iPhone 12 ilk alındığında nasıl şarj edilmeli?

merssj

Hectopat
Daha fazla  
Bugün iPhone 12 aldım. Aldığımda şarjı 60 civarlarındaydı. Şarjını 20'ye düşürüp şarja taktım ve 80 olunca çekeceğim. Sizce ilk şarjdan bunu yapmalı mıyım yoksa ilk şarjda tamamen bitirip mi bu döngüye başlamalıyım?

Bugün iPhone 12 aldım. Aldığımda şarjı 60 civarlarındaydı. Şarjını 20'ye düşürüp şarja taktım ve 80 olunca çekeceğim. Sizce ilk şarjdan bunu yapmalı mıyım yoksa ilk şarjda tamamen bitirip mi bu döngüye başlamalıyım?

Tesadüfe bakın hocam ben de dün iPhone 12 aldım :). Şu an şarjının bitmesini bekleyip bitince 100 olana kadar şarj edip çıkarıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lityum pillerde ilk şarjin önemi yok. Telefonu kullandığın süre boyunca pilini bitirmeden şarja takmaya özen goster yeter. Yüzde 80 de falan çekmeye çalışarak kendini boşa yorma, yüzde yu olmasinin pile zarar verdigi henüz kanitlanmadi.

Nasıl başlarsanız başlayın. 1-2 ay sonra uğraşmazsınız bu şeylerle.

Ben de yeni aldım. 22-23 gibi şarja takıyorum 80 olmadan çekiyorum. Ama böyle kullanması zor. Dün 100e kadar şarjda kaldı. Bence 20'nin altına indirmeden kullansak yeterlidir diye düşünüyorum. Eğer 80'nin üzerine çıkılırsa 100 olmadan şarjdan çekmemek gerekmiş. Herkes bir şey söylüyor.

Bende yeni almıştım ama kullanamıyorum. 10 günlük cihazı yetkili servise bırakmak zorunda kaldım. Takılmalar donmalar, bazen dokunmatiğe gelmeyen tepkiler filan derken en son şarj soketi yerinde kozmetik hasar tespit etti gürgençler Apple servisi. Dün itibarıyla raporu alıp Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Telefonu aldılar onlarda saçma bir şekilde Apple Türkiye'ye gönderdiler. Yeni iPhone 12 alan arkadaşlar sizde de bende ki gibi takılmalar ısınmalar oluyor mu?

Bende yeni almıştım ama kullanamıyorum. 10 günlük cihazı yetkili servise bırakmak zorunda kaldım. Takılmalar donmalar, bazen dokunmatiğe gelmeyen tepkiler filan derken en son şarj soketi yerinde kozmetik hasar tespit etti gürgençler Apple servisi. Dün itibarıyla raporu alıp Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Telefonu aldılar onlarda saçma bir şekilde Apple Türkiye'ye gönderdiler. Yeni iPhone 12 alan arkadaşlar sizde de bende ki gibi takılmalar ısınmalar oluyor mu?
5 gündür kullanıyorum, herhangi bir problemle karşılaşmadım. Gayet seri bir telefon gibi geldi ip7'den sonra 😄

Telefonum siyah. Bazı renklerde veya serilerde problem olabiliyor. Bu bütün elektronik şeyler için geçerli. Sizin telefonunuz ne renk ?

Minimum %15 de şarja takın tam bitirmeyin lakin o %80 olayı pek yarar sağladığı söylenemez.

5 gündür kullanıyorum, herhangi bir problemle karşılaşmadım. Gayet seri bir telefon gibi geldi IP7'den sonra 😄

Telefonum siyah. Bazı renklerde veya serilerde problem olabiliyor. Bu bütün elektronik şeyler için geçerli. Sizin telefonunuz ne renk?

Benim telefonum da siyah renk. Belli bir şekilde üretim hatasıydı. Şu an serviste gözüküyor Vatan Bilgisayar'ın sistemine göre. Ne zaman gelir göreceğiz bakalım.

Geri
Yukarı