün kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem hiçbir güvenlik sertifikaları bulunmuyor çoğunun.

Öncelikle geçmiş olsun demek isterim. Yan sanayi Apple şarj aletleri bildiğim kadarıyla 80-100 arasında satılıyor en fazla. Maalesef bir tanıdık telefoncu vakası daha olmuş bu. Şu an Apple'ın sitesinde orijinal 20W USB-C Güç Adaptörü 269 TL. İnternette de farklı satıcılarda daha uygun fiyatlara bulmak mümkün ama çinli abilerimiz gerçeğinin aynısı çıkardıkları için artık satıcılarda pek güvenli değil. Alacak olanlara Apple'dan almalarını tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı