iPhone 12 beklenmeli mi?

Muhtemelen Iphone 11'den daha pahalıya gelecektir ülkemize. Ayrıca dolar kurunun ne olacağı belli değil, bir iki ay sonra Iphone 11 de zamlanabilir. Eğer iphone 11 zamlanırsa bile yine de almaya gücünüz yetecekse, veya Iphone 12 çıktığı zaman 11' e göre üzerine bir miktar daha fazla para verebilecekseniz, kısacası alım gücünüze güveniyorsanız bekleyin. Ama şuan zaten bütçe olarak en üst limitinizi zorluyorsanız beklemeden almanızı tavsiye ederim.

Hocam SE kullanıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz. İçinde A13 işlemci var kamerası da iPhone 11 almışlar tek kamera çoğu 3 5 kameralı telefondan daha iyi ama gece modu geniş çekim gibi özellikler yok şahsen ben kullanmazdım zaten.Ayrıca gece modu 3. Parti kamera uygulamaları ile çözülüyor.
Siz bilirsiniz. Umarım iPhone içinde bulunan donanımlarla Samsung Galaxy Note 20'de bulunan donanımları karşılaştırmışsındır. Sonuçta içinde 12 GB ve en az 4 çekirdekli işlemci var. O paraya bence de değmez(i).

Aynen hocam 3 GHz aşan A14 işlemci yerine ne olduğu belirsiz Exynos 990 işlemciye onbinlerce para versin çok mantıklı gerçekten.

Hocam SE kullanıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz. İçinde A13 işlemci var kamerası da iPhone 11 almışlar tek kamera çoğu 3 5 kameralı telefondan daha iyi ama gece modu geniş çekim gibi özellikler yok şahsen ben kullanmazdım zaten. Ayrıca gece modu 3. parti kamera uygulamaları ile çözülüyor.

Teşekkür ederim. Gece modu ve geniş açı benim için de sorun değil. Olsa da kullanacağımı sanmıyorum. Dediğiniz gibi iPhone 11 kamerası olduğu için kamerası da çoğu 3 5 kameralı telefonlardan iyi. Ben de fiyatı ve özelliğinden dolayı SE 2020 almayı düşünüyordum ama şu anda büyük ekranlı bir telefon kullandığım için SE 2020'ye alışmam zor gelebileceğini düşünerek kararımı değiştirmiştim. Zaten SE 2020 fiyatına göre sunduğu özellikler sayesinde mükemmel bir telefon. Sizce telefonun ekranı nasıl? Oyun için değil de günlük kullanım için ve video, dizi izlemek için. Çok küçük geliyor mu gözünüze? Bir de bataryası günü çıkarabiliyor mu?

Hocam SE kullanıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz. İçinde A13 işlemci var kamerası da iPhone 11 almışlar tek kamera çoğu 3 5 kameralı telefondan daha iyi ama gece modu geniş çekim gibi özellikler yok şahsen ben kullanmazdım zaten.Ayrıca gece modu 3. Parti kamera uygulamaları ile çözülüyor.

Aynen hocam 3 GHz aşan A14 işlemci yerine ne olduğu belirsiz Exynos 990 işlemciye onbinlerce para versin çok mantıklı gerçekten.
Exynos 990 ne olduğu belirsiz bir işlemci değil. Lakin konu sahibi iphone istemiş ve bu konuda fikir danışmış, yorum yazan çoğu kişinin kaçırdığı nokta bu. Android almak isteyen kişiye zorla iphone, iphone almak isteyen kişiye zorla android önermenin anlamı yok.

Teşekkür ederim. Gece modu ve geniş açı benim için de sorun değil. Olsa da kullanacağımı sanmıyorum. Dediğiniz gibi iPhone 11 kamerası olduğu için kamerası da çoğu 3 5 kameralı telefonlardan iyi. Ben de fiyatı ve özelliğinden dolayı SE 2020 almayı düşünüyordum ama şu anda büyük ekranlı bir telefon kullandığım için SE 2020'ye alışmam zor gelebileceğini düşünerek kararımı değiştirmiştim. Zaten SE 2020 fiyatına göre sunduğu özellikler sayesinde mükemmel bir telefon. Sizce telefonun ekranı nasıl? Oyun için değil de günlük kullanım için ve video, dizi izlemek için. Çok küçük geliyor mu gözünüze? Bir de bataryası günü çıkarabiliyor mu?
Hocam şöyle ben ilk elime aldığımda çok küçük hissetmiştim eski telefonum 5.5 inç olduğu için ama şuan alıştım normal bir telefon gibi geliyor. Bataryası şuan gözlemlediğim 5-6 saat ekran süresi veriyor.

Exynos 990 ne olduğu belirsiz bir işlemci değil. Lakin konu sahibi iPhone istemiş ve bu konuda fikir danışmış, yorum yazan çoğu kişinin kaçırdığı nokta bu. Android almak isteyen kişiye zorla iPhone, iPhone almak isteyen kişiye zorla Android önermenin anlamı yok.

Çok haklısınız.
Hocam şöyle ben ilk elime aldığımda çok küçük hissetmiştim eski telefonum 5.5 inç olduğu için ama şu an alıştım normal bir telefon gibi geliyor. Bataryası şu an gözlemlediğim 5-6 saat ekran süresi veriyor.

Teşekkür ederim.

Android için ayrı bir bölüm mevcut. Israrla bütün iphone konularının altına android telefon önermeniz manasız. Konuya gelince, 1 aydır iPhone 11 kullanıyorum, memnunum. Kamerası güzel, sürekli oyun oynamıyorsanız şarjı 2 gün gidiyor. Bundan önce 6s kullandım 6 sene. Orta tuş bozulunca ve şarj problemleri başlayınca değiştirdim. iPhone 12 biraz daha farklı olacaktır diye düşünüyorum. Bütçeniz ve zamanınız varsa bekleyebilirsiniz bence. Ancak döviz kuru ortada, iPhone 12 çıkana kadar ne olacağını tahmin etmek zor ve son modeller hep biraz daha pahalı çıktığı için beklemediğiniz bir fiyat ortaya çıkabilir.

Android için ayrı bir bölüm mevcut. Israrla bütün iPhone konularının altına Android telefon önermeniz manasız. Konuya gelince, 1 aydır iPhone 11 kullanıyorum, memnunum. Kamerası güzel, sürekli oyun oynamıyorsanız şarjı 2 gün gidiyor. Bundan önce 6S kullandım 6 sene. Orta tuş bozulunca ve şarj problemleri başlayınca değiştirdim. iPhone 12 biraz daha farklı olacaktır diye düşünüyorum. Bütçeniz ve zamanınız varsa bekleyebilirsiniz bence. Ancak döviz kuru ortada, iPhone 12 çıkana kadar ne olacağını tahmin etmek zor ve son modeller hep biraz daha pahalı çıktığı için beklemediğiniz bir fiyat ortaya çıkabilir.

Haklısınız. iOS isteyen bir insana Android önermeleri cidden manasız. Sonuçta kararımızı vermiş bulunuyoruz. Bunca yıldır Android kullanıyorum ve tek artı olarak APK uygulama yüklenebilmesini gösteririm. Eksi olarak ise çok kabarık bir liste oluşur. Sanırım daha fazla beklemeden en kısa sürede iPhone 11 alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı