iPhone 12 şarj nasıl edilmeli?

Hala anlamadınız mı? Adamlar psikolojini rahatlatmak için pil sağlığını yüksek gösteriyor. 1 yıl sonra 90'ın altına düşer pil sağlığı, neden bir anda düşüyor sizce? 3 ay kullanılan pil sence aynı kalabilir mi? Azıcık düşünün ya.
dostum o kısmını ben de anlamış değilim 13 pro kullanan arkadaşım var 6 ayda falan yüzde 1 kaybetmişti yanlış hatırlamıyorsam

Yeni bir iPhone cihazı satın aldım. İlk defa iPhone kullanıyorum, ilk aldığımda %60-70 civarında bir şeydi (bugün aldım). %18 iken şarja taktım kaçta çıkarmalıyım?
Bunun bir aralığı var mı? Varsa yazarsanız çok memnun olurum.

Şarj adaptörü markası ne Apple'mı? Kalitesiz adaptörlerde zarar verebilir Batarya'ya.

Hocam %100 doldurmak lityum iyon pil bataryalara zarar verir çünkü bu enerjiyi içinde tutar ve o enerji orada sıkıştığı için aşındırır fakat %80 falansa enerji, gazlar gibi istediği şekilde hareket edebilir.
Tamam ama 80 kullanım emin ol Pro max telefonun yoksa hiçbir halta yaramaz yoğun kullanıyorsan hele sosyal medya çok yer fotoğraf video vs çekersen de

6 ayda yüzde 1 mi? çok iyi kullanmış o zaman. O ne yapıyordu 20-80 taktiği mi :D
ya belli bir rotasyonu yok bunun ama kullanıma bağlı ve o arkadaşım yoğun kullanır günde en az 2 saat telefonla konuşur diye tahmin ediyorum en azından sürekli görüyorum ve 13 pronun bataryası görüldüğü kadar iyi değil 14 pro da aynı şekilde pro max olmadıktan sonra bu kullanımda bile bu kadar gittiyse yine iyi ya sormadım o kısmı bilmiyorum ama genelde şarjını 100de görüyorum fulleyerek kullanmıştır muhtemelen

Lityum iyon piller için %80 tavsiye edilir.%100 doluluk pili aşındıracağı için zarar verir. Bu bilgileri bilmeme rağmen %100 yaparım hep pilimi. Bir de bunu mu kafaya takacağım.

Geri
Yukarı