iPhone 12 alınır mı?

Değer kaybetmesin istiyorsanız piyasada sadece iPhone var. 13 ile 12 arasında batarya ve kamera hariç çok bir fark yok. Bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın, memnun olursunuz.

Kullanıcısı olarak çok memnunum ve tavsiye ederim. Geçen yaz aldım, ondan önce iPhone olarak ilk çıktığı zamanlarda iPhone 5S almıştım. Yıllar sonra tekrardan iOS kullanmak güzel. Özellikle Android telefondan geçince dünya varmış dedirtti. Xiaomi’nin saçmalıklarından bıkmıştım. Bazen Android’in özgürlüğünü özlediğim ve aradığım oluyor ama iPhone kullandıktan sonra tekrar Android telefon kullanabileceğimi sanmıyorum. Fazla uygulama yüklü olmamasına ve fazla fotoğraf çekmememe rağmen 64 GB depolamanın yarısını doldurdum. Çok fazla yükleme yapacaksan 128 GB Olanını öneririm.
Batarya olarak internette surf, YouTube, mesajlaşma arama derken günü rahatlıkla çıkartıyor ama telefonda oyun oynamayı sevmem o yüzden hiç oyun oynayıp denemedim. Android’den geçişte eksikliğini hissettiğim tek şey batarya oldu. 4000mah Bataryalı Mi9 T kullanıyordum. Şarjının 2 gün gittiği bile oluyordu. iPhone 12 için böyle bir şey mümkün değil. Telefonu elinden atmayan biriysen günde 2 defa şarja takman gerekir.

Yorumlarınız için teşekkür ederim bunları dikkate alarak duruma göre iPhone 13 bile alabilirim. Tabii alacağım zamandaki fiyatlarıda önemli, haziran ayının başında alacağım.

IPhone'larda yeni seri almak her zaman avantajlıdır. 13 almanızı tavsiye ederim. İkinci el satışta daha avantajlı olursunuz.

Benim IPhone'larda tek beğenmediğim şey kullanım süresi son çıkan SE modelini almak istedim fakat kullandığım iPhone7 (pilini yeni orijinal olanı ile değiştirdim) neredeyse aynı süreleri vadediyor.

Başka model al diyen arkadaşlar olursa. Ben büyük ekranlı ağır telefon kullanmayı sevmiyorum. Öyleki Redmi 9 Pro deneyimim sonrası eski telefonuma geri dönüş yaptım. Android telefonların çoğu ağır ve büyük ekranlı küçük modelleri yok.

Şu an yeni çıkacak olan SE modelini bekliyorum en azından şu bataryalara bir iyileştirme yapsalar direk ona geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı