iPhone 12 mini batarya sağlığı normal mi?

sefagedkci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2023 Ocak ayında iPhone 12 mini aldım. Şu an pil sağlığım 91, ekran süresi ortalama 4 saat veriyor. Sizce normal mi? Servise göndermelik bir durum var mı?

Apple 500 döngü ve %80 sağlık ikilisine normal diyor. 4 saat ekran süresi benim için kabul edilemez ancak benzer kullanımlar yapmıyoruz demek ki.

iPhone 11 almıştım 2023 Ocakta şu an pil sağlığım 97. Ekran süresi ortalama 5 saat. Eğer sahte şarj kabloları veya orijinal adaptör ile şarj etmiyorsan bir sıkıntı vardır bataryada.

Normal değil gibi pek. Ben 1.5 senedir SE 2020 kullanıyorum. Pil döngüsü 865 idi ve pil sağlığı %83. Minicik pil ile bu sağlıkta 4 saat ekran süresi alırken senin 5-6 saatlerde alman gerekiyor.

Ne yapmamı önerirsiniz peki, nasıl bir yol izlemeliyim?

iPhone 11 almıştım 2023 Ocakta şu an pil sağlığım 97. Ekran süresi ortalama 5 saat. Eğer sahte şarj kabloları veya orijinal adaptör ile şarj etmiyorsan bir sıkıntı vardır bataryada.
Yok hepsi orijinal kendi aksesuarları.

Sabah 8 gibi 100 şarjla güne başlıyorum. Saat 5 gibi bitiyor şarjı tekrar takıyorum artık sıkılmaya başladım tek yolu batarya değişimi gibi duruyor.

Kullanımınız yoğun olmalı ki yetmiyor, benim %75 sağlığa sahip XS var, telefon başından kalkmasam benimki 3 saate biter. Genelde bilgisayarda olduğumdan yetiyor, dışarı çıksamda rahatça yettiriyorum. Düz 12 modeline geçmeyi deneyin.

Geri
Yukarı