iPhone 11 vs S22

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 66
  • Görüntüleme 5B
Bütçe
19000 TL
8 gen 1 barındıran telefonların çoğu durduk yerde ısınıyor. Verimsiz bir işlemci çünkü.
Evet verimsiz bir işlemci ama ısınması konusu için gene de zorlamak gerekiyor sonuçta. Samsung soğutma konusunda donanım olarak(Xiaomi, Oppo vs. ye göre) daha zayıf olsa da yazılımı ile bir şekilde bunu daha iyi kontrol etmeyi başarmış. Özellikle gündelik kullanımda çok fazla ısınmıyor.
Batarya konusunda da bu işlemciye rağmen İPhone 11'den "biraz" daha iyi.

Ben de 11 veya S22 ikisinden birini almayı düşünüyorum ama 11 de karar kıldım gibi. S22 teknik özellikler bakımından 11'den üstün gözüküyor gibi olabilir ama yıllardır süregeldiği gibi sonuçta Android bir cihaz ve yazılım açısından birkaç sene sonra gümler diye düşünüyorum.

11 almak bana göre daha mantıklı kendim de düşünüyorum.

Şu kafadan çıkın artık hocam, 4 yıllık S9 Plus kullanıyorum ve hiçbir yazılımsal sorun yaşamadım, harici olarak S6 ve S8 kullandım onlar daha eski olmasına rağmen onlarda da yaşamadım, 2 yıl sonra Android patlıyor diye bir şey yok.

11 ile S22 rakip değil ki.
11 anca S10 serisi ile rakip olur S20 FE ile bile rakip değil iPhone 11.
Hem o kadar para veriyorsun neden o kadar kötü ekran alıyorsun
iOS Android'den daha başarılı stabil optimize olabilir ama Android'in uzun süre kullanılabilip kullanılmayacağı markanın kendi kullanıcı arayüzünede bağlı
Google bir şey yapmıyor ki telefonlara bozulsun
Üstelik S22 her yönüyle daha başarılı.
Daha iyi ekran FHD+ 120Hz dynamic AMOLED
5G (TR'de bazı bölgelerde var ama her yere 5G geldiğinde daha telefon sağlam olur)
Kamera S22 serisi 11'den 3 yıl daha yani tabii ki kamerası daha iyi olacaktır zaten S22 dxomark sıralamasında iPhone 11'den yüksek puan almış.
Daha iyi işlemci her ne kadar bu yıl Samsung'un ürettiği 8 gen 1 işlemci olsa da ısınma sorunları var diyorlar ama kullananlar memnun (Qualcomm samsunga ürettirdi )
Ekran süresinde de 5-6 saat alıyorlar.
Ve One UI.

Evet verimsiz bir işlemci ama ısınması konusu için gene de zorlamak gerekiyor sonuçta. Samsung soğutma konusunda donanım olarak(Xiaomi, Oppo vs. ye göre) daha zayıf olsa da yazılımı ile bir şekilde bunu daha iyi kontrol etmeyi başarmış. Özellikle gündelik kullanımda çok fazla ısınmıyor.
Batarya konusunda da bu işlemciye rağmen iPhone 11'den "biraz" daha iyi.

Hayır, iPhone 11'den çok daha iyi. Gerek fotoğraf performansı gerek işlemcisi gerek ekranı. Ayrıca S22 soğutma olarak iyi değil, S22 Ultra iyi. S22 WhatsApp'ta bile ısınıyordu en son, deneyimlediğim telefon.

Hayır, iPhone 11'den çok daha iyi. Gerek fotoğraf performansı gerek işlemcisi gerek ekranı. Ayrıca S22 soğutma olarak iyi değil, S22 Ultra iyi. S22 WhatsApp'ta bile ısınıyordu en son, deneyimlediğim telefon.
"Batarya konusunda" diye özellikle yazmışım farkındaysanız. Diğer konularda zaten çok daha iyi. Türkçeniz mi yok?

Hayır her konuda yazmışsınız ya. Bana cevap vermişsiniz ve ben de zaten yazdığım şeyde aynısını söyledim "S22 açık ara neredeyse her konuda daha iyi" Sadece batarya konusunda yakın olduklarını ve S22'nin "batarya konusunda" da küçük bir farkla geçtiğini yazmışım. @NipponChemiConKYCap

iPhone deneyiminiz yoksa iPhone 11 almalı, çok oyun oynayıp video izliyorsanız S22 alabilirsiniz.

Geri
Yukarı