iPhone 11 vs. Samsung Galaxy S20 FE

Instagram sorunu çözüldü yeni serilerde, bende iPhone kullanıyorum ama hiçbir anlamı yok bana göre dediğinizin, evet yazılım her zaman düzgün 10 yıllık telefon da bile ama yazılımmdılında herhangi bir uygulamada sorun oluyor. Zaten ne olursa olsun IP11 alınmaz. Rezalet bir telefon.
İphone 11 için demedim genel İOS ve Android karşılaştırması. İnstagram sorunu da çözülmedi hala, 14 Pro Max'le attığın storyle S23 Ultra'da attığın story aynı değil. Kaliteyi veremiyor.

Sadece OneUI 5'in Changelog'unu paylaşıyorum:
S23 Ultra'ya özel ne sunuyor onu merak ettim. Samsung ne sunuyorda özel hissediyorlar onu sormuştum. :D

iPhone 11 için demedim genel iOS ve Android karşılaştırması. Instagram sorunu da çözülmedi hala, 14 Pro Max'le attığın storyle S23 Ultra'da attığın story aynı değil. Kaliteyi veremiyor.

S23 Ultra'ya özel ne sunuyor onu merak ettim. Samsung ne sunuyorda özel hissediyorlar onu sormuştum. :D

Daha geçen forumda arkadaş S23 ile aynı olduğunu kanıtladı, konuyu bulamıyorum 4:3 ayarı kı ne yapmıştı.

Arkadaşlar bende Apple'cıyım, iPhone severim. IOS platformu için programda geliştiririm. Ama lütfen 11 gibi bir cihazı övmeyin, savunmayın burda😀. Ayrıca sırf iPhonunuz var diye savunmak zorunda değilsiniz. 13 kullanıyorum fakat S serisi bence daha iyi.

Daha geçen forumda arkadaş S23 ile aynı olduğunu kanıtladı, konuyu bulamıyorum 4:3 ayarı kı ne yapmıştı.

Fotoğrafta aynı olsa bile videoda aynı olmuyor, eminim. Kendim test ettim.

Arkadaşlar bende Apple'cıyım, iPhone severim. iOS platformu için programda geliştiririm. Ama lütfen 11 gibi bir cihazı övmeyin, savunmayın burada😀. Ayrıca sırf iphonunuz var diye savunmak zorunda değilsiniz. 13 kullanıyorum fakat s serisi bence daha iyi.

Aslında yanlış yerde tartışıyoruz. Arkadaş Android'i neden sevmiyorsunuz dediği için genel bir iOS ve Android karşılaştırması yapıyorum. Bizim konuştuğumuz konunun 11 ve S20 ile alakası yok aslında. Genel bir karşılaştırma.

Ayrıca sırf iphonunuz var diye savunmak zorunda değilsiniz. 13 kullanıyorum fakat s serisi bence daha iyi.

Pro serilerinden hiçbir s serisi daha iyi değil. IPhone'um olduğu için savunmuyorum, satıp Android almak zor değil. Ben IOS'tan Android'e geçtiğimde hiç beğenmediğimi söyledim, arkadaşta nedenini sordu onun altında konuşuyoruz. Karşılaştırma genel Android ve iOS karşılaştırması.

Pro serilerinden hiçbir s serisi daha iyi değil. IPhone'um olduğu için savunmuyorum, satıp Android almak zor değil. Ben IOS'tan Android'e geçtiğimde hiç beğenmediğimi söyledim, arkadaşta nedenini sordu onun altında konuşuyoruz. Karşılaştırma genel Android ve iOS karşılaştırması.
Hocam, siz diyorsunuz ki S23 Ultra hiç bir Pro iPhone'dan iyi değil öyle mi? Güldürmeyin lütfen...

İp 11 S20FE dengi değil hocam 12 ile karşılaştırın.

Apple modellerinde aynı arayüzü evet iPhone X'le de iPhone 14 Pro'yla da alıyorsunuz ama Android tarafı daha da karmaşık aynı arayüzü S23 Ultra'yla A04 falan paylaşıyor özel hissetmenin Ö'sü bile kalmamış oluyor denebilir.
Aynı arayüzü A04 le de paylaşıyor haklısınız ama o arayüzün performansını vaadettiklerini kusursuz bir şekilde kullanamıyorsunuz hocam. Benim kastettiğim şey o.
Hocam zaten arayüz çok güzel. 14 Pro aldığınızda tasarım olarak X'e bakarak özel hissediyorsunuz zaten. En basit örnek çentik bölümünde minik hareketler yapıyor. Apple arayüzü kalıp olarak bayağıdır aynı zaten, tasarım olarak bir şeyler değişiyor sadece. Telefondan telefona değişen bir arayüz şahsen saçma olurdu.
S23 Ultra'yla paylaşılan A04 güncellemesinde neler ekleniyor mesela?
Tasarım olarak S23 Ultra A04 e göre özel hissettirmiyor mu yani. Eline bir s23 ü alıp bir de A04 alıp tasarımlarına bakıp ben özel hissetmiyorum diyebileceğini zannetmiyorum. Arayüz konusuna gelecek olursak da evet aynı arayüzü sunuyor. Samsung orta ve giriş seviye telefonlarına da önem veren bir firma ve aynı arayüzü vermek zorunda. Arayüzde S23 Ultrada olup da A04 te olmayan bir şey var mı bilmiyorum ama arayüz kısmında özel hissetmekten kastım eline iPhone X ve 14 Proyu alıp arayüzde gezindiğinde kendi telefonundan farklı bir şey görme ihtimalin yüzde kaç? Telefona kendi zevkinden bir şeyler katabilme olasılığın çok az. iPhone X te arayüzde alamayıp da 14 Proda alabildiğin tek farklılık dinamik ada benim gördüğüm kadarıyla. Ama eline iki farklı Samsung cihazı alıp arayüzde gezindiğinde birbirinden farklı bir çok şey görebilirsin. İlk cevabımda zaten kişiselleştirme ve özelleştirmeyi seven biri olduğumu ve performansları da her konuda artık birbirine çok yakın olan iki platformdan One UI'yı seçtiğimi belirtmiştim hocam.

