iPhone 11 vs Samsung S22

Ekran neyse de çip ve kamera da öyle çağ atlanacak bir durum yok.
Gayet de var. 1/2.55" boyutundaki kaç senelik kamera sensorunden 1/1.56" boyutundaki GN5'e geçecek. Ayrıca telefotoya sahip ve bariz daha iyi selfie kamerası var.

S22 kamerada iPhone 13'ü bile yerden yere vuruyor. Apple tarafında kamerada en ciddi sicramalardan biri iPhone 12'den 13'e geçerken yaşandı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca GPU'da %50'den fazla sıçrama olacak, bu çağ atlanacak bir değer.

Galaxy S22 ile ismi lazım değil marka ve model telefon kıyaslanamaz bile :)

Her anlamda Galaxy S22 üstün ve sadece ekran süresi kullanıma göre değişkenlik gösterebilir.

Snapdragon 888 ve 8gen1 işlemcisi Samsung tarafından üretildiği için standart bir Snapdragon işlemciden daha çok bir Exynos işlemci gibi düşünebilirsiniz zira üretim kalitesi bu seviyede. İşlemci özellikle yeterli soğutma sağlanamadığında ısınmayı ve aşırı şarj tüketmeyi oldukça seviyor fakat thermal throttle altında yine de 888'e göre performansını daha stabil tuttuğu söylenebilir. Malzeme kalitesi, kompakt yapısı ve ekran kalitesi ile iPhone11'i ezip geçeceği ortada fakat batarya performansı ile ciddi açıdan sorun yaratacağıda gerçek. Ben şahsen S2x ailesinde S23 haricindeki modellerin çok da tercih edilmemesi taraftarıyım.

@Mortis06 dedikleriniz doğru ama iP 11 de maalesef bu konuda pek başarılı değil.

Kaldı ki iPhone 11 ile S22'nin bataryaları da yakın cihazlar. iPhone 13 desek fark atar S22'ye mesela. 🙂

Snapdragon 888 ve 8gen1 işlemcisi Samsung tarafından üretildiği için standart bir Snapdragon işlemciden daha çok bir Exynos işlemci gibi düşünebilirsiniz zira üretim kalitesi bu seviyede. İşlemci özellikle yeterli soğutma sağlanamadığında ısınmayı ve aşırı şarj tüketmeyi oldukça seviyor fakat thermal throttle altında yine de 888'e göre performansını daha stabil tuttuğu söylenebilir. Malzeme kalitesi, kompakt yapısı ve ekran kalitesi ile iPhone11'i ezip geçeceği ortada fakat batarya performansı ile ciddi açıdan sorun yaratacağıda gerçek. Ben şahsen S2x ailesinde S23 haricindeki modellerin çok da tercih edilmemesi taraftarıyım.
Çok pahalı o da ya ben daha çok kafa kafaya takas olsun gibi bakıyorum

Geri
Yukarı