iPhone 11'den hangi cihaza geçilmeli?

Bütçe
17000

musaerencnr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 1 yıldır iPhone 11 256 GB telefonumu kullanıyorum fakat artık cidden sıkıldım. Çok fazla dizi, film izliyorum ve son zamanlarda ekrandan aşırı şikayetçiyim.
Yani yıl olmuş 2022 ve 720p, LCD ekran çok can sıkıcı olmaya basladi.
Bu sebeple üstüne 2-3K arası para ekleyip, baska bir telefon modeline gecmeyi düşünüyorum. Yani ya takas yapacağım ya da iPhone 11'i satıp geçeceğim nasıl olursa artık.
Aklimda telefonlar Samsung S21FE ve olursa iPhone 11 Pro Max çünkü hem ekranı büyük ve güzel hem de bataryası oldukça iyi(YouTube'daki testlerde vs.)
Sizin önerileriniz nelerdir? Arkadaşlar, sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1 yıldır iPhone 11 256 GB telefonumu kullanıyorum fakat artık cidden sıkıldım. Çok fazla dizi, film izliyorum ve son zamanlarda ekrandan aşırı şikayetçiyim.
Yani yıl olmuş 2022 ve 720p, LCD ekran çok can sıkıcı olmaya basladi.
Bu sebeple üstüne 2-3K arası para ekleyip, baska bir telefon modeline gecmeyi düşünüyorum. Yani ya takas yapacağım ya da iPhone 11'i satıp geçeceğim nasıl olursa artık.
Aklimda telefonlar Samsung S21FE ve olursa iPhone 11 Pro Max çünkü hem ekranı büyük ve güzel hem de bataryası oldukça iyi(YouTube'daki testlerde vs.)
Sizin önerileriniz nelerdir? Arkadaşlar, sizce ne yapmalıyım?

İkinci el 11 Pro Max almanı tavsiye ederim. Hem büyük hem de kaliteli bir ekrana ve mükemmel batarya performansına sahip. 11 Pro Max'te yoğun kullanımda bataryam biter korkusu yaşamazsın.

Bence 11 pro max almak için telefonun üstün fazla fark verecekseniz geçmeye değmez. Bütçe varsa en azından 12 13 serisine bakın daha uzun ömürlü olur.

S21 FE 5G iyidir, 11 Pro Max'ten daha iyi bir ekranı ve daha iyi bir işlemcisi var, batarya konusunda arada o kadarda fark yok açıkcası.

S21 FE 5G iyidir, 11 Pro Max'ten daha iyi bir ekranı ve daha iyi bir işlemcisi var, batarya konusunda arada o kadar da fark yok açıkçası.

Bataryada 11 Pro Max ile S21 FE arasında çok fark var. 11 Pro Max bataryası ile sabah evden çık akşam 11 ya da sabaha takarsın ama S21 FE yi öğlen 2-3 gibi prize takmak zorunda kalırsın. İşlemci olarak 2100 daha güçlü ama A13'te günümüz için fazlası ile yeterli. Ekran olarak da 11 Pro Max'in daha iyi olduğunu düşünüyorum. Samsung'un FE serisi amiral gemisinden ziyade orta-üst segment gibi bir şey. Bazı özellikler kısılıyor ama 11 Pro Max amiral gemisi bir cihaz.

Ekran olarak da 11 Pro Max'in daha iyi olduğunu düşünüyorum.
HDR10+, 120 Hz ekran tazeleme hızı ve Dynamic Amoled 2X ile daha iyi bir ekranı olduğunu düşünüyorum.
Bataryada 11 Pro Max ile S21 FE arasında çok fark var. 11 Pro Max bataryası ile sabah evden çık akşam 11 ya da sabaha takarsın ama S21 FE yi öğlen 2-3 gibi prize takmak zorunda kalırsın.
11 Pro Max bataryası daha iyi ama S21 FE bataryası dediğiniz kadar değil, o da aynı şekilde 1 günü rahat çıkarıyor çünkü yakınım kullanıyor ve bataryasıyla ilgili bir problemi olduğunu söylememişti.

HDR10+, 120 Hz ekran tazeleme hızı ve dynamic AMOLED 2X ile daha iyi bir ekranı olduğunu düşünüyorum.

11 Pro Max bataryası daha iyi ama S21 FE bataryası dediğiniz kadar değil, o da aynı şekilde 1 günü rahat çıkarıyor çünkü yakınım kullanıyor ve bataryasıyla ilgili bir problemi olduğunu söylememişti.

Hocam akıcılık başka bir şey kalite başka bir şey. Kriter akıcılık ise S21 FE 120Hz'dan dolayı daha akıcı. Kriter kalite ise 11 Pro Max daha iyi. S21 FE değil de S21 olsa o zaman kalite olarak S21 derdim. Batarya konusunda da 11 Pro Max'in ciddi derecede üstün olduğunu düşünüyorum. Testleri izliyorum. Günlük kullanıcı yorumlarını okuyorum. 11 Pro Max'in bataryasından şikayetçi olan bir kişi yok. S21 FE kullanıp bataryadan mutlu olmayan insanlar var. Dediğin gibi S21 FE ayar çekilirse günü çıkarabilir ama 11 Pro Max gibi mükemmel batarya performansı sunması mümkün değil.

Son düzenleme:
11 Pro Max gibi mükemmel batarya performansı sunması mümkün değil.
Evet iPhone 11 Pro Max çok iyi batarya performansı veriyor zaten ve S21 5G'den daha iyi ama S21 FE 5G'nin o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum açıkcası, günü kurtarıyor.
S21 olsa o zaman kalite olarak S21 derdim.
S21 FE ile S21'in ekranı arasındaki fark nedir ki? İkiside FHD+, 120 Hz ve HDR10+, sadece PPI sayısında ufak bir farklılık var ama o kadar da önemli bir fark olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı