iPhone 11 vs. 13

Merhaba

Uzun yıllardır Android kullanıyorum ve 3 sene içinde iki kez telefon değiştirerek ve sosyal medyada paylaştığım her gönderinin 144 p olmasıyla IOS'a geçmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

IOS'a geçeceğim ama hangi telefonla geçsem karar veremedim. Öncelikle iPhone 12'yi eleyerek başladım çünkü 13 ile aralarında pek fiyat farkı yok alırsam zaten 13 alırım. Asıl kritik nokta 13 mü almalıyım 11 mi çünkü aralarında 10 bin TL gibi bir fiyat farkı var. Anladığım kadarıyla 13'ün artıları bariz olarak ekranı ve işlemcisi daha iyi ve 2 sene fazla güncelleme alacak. Sonuç olarak 10 bin TL fazla vermek beni zorlayacak gibi duruyor. Sizce ekrana çok takılmadan 11 alıp geçmek ne kadar mantıklı yoksa zorlanarak 13 mü almalıyım?
Ben olsam iPhone 11 için o kadar para vermem bu devirde hem ekranı 720p olduğunu söylemek gerek ayrıca 10.000₺ daha fazla verip iPhone 13 almayı düşünürdüm ama beni zorlayacak diyorsunuz ki ben bu durumla karşı karşıya olsam Android tarafına bakarım Android daha özgür kılıyor insanı iOS yazılımına göre sosyal medya ve güvenliğe çok önem vermiyorsanız iPhone telefonların benim için pek önemi kalmıyor

İnsanlar beğenmedim atmışlar mesajıma ama adam fazladan 10 bin TL verip 13 almak beni zorlar diyor, inatla iPhone 13 öneriyorsunuz. Ben de biliyorum en üst modelleri önermeyi ama ülkenin hali ortada, facialar ortada. Her an başınıza her şey gelebilir. Bu zamanlarda bütçe telefon için zorlanmamalı kesinlikle. iPhone 11 parasına Android almanı öneriyorum hala. S21 FE kamera anlamında iPhone 13'e kafa tutan bir telefon, arkadaşımda var. Bizzat yan yana kıyasladık gece modu dahil. Ekran anlamında iPhone 13'den bile daha iyi. Pil konusunda da daha başarılı. Marka için, iOS için ne kendini zorla ne de kıytırık bir telefon al.

İnsanlar beğenmedim atmışlar mesajıma ama adam fazladan 10 bin TL verip 13 almak beni zorlar diyor, inatla iPhone 13 öneriyorsunuz. Ben de biliyorum en üst modelleri önermeyi ama ülkenin hali ortada, facialar ortada. Her an başınıza her şey gelebilir. Bu zamanlarda bütçe telefon için zorlanmamalı kesinlikle. iPhone 11 parasına Android almanı öneriyorum hala. S21 FE kamera anlamında iPhone 13'e kafa tutan bir telefon, arkadaşımda var. Bizzat yan yana kıyasladık gece modu dahil. Ekran anlamında iPhone 13'den bile daha iyi. Pil konusunda da daha başarılı. Marka için, iOS için ne kendini zorla ne de kıytırık bir telefon al.
S21 FE önerdiğine beğenmedim atamazlar. iPhone 11 ilk çıktığında da alınmaz dediğin kısımlara atmışlar.

İnsanlar beğenmedim atmışlar mesajıma ama adam fazladan 10 bin TL verip 13 almak beni zorlar diyor, inatla iPhone 13 öneriyorsunuz. Ben de biliyorum en üst modelleri önermeyi ama ülkenin hali ortada, facialar ortada. Her an başınıza her şey gelebilir. Bu zamanlarda bütçe telefon için zorlanmamalı kesinlikle. iPhone 11 parasına Android almanı öneriyorum hala. S21 FE kamera anlamında iPhone 13'e kafa tutan bir telefon, arkadaşımda var. Bizzat yan yana kıyasladık gece modu dahil. Ekran anlamında iPhone 13'ten bile daha iyi. Pil konusunda da daha başarılı. Marka için, iOS için ne kendini zorla ne de kıytırık bir telefon al.

Pil konusunda S21 FE 13'ten daha iyi? Şu yazdığına gerçekten inanıyor musun? Ekran olarak daha iyi? Kusura bakmada yaptığın yorum insanları yanlış yönlendirmektir. 13 batarya konusunda S21 FEden daha iyi. Ekran kalitesi olarak da daha iyi. S21 FE 120Hz'dan dolayı daha akıcı kabul ama o akıcılığında bir bedeli var oda aşırı pil tüketimi.

1 yıldır iPhone 13 kullanıyorum a'dan z'ye hiç bir konuda pişman etmeyen bir telefon, 11'in ekranı ise gerçekten kötü..

Ancak bütçe zorlamaya da gerek olmadığını düşünüyorum, bütçeniz olana kadar beklemeyi de tercih edebilirisiniz veya 11'i gidip bir mağazada kullanırsınız, gerisi size kalmış tabi..

