iPhone 11 vs S22

Apple ürünleri ömürlük gibi geliyor bana uzun sürelerce hiç bir donma kasma sıkıntısı yaratmadan yarı yolda kalmadan devam edebiliyorsun, Iphone 11 güncelleme desteği 2 - 3 yıl içerisinde sonlanacak buna göre biraz daha üst modellere bakabilirsin diye düşünüyorum.

2023 yılındayız. iPhone 11 çıkalı 4 sene oldu. iOS 18'den sonra sürüm güncellemeleri bitecek olması lazım. iPhone almak uzun vadede mantıklı. Ama S22 ve iPhone 11'i karşılaştırmanın manası yok. S22 her halükarda daha mantıklı. 2023'te sıfır iPhone 11 alınmaz kısaca. iPhone 11'in 2023 senesi için vasat bir ekrana sahip. Kamera özellikleri ile yakın performans gösterseler de S22'nin fotoğraflarının daha iyi olduğunu düşünüyorum.

S22 donanım açısından hatta hemen hemen bütün konularda iPhone 11'den daha iyi. Ama benim tercihim iPhone 11'den yana oldu. Yazılım desteği dışında diğer konularda daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum. Bu iş biraz da zevk meselesi. Eğer iOS işletim sistemini seviyorsanız iPhone 11'i tercih edebilirsiniz. Ama batarya işlemci ekran kamera olarak S22 daha yeni ve daha iyi bir cihaz.

iOS telefon kullanacak isen devamlı paran olması gerekli ki model yenileyebilesin. Eğer güncelleme alsın iyi olsun dersen S22, ama iOS istiyorum vs. dersen 11.

S22 donanım açısından hatta hemen hemen bütün konularda iPhone 11'den daha iyi. Ama benim tercihim iPhone 11'den yana oldu. Yazılım desteği dışında diğer konularda daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum. Bu iş biraz da zevk meselesi. Eğer iOS işletim sistemini seviyorsanız iPhone 11'i tercih edebilirsiniz. Ama batarya işlemci ekran kamera olarak S22 daha yeni ve daha iyi bir cihaz.
Hatta şöyle belirteyim 2. telefon olarak iPhone 6 kullanıyorum ve hala çatır çatır çalışıyor

Geri
Yukarı