iPhone 12 alınır mı?

Kendi telefonumla tabii ki karşılaştırmıyorum yukarıda arkadaş fanboyluk konusuna girince kendi telefonumun Samsung olduğunu belirttim sizde modelini sordunuz. Bakın bütçe kısmına girmiyorum konu sahibinin bir telefona 10-12K verecek bütçesi var bende bir telefona o kadar para gömmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Siz o bütçede iPhone yoksa Android mi alırdınız.
Ben OnePlus 8 Pro alırdım sanırım.

iPhone ederinden fazla değerde olduğu sürece Android almaya devam ederim.

Bizim ülkede her şey ederinden fazla zaten. S21 ve iPhone 12'nin Avrupa fiyatlarına baktım ortama ikisi de 800 Euro bandında. Tercih meselesi tabii ki hocam bütçem olsa ben hala iPhone alırım.

Telefon için ayırdığım 10k gibi bir bütçem var, aksesuar falan derken toplam 11k oluyor iPhone 12. şu an iki telefon kullanıyorum; birisi 6S 16 GB, ilk çıktığında almıştım. Bir kere bile sıfırlamadım, %74 pil sağlığı var ve 24 saat yetmiyor bile desem yeridir. Ve bir de idarelik aldığım Samsung A51'im var, içinde hat var toplam iki numaram var. Sanırım bir tane e-SIM bir tane fiziksel SIM yaparak ikisini de kullanabiliyorum iPhone 12'de, doğru mu bu? 2020 model A51 ile 6S bile çok fark ediyor bence, o yüzden Android almayı düşünmüyorum. Fiyatlar düşer mi sizce? Bütçe zorlayıp Pro model almama gerek var mı? 6S'den geçip (veya A51'den) oha diyeceğim bir fark yaşar mıyım? Alanlar varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim, diğer arkadaşlarda kendi fikirlerini yazarlarsa çok memnun olurum :).

Hiç gerek yok. O fiyata tekrar bir PC toplamak bile daha karlı. Onun yerine 5-6k civarı IPhone'a denk telefonlar var. hiçbir zaman iOS takıntım olmadı.

Arkadaşlar tekrardan selamlar, konuya 1 saat içinde 4 sayfa mesaj gelince bir korkmadım değil :D. Fanboyluk tartışmalarını bir kenara bırakalım ve herkes istediği markayı kullansın bence :). Ben açıkcası ios'in daha sade ve seri olduğunu düşünüyorum. Girdiğim ortamlara artık iki telefon ile girmek istemiyorum :D. Üstelik clubhouse kullandığım için ios'den devam etmek istedim. Sizin yazılarınız üzerine internette biraz araştırdım, ben pro kullanıcısı değilim sanırım normal 12 de yetermiş bana. Bilgisyar konusuna gelince, işte kullandığım bir macbook pro ya sahibim, evde ise 2070 li masaüstü setup var en az 2 sene daha beni üzmeyeceğini düşünüyorum :). Fikirlerini belirten arkadaşlara teşekkür ederim. Yine konuyu sonradan gören arkadaşlar fikirlerini belirtebilirler büyük bir zevk ile okurum. Telefonu aldığımda incelemesinide buraya yazarım, yeniden teşekkürler herkese :).

Yeni konular

Geri
Yukarı