iPhone 12 ilk alındığında nasıl şarj edilmeli?

Anladım kadarıyla herkes iPhone 12'nin indirimden faydalanıp almış tesadüfe bakın bende yeni aldım 🤑

Tavsiyem şarj ederken kılıfı çıkarın ve pili 20'den 80 ne kadar tuttun

Ve lütfen iOS 17'di yüklemeyin felaket derecede çalışıyor pili yiyor resmen 16 da kal

Anladım kadarıyla herkes iPhone 12'nin indirimden faydalanıp almış tesadüfe bakın bende yeni aldım 🤑

Tavsiyem şarj ederken kılıfı çıkarın ve pili 20'den 80 ne kadar tuttun

Ve lütfen iOS 17'di yüklemeyin felaket derecede çalışıyor pili yiyor resmen 16 da kal
Şarjı 25-30ken takarım, bazen 80'e kadar bazen de 100'e kadar doldururum. Günlerdir bakıyorum herkes bir şey söylemiş kafam karıştı. Tek bildiğim, 20'nin altına düşmemesi gerektiği. Güya Apple demiş ki, 100'e kadar doldurmayın. Sebebi bence 20-80 arasında sık şarj edildiği için döngünün erken tamamlanması. Cihaz servise batarya için gitti zaman döngüden dolayı servis dışı kalacak. Eski cihazımda başıma geldiği için böyle düşünüyorum.

Şarjı 25-30ken takarım, bazen 80'e kadar bazen de 100'e kadar doldururum. Günlerdir bakıyorum herkes bir şey söylemiş kafam karıştı. Tek bildiğim, 20'nin altına düşmemesi gerektiği. Güya Apple demiş ki, 100'e kadar doldurmayın. Sebebi bence 20-80 arasında sık şarj edildiği için döngünün erken tamamlanması. Cihaz servise batarya için gitti zaman döngüden dolayı servis dışı kalacak. Eski cihazımda başıma geldiği için böyle düşünüyorum.
Bence o kadar takmaya gerek yok hocam nasıl yapalım edelim diye. Dediğiniz gibi 20'nin altına çok düşmesin sonra yok 80dir falan uğraşmayın ne zaman işiniz çıkarsa o zaman sarjdan çıkarırsınız. 20-80 arası kullanmak zor bence.

Bugün iPhone 12 aldım. Aldığımda şarjı 60 civarlarındaydı. Şarjını 20'ye düşürüp şarja taktım ve 80 olunca çekeceğim. Sizce ilk şarjdan bunu yapmalı mıyım yoksa ilk şarjda tamamen bitirip mi bu döngüye başlamalıyım?

Dostum cihaz nasıl bende almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı