iPhone 11 vs. 13

Erenbarn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba

Uzun yıllardır Android kullanıyorum ve 3 sene içinde iki kez telefon değiştirerek ve sosyal medyada paylaştığım her gönderinin 144 p olmasıyla IOS'a geçmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

IOS'a geçeceğim ama hangi telefonla geçsem karar veremedim. Öncelikle iPhone 12'yi eleyerek başladım çünkü 13 ile aralarında pek fiyat farkı yok alırsam zaten 13 alırım. Asıl kritik nokta 13 mü almalıyım 11 mi çünkü aralarında 10 bin TL gibi bir fiyat farkı var. Anladığım kadarıyla 13'ün artıları bariz olarak ekranı ve işlemcisi daha iyi ve 2 sene fazla güncelleme alacak. Sonuç olarak 10 bin TL fazla vermek beni zorlayacak gibi duruyor. Sizce ekrana çok takılmadan 11 alıp geçmek ne kadar mantıklı yoksa zorlanarak 13 mü almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Uzun yıllardır Android kullanıyorum ve 3 sene içinde iki kez telefon değiştirerek ve sosyal medyada paylaştığım her gönderinin 144 p olmasıyla IOS'a geçmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

IOS'a geçeceğim ama hangi telefonla geçsem karar veremedim. Öncelikle iPhone 12'yi eleyerek başladım çünkü 13 ile aralarında pek fiyat farkı yok alırsam zaten 13 alırım. Asıl kritik nokta 13 mü almalıyım 11 mi çünkü aralarında 10 bin TL gibi bir fiyat farkı var. Anladığım kadarıyla 13'ün artıları bariz olarak ekranı ve işlemcisi daha iyi ve 2 sene fazla güncelleme alacak. Sonuç olarak 10 bin TL fazla vermek beni zorlayacak gibi duruyor. Sizce ekrana çok takılmadan 11 alıp geçmek ne kadar mantıklı yoksa zorlanarak 13 mü almalıyım?

Kesinlikle 13 al kasa farki var ve bu kasa farki cidden hissettiriyor kamera ekran her türlü iPhone 13 daha mantikli.

Samsung'a S22 ile beraber sosyal medya optimizasyonu geldi. Galaxy S23 öneririm, iPhone 13'ün rakibi S22, kaldi ki S22 bile kamera ve panel yönünde önde. Galaxy S23 al geç, batarya, kamera, panel, işlemci ve donanim olarak üstün. Her türlü daha iyi bir deneyim yaşatır. Globalde de 14 modelinden daha pahali.

Eğer zorlanacaksan ve güncelleme gelsin derdin yoksa ve hiç QLED ekran kullanmadıysan 11 al geç derim

Samsung'a S22 ile beraber sosyal medya optimizasyonu geldi. Galaxy S23 öneririm, iPhone 13'ün rakibi S22, kaldi ki S22 bile kamera ve panel yönünde önde. Galaxy S23 al geç, batarya, kamera, panel, işlemci ve donanim olarak üstün. Her türlü daha iyi bir deneyim yaşatır. Globalde de 14 modelinden daha pahali.

Bence de sosyal medya optimizasyonu geldiyse S23'ü değerlendir aslında bende diyecektim ama iOS dediğin için demedim.

iPhone 11 çıktığı yıl bile alınmaz bir telefondu bence. Bendeki 13'le yan yana tutunca ekranı bariz olarak soluk kalıyor.

Bence iPhone'u sal, Galaxy S21 FE çek kendine. Yakın arkadaşımla daha 1 hafta önce baya mağaza mağaza bakıp elle kıyaslayarak S21 alma kararı verdik. O İnstagram muhabbeti Android'den değil de senin kullandığın telefondan dolayı olabilir mi? Android kullanıp muhteşem fotoğraflar yükleyenler var.

Tabii ki 13. uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanırsınız. 5 yıllık iPhone 8 kullanıcısıyım, telefonda kasma, donma hiçbir sorun yok, yağ gibi akıyor. Zamanında 2 Android telefon kullandım, 2 yıl geçmeden telefon sapıtmaya başladı. Birdaha da Android'e yanaşmadım. Çevremde iPhone 7, hatta 6S kullananlar bile var, adamlar bir sorun yaşamıyor.

Merhaba.

İkisi arasında bir tercih yapacaksan 13 almak daha mantıklı. Senin yerinde olsam ikinci el 12 Pro kovalardım. İkinci el ile işim olmaz diyorsan 13 al uzun yıllar kullan.

Geri
Yukarı