iPhone 11'den S20 FE'ye geçilir mi?

Exinie

Kilopat
Merhabalar. Uzun zamandır iPhone kullanıyorum, 6, XR ve 11 modellerini kullandım, XR ve 11 arasında Mi Note 10 kullanmıştım ve hiç memnun kalmayıp iPhone 11'e geçmiştim.

Fakat şu sıralar çok da memnun değilim, FaceID maske ve birkaç etkenler yüzünden bazen algılamıyor ve bana zaman kaybettiriyor. Parmak izi okuyucusu falan istiyorum, çok daha iyi olur benim için, hem FaceID ara sıra bahsettiğim etkenlerden dolayı çalışmadığı için parola girmek zorunda kalıyorum. Parolayı girerken de ifşa oluyor benden izinsiz kullanılıyor telefonum. Bazen de uygulamalar donuyor, kapanıyor, klavye falan çok alakasız yerlerde ekranda gözüküyor gizlenmiyor. Bu gibi durumlar acele durumlarda çok sinir ediyor.

Aktif olarak kullandığım uygulama olan WhatsApp'ın IOS sürümünde toplu fotoğraflardan belirli bir fotoğrafı cevaplayamıyorum, grup galerisinden belirli bir fotoğrafı seçip atıldığı kısma geçemiyorum ve mesaj iletme sınırı Android sürümünde sınırsız iken IOS'da 30.

iCloud alanının 5 GB olması, WhatsApp yedeklemeleri yapılırken donması ilerlememesi ve birkaç kere yedeklemeyi baştan başlatmak zorunda kalmaktan da bıktım.

Yazılım dışında donanım olarak ekranı bir süreden sonra çok kalitesiz gelmeye başladı, koyduğum arkaplanlar hiç güzel gelmemeye başladı. Başkalarının kullandığı Android telefonların ekranını görünce gözüm kamaşıyor. IPS ekran rahatsız etmiyor alışığım ama AMOLED ekranlı bir cihazı elime aldığımda farkı çok net görüyorum ve IPS den soğuyorum anında.

Geçmeye en değer telefon S20 FE gibi gözüküyor, sizce geçmeye değer mi, geçilir mi? (Bu arada Snapdragon 256/8 GB modeli, şu an ki kullandığım iPhone 11 64 GB) Teşekkürler.

Son düzenleme:
Değmez.
Eğer iPhone 11'de bile uygulamalar çöküyorsa en kötü 12 mini geçmeniz gerek, S20 FE Snapdragon asla memnun etmez bu konuda.
Ayrıca ekran hariç diğer tüm alanlarda 11 daha iyi bir cihaz.

Ek olarak merak ediyorum, iPhone 11'de uygulama çökertme, kendini kapatma seviyesine nasıl getiriyorsunuz cihazı?
Çok mu hor kullanıyorsunuz ne yapıyorsunuz? :D

Değmez.
Eğer iPhone 11'de bile uygulamalar çöküyorsa en kötü 12 mini geçmeniz gerek, S20 FE Snapdragon asla memnun etmez bu konuda.

Ek olarak merak ediyorum, iPhone 11'de uygulama çökertme, kendini kapatma seviyesine nasıl getiriyorsunuz cihazı?
Çok mu hor kullanıyorsunuz ne yapıyorsunuz? :D

Telefonu kafa dinlemek dışında kullandığım her zaman çok hızlı işlemler yapıyorum. FaceID büyük ihtimalle ekranı açıp aşırı hızlı bir şekilde kaydırdığım için animasyonu donuyor bekletiyor. Youtube Shorts kısmı bir süre kaydırdıktan sonra tamamen donuyor hızlı işlem yapmasam da oluyor. TikTok açtığım gibi donuyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bahsettiğim klavye sorunu da şöyle bir şey:

IMG_3467.jpg

Adsız.png

Fotoğrafı atarken fark ettim, aldığım bazı ekran görüntülerin sol üstüne 2. fotoğraftaki şey çıkıyor nedeni hakkında hiçbir fikrim yok.

Bu durumun farkındayım ama yazılım konusundaki eksiklikler çok sinir ediyor, WhatsApp kısıtlamaları falan şu bu çok uzatıyor işimi. Aşırı fazla satıp S20 FE geçme hissi uyandırıyor bu olumsuz durumları yaşarken.

Telefonu kafa dinlemek dışında kullandığım her zaman çok hızlı işlemler yapıyorum. Faceıd büyük ihtimalle ekranı açıp aşırı hızlı bir şekilde kaydırdığım için animasyonu donuyor bekletiyor. YouTube shorts kısmı bir süre kaydırdıktan sonra tamamen donuyor hızlı işlem yapmasam da oluyor. TikTok açtığım gibi donuyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bahsettiğim klavye sorunu da şöyle bir şey:

Fotoğrafı atarken fark ettim, aldığım bazı ekran görüntülerin sol üstüne 2. fotoğraftaki şey çıkıyor nedeni hakkında hiçbir fikrim yok.

Bu durumun farkındayım ama yazılım konusundaki eksiklikler çok sinir ediyor, WhatsApp kısıtlamaları falan şu bu çok uzatıyor işimi. Aşırı fazla satıp S20 FE geçme hissi uyandırıyor bu olumsuz durumları yaşarken.

Bence cihazınızı garantiye yollayın veya temiz yazılım atın.
Elimdeki giriş segment telefon bile dediklerinizi yapıyorken kasmıyorsa iPhone 11'in kasması normal değil kesinlikle.

S20 FE Android olduğu için yazılım olarak daha kötü normal olarak, yani memnun etmeyebilir yine.

Son düzenleme:
Bence cihazınızı garantiye yollayın veya temiz yazılım atın.

Birkaç kere sıfırlamıştım, iTunes ile bir kere yazılım atmıştım. Garantiye yollarsam bir şey yapmazlar bence ekranında kılcal ve bir tane derin çizik var. Üstüne su teması gördü cihaz, ama su temasından önce de aynı sorunlar devam ediyordu. İkinci el 6500 TL ye satabiliyorum, iyice düşünüp karar vermem gerek sanırım çok kararsızım.
iPhone 11 de kalın bence. İlla değiştirmek istiyorsanız one plus 8 öneririm. Bütçe varsa 9/9 pro da önerebilirim. Bu arada sahibinden üzerinden saydığım one plus modellerini garantisiz olarak çok daha uyguna bulabilirsiniz.

One Plus 8'de güzelmiş arkası cam, 30W adaptör falan ama S20 FE'ye göre birkaç eksiği var. Bellek türü, kalınlık, depolama, ön kamera olarak hoş bulmadım.

Geri
Yukarı