iPhone 12 şarj nasıl edilmeli?

Şöyle bir şey okumuştum: Genelde şarjını %20 ile %80 arası tutmaya çalış, eğer tüm gün dışarıda olacaksan ve şarj aletin olmayacaksa %100'e kadar şarj et gibi bir şey okudum.

Aslında bu doğru hocam. Laptoplarda da lityum iyon kullanılır. Pil sağlığı için hep %80 tutarım ama okula gideceğim zaman tek seferlik %100 yaparım öyle kullanırım.

Çok çok fazla bir etkisi olur mu peki pil sağlığına?

Olmaz hocam bu kadar dikkat etmeyin. Ha eğer ben dikkat etmek istiyorum derseniz yukarıda hocamın dediği gibi evde iken %20 %80 arası kullanın dışarıya çıkacağınız zaman 100 yapın. Ama açıkça söyleyeyim 2 3 aya bence sizde bıkar hep fullersiniz. Kendimden biliyorum.

Aslında bu doğru hocam. Laptoplarda da lityum iyon kullanılır. Pil sağlığı için hep %80 tutarım ama okula gideceğim zaman tek seferlik %100 yaparım öyle kullanırım.
pil sağlığına aham şaham of puf muf etkisi olmayacaksa, 90-100 arasında çıkarırım öyleyse.

çok çok fazla bi etkisi olur mu peki pil sağlığına?
Aslında evet o arkadaşın dediği doğru ben çoğu zaman 20 ile 90 kullandım son 1 ayda sadece 20-100 arası geçiş yaptım fazla yoğun telefon kullanmam genelde arayan soran bile olmuyor tek sosyal medya için bakarım ama aslında lityum iyon pillerin hücrelerinin ölmemesi ve uzun gitmesi için 90a kadar max önerilir hatta 80 daha iyidir de maalesef dışarı çıktığımız günlerde spor günlerim vs olsun yetmiyor ben de kuralımdan saptım 100e kadar ediyorum artık ama yapmamak lazım bir süreden sonra zararını görürüz gibi

Olmaz hocam bu kadar dikkat etmeyin. Ha eğer ben dikkat etmek istiyorum derseniz yukarıda hocamın dediği gibi evde iken %20 %80 arası kullanın dışarıya çıkacağınız zaman 100 yapın. Ama açıkça söyleyeyim 2 3 aya bence sizde bıkar hep fullersiniz. Kendimden biliyorum.
Doğrudur hocam. Hayatımda ilk defa paraya kıyıp iphone aldım :D, birdaha sahip olabilecek miyim bilmiyorum bu şartlar altında. O yüzden bu kadar taktım kafaya

Doğrudur hocam. Hayatımda ilk defa paraya kıyıp iPhone aldım :D, bir daha sahip olabilecek miyim bilmiyorum bu şartlar altında. O yüzden bu kadar taktım kafaya.

Hayırlı olsun hocam sorunsuz kullanırsınız inşallah.

pil sağlığına aham şaham of puf muf etkisi olmayacaksa, 90-100 arasında çıkarırım öyleyse.
aynen yine de çok sıkılırsan arada 100e kadar et ya fazla sorun etmez de ilk aylar ben zaten 90a kadar etmiştim sen de öyle et bence 20-90 makuldur sonra aralarda bi 100 yap çok bir şey olmaz yeterki bataryaıyı çok ısındırma fazla şarjda bekletme olduktan sonra çek o daha önemli sıcaklık aslında sabaha kadar etme gecen bırakınca hatta ben abartmıyorum sabaha kadar bazen şarj etmemek için gece yatarken yüzde 60 kalıyor şarjım sabah kullanıp öğlen powerbankle yüzde 20ye düşünce takarım o kadar dikkat ettim bir süre bu arada hayırlı olsun hocam güle güle kullanın benim de 14 promda 4.ayım neredeyse bitecek şuanda bu düzenle %100deyim hala

aynen yine de çok sıkılırsan arada 100e kadar et ya fazla sorun etmez de ilk aylar ben zaten 90a kadar etmiştim sen de öyle et bence 20-90 makuldur sonra aralarda bi 100 yap çok bir şey olmaz yeterki bataryaıyı çok ısındırma fazla şarjda bekletme olduktan sonra çek o daha önemli sıcaklık aslında sabaha kadar etme gecen bırakınca hatta ben abartmıyorum sabaha kadar bazen şarj etmemek için gece yatarken yüzde 60 kalıyor şarjım sabah kullanıp öğlen powerbankle yüzde 20ye düşünce takarım o kadar dikkat ettim bir süre
çok teşekkür ediyorum hocam. Konuya yazı yazan herkesede çok teşekkürler arkadaşlar
20-90 ve bazen 20-100 arası kullanacağım o zaman

çok teşekkür ediyorum hocam. Konuya yazı yazan herkesede çok teşekkürler arkadaşlar
20-90 ve bazen 20-100 arası kullanacağım o zaman
Ne demek hocam her zaman iyi günler dilerim umarım verim alırsın sıkıntısız

Arkadaşlar bu arada sizde de oluyor mu bilmiyorum ama benim eski telefonumda da olan bir durumdu galaxy note 20 kullanıyordum İphone 14 pro'dan önce her 2 telefonum da gece yatıyorum sabah kalkıyorum şarj belli düzeyde gidiyor sanırım %6 kadar bazen 8 hatta bu düzey normal midir ki pil sağlığım %100 olmasına rağmen hem de ilginç olan da sizde de böyle durum söz konusu mu acaba merak ettim de ayrı bir konu ama aklıma takıldığı için soruyorum normalde bataryayı gereksiz meşgul eden şeyleri kapatırım unutmam asla bu sorun hem Note 20'de yaşadım hem de üst düzey telefonlardan 14 pro da ne ilginç bir durum ya buna çözüm yok mu ki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı