iPhone 12 ne kadar güncelleme alır ve pil konusunda nasıl?

Bence iOS 19’a kadar net alır. Sonrasını bilemem. Pil konusunda iPhone’lar çok iyi sayılmaz ama 12 amiral gemisi bir telefon. Yine çok kötü değildir.

iPhone 12 ne kadar güncelleme alır ve pil konusunda nasıl?
iOS 19’a kadar kesin olarak güncelleme alır. +2/3 yıl güvenlik güncellemesi alacak. Pil sağlığı iyi olan bir cihaz alırsan batarya konusunda sorun yaşamazsın. 7-8 saat civarı ekran süresi verir.

3 ay önce sıfır iPhone 12 aldım. Şarjı 7 7.5 saat gidiyor ne yaptığınızdan bağımsız ( ister yayın izleyin ister film ister sosyal medya ) bence 7 saat gayet iyi bir süre. Güncelleme olarak şu an iPhone XR bile güncelleme alıyor 12'nin bir 3 4 yılı var daha.

iPhone 12'nin ben şahsen erkenden güncelleme desteğinin çekileceğini zannetmiyorum. Mevcut 13 ve 14 ile arasında ki performans farkı dikkate değer bir durumda değil. Apple'ın işi belli olmaz lakin burada arkadaşların yazdığı gibi iOS 19 değil 20 veya 21 gibi desteği çekilecektir. A14 Bionic'i hafife almamak gerekir. Zamanında 6 ve 6S arasında olduğu gibi bir fark günümüzde olmadığı için iPhone'ların kullanım ömrü yeni modellerde daha da uzadı.

Burada güncelleme kısmında 12 için sıkıntı yaratabilecek tek etmen RAM miktarı. iOS'un sistem gereksinimleri güncellemeler ile arttıkça 4 GB RAM artık uygulama tutamama ve yeniden başlatma gibi problemlere neden olacaktır. Yani açtığınız uygulamalar özellikle çok acil bir işiniz varsa çıkış yaptığınız da kapanacağı için sürekli yeniden açmanız gerekecek o uygulamayı. Bu da zaman kaybı demek. Onun dışında 12'nin güncelleme kısmında şu an için bir sorunu yok. iOS 20 ve hatta 21'i bile kaldıracak güçte.

Geri
Yukarı