Pil konusunda S21 FE 13'ten daha iyi? Şu yazdığına gerçekten inanıyor musun? Ekran olarak daha iyi? Kusura bakmada yaptığın yorum insanları yanlış yönlendirmektir. 13 batarya konusunda S21 FEden daha iyi. Ekran kalitesi olarak da daha iyi. S21 FE 120Hz'dan dolayı daha akıcı kabul ama o akıcılığında bir bedeli var oda aşırı pil tüketimi.
Elimde 13 var kardeşim, oda arkadaşımda 13 Pro, yakın arkadaşımda 12 Pro var. Gayet iyi biliyorum ne dediğimi merak etme. İncelemelere bakıp konuşmuyorum, bizzat deneyim ve tecrübe. Ekran olarak iyi deme sebebim 120Hz, renk menk olarak sıradan biri olarak fark etmedim ben. 11 tamamen rezil, o ayrı. Amiral gemisi demeye bin şahit.

Elimde 13 var kardeşim, oda arkadaşımda 13 Pro, yakın arkadaşımda 12 Pro var. Gayet iyi biliyorum ne dediğimi merak etme. İncelemelere bakıp konuşmuyorum, bizzat deneyim ve tecrübe. Ekran olarak iyi deme sebebim 120Hz, renk menk olarak sıradan biri olarak fark etmedim ben. 11 tamamen rezil, o ayrı. Amiral gemisi demeye bin şahit.

Ekranda kalite başka bir şeydir akıcılık başka bir şeydir. S21 FE 120Hz'dan dolayı daha akıcı ama ekran kalitesi olarak daha iyi değil. Batarya konusunda S21 FE en çok eleştirilen cihazlardan biri. 13'ün batarya konusundaki başarısını anlatmama gerek yok. Cihazı kullanmana rağmen yanlış bilgi veriyorsun.

Ekranda kalite başka bir şeydir akıcılık başka bir şeydir. S21 FE 120Hz'dan dolayı daha akıcı ama ekran kalitesi olarak daha iyi değil. Batarya konusunda S21 FE en çok eleştirilen cihazlardan biri. 13'ün batarya konusundaki başarısını anlatmama gerek yok. Cihazı kullanmana rağmen yanlış bilgi veriyorsun.
Ekranda kalite derken ne dediğimi biliyorsun, haklı çıkmak için lafı dolandirma. Genel anlamda her özelliğinden bahsediyorum. Akıcılık, renkler vs. ve kullanan biri olarak açıkça söylüyorum, farkı normal bir insan anlayamaz renk falan olarak. Akıcılıktan dolayı da ekranı daha iyi dedim. Pil konusunda hadi daha iyi olsun iPhone ama sonuç olarak 10 bin TL’den fazla fark vardı son baktığımda 21 FE’yle arasında. Adam zorlanırım diyor. Kaç yaşındasın bilmiyorum, kendi paranı kazanıyor musun, ev geçindiriyor musun bilmiyorum aka zorlanıyorum lafından anlamıyorsun galiba. iPhone 13 için kendini zorlamaya değer diyen herkes gözümde ergen zihniyettedir. 13 kullanan birisi olarak diyorum.

@Shimada Sensei,

Önerim S21 modelleri değil de S23 modelleri yönünde. iPhone 13, S21 FE'den daha iyi ama S23 ezici üstünlük sağlıyor. Yaninda Galaxy Watch 5 Pro kampanyasıda var. Stok sorunları var Dünya genelinde, 14 Pro'da da olmuştu aynı şey. Yetiştiremiyorlar, kampanya da bitecek yakinda, elini çabuk tutmasi gerek.

Eğer param cebinde kalsın istiyorsa iPhone 11 yerine S21 FE daha mantikli bir seçenek.

Merhaba

Uzun yıllardır Android kullanıyorum ve 3 sene içinde iki kez telefon değiştirerek ve sosyal medyada paylaştığım her gönderinin 144 p olmasıyla IOS'a geçmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

IOS'a geçeceğim ama hangi telefonla geçsem karar veremedim. Öncelikle iPhone 12'yi eleyerek başladım çünkü 13 ile aralarında pek fiyat farkı yok alırsam zaten 13 alırım. Asıl kritik nokta 13 mü almalıyım 11 mi çünkü aralarında 10 bin TL gibi bir fiyat farkı var. Anladığım kadarıyla 13'ün artıları bariz olarak ekranı ve işlemcisi daha iyi ve 2 sene fazla güncelleme alacak. Sonuç olarak 10 bin TL fazla vermek beni zorlayacak gibi duruyor. Sizce ekrana çok takılmadan 11 alıp geçmek ne kadar mantıklı yoksa zorlanarak 13 mü almalıyım?
Kesinlikle 13-14 al. Boyutu yeterli olacaksa 13/12 mini'ye bakabilirsin. iPhone 11 şuan sıfır olarak alınacak bir cihaz değil, fiyatı çok yüksek.

Adam alabilirim diyorsa senin ona uygun önermen gerekiyor ?😀 Bütçe seni ilgilendirmez.

Geri
Yukarı