Denkleri için söyledim hocam. S22 Ultra için 13 Pro, S23 Ultra için 14 Pro gibi.
S23 bile 14 Pro ile birbirine denk gidiyorken S23 Ultranın 14 Prodan kötü olma ihtimali sıfır. Sadece kullanacak kişinin iOS veya Android zevkine kalıyor olay. Siz Android'i kötü veya tasarım faciası olarak görüyorsunuz diye o telefon iPhone dan kötü olmuş olmuyor hocam.

Bu arada Samsung a da özel hissetme konusunda bir eleştiri getireyim. Bu sene çıkan orta segment Samsung telefonlarda da S23 tasarımının kullanılmasını pek hoş bulmadığımı söyleyeyim. Bir insan karşıdan telefonu gördüğünde özellikle Samsung ve Apple gibi premium üst segment alanında ustalaşmış markaların telefonunun kendini belli etmesi gerekir. Apple bunu çok iyi başarıyor çünkü çıkardığı tüm telefonlar premium amiral gemisi. Uzaktan baktığımda telefonun 11-12-13-14 serisine ait olup olmadığını çok az fark da olsa anlayabiliyorum ama Samsung tarafında A54 tü galiba bu sene çıkan emin değilim telefonun uzaktan bakıldığında A54 mü S23 mü olup olmadığı çıkarılamaz gerçi telefon boyutu malzeme kalitesi gibi farklılıklar var bunlar kendini belli ediyor ama ilk göze çarpan şeyler bunlar değil maalesef.

Son düzenleme:
Fotoğrafta aynı olsa bile videoda aynı olmuyor, eminim. Kendim test ettim.

Aslında yanlış yerde tartışıyoruz. Arkadaş Android'i neden sevmiyorsunuz dediği için genel bir iOS ve Android karşılaştırması yapıyorum. Bizim konuştuğumuz konunun 11 ve S20 ile alakası yok aslında. Genel bir karşılaştırma.

S23 14 ile 14 Pro arasında, S23u ise 14 Pro'dan daha iyi bir cihaz ama aman aman bir fark değil. Yazılımı S23u açık şekilde iyi.

Aynı arayüzü A04 le de paylaşıyor haklısınız ama o arayüzün performansını vaadettiklerini kusursuz bir şekilde kullanamıyorsunuz hocam. Benim kastettiğim şey o.

Tasarım olarak S23 Ultra A04'e göre özel hissettirmiyor mu yani. Eline bir S23'ü alıp bir de A04 alıp tasarımlarına bakıp ben özel hissetmiyorum diyebileceğini zannetmiyorum. Arayüz konusuna gelecek olursak da evet aynı arayüzü sunuyor. Samsung orta ve giriş seviye telefonlarına da önem veren bir firma ve aynı arayüzü vermek zorunda. Arayüzde S23 Ultrada olup da A04'te olmayan bir şey var mı bilmiyorum ama arayüz kısmında özel hissetmekten kastım eline iPhone X ve 14 Pro'yu alıp arayüzde gezindiğinde kendi telefonundan farklı bir şey görme ihtimalin yüzde kaç? Telefona kendi zevkinden bir şeyler katabilme olasılığın çok az. iPhone X te arayüzde alamayıp da 14 Pro'da alabildiğin tek farklılık dinamik ada benim gördüğüm kadarıyla. Ama eline iki farklı Samsung cihazı alıp arayüzde gezindiğinde birbirinden farklı birçok şey görebilirsin. İlk cevabımda zaten kişiselleştirme ve özelleştirmeyi seven biri olduğumu ve performansları da her konuda artık birbirine çok yakın olan iki platformdan One UI'yı seçtiğimi belirtmiştim hocam.

S23 bile 14 Pro ile birbirine denk gidiyorken S23 Ultranın 14 Pro'dan kötü olma ihtimali sıfır. Sadece kullanacak kişinin iOS veya Android zevkine kalıyor olay. Siz Android'i kötü veya tasarım faciası olarak görüyorsunuz diye o telefon IPhone'dan kötü olmuş olmuyor hocam.

Bu arada Samsung'a da özel hissetme konusunda bir eleştiri getireyim. Bu sene çıkan orta segment Samsung telefonlarda da S23 tasarımının kullanılmasını pek hoş bulmadığımı söyleyeyim. Bir insan karşıdan telefonu gördüğünde özellikle Samsung ve Apple gibi Premium üst segment alanında ustalaşmış markaların telefonunun kendini belli etmesi gerekir. Apple bunu çok iyi başarıyor çünkü çıkardığı tüm telefonlar Premium amiral gemisi. Uzaktan baktığımda telefonun 11-12-13-14 serisine ait olup olmadığını çok az fark da olsa anlayabiliyorum ama Samsung tarafında A54'tü galiba bu sene çıkan emin değilim telefonun uzaktan bakıldığında A54 mü S23 mü olup olmadığı çıkarılamaz gerçi telefon boyutu malzeme kalitesi gibi farklılıklar var bunlar kendini belli ediyor ama ilk göze çarpan şeyler bunlar değil maalesef.

A4 ile yazılımı aynı değil, giriş seviyesi planlar One UI Core kullanıyor, biraz daha basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı