iPhone 12 OLED yanığı problem yaratır mı?

• Konuyu başlatan Rw1NNN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 962

Rw1NNN

Hectopat
Makaleler
1
Herkese selam. Sanırım cihazda OLED yanığı var, sağ üstte Wi-Fi ve pil ikonlarının çok belirgin olmasa da silik izleri var Full parlaklıkta. Bir de sol üstte saat ve operatör ismi karışık gibi ama o gözüme batmadı pek. Cihaz 3 haftalık daha ve bu zamanla geçer mi? Gece gördüğümden daha az belirgin ikonlar ama hala orada var. Bir de orta tuş düğmesi yerine olan beyaz çizgininde izi var. Sizce garantiye vermeli miyim? Uzak olduğu için danışmak istedim.

IMG_0141.jpeg

Benimki bu kadar belirgin değil ama Full parlaklıkta gözüküyor çok az da olsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanla geçmez, garantiye yolla değiştirsinler ekranı.
3 haftalık cihazda Oled yanığı oluştuysa, garantiye göndermemek büyük hata olur. Son gün bile olsa garantisi için bu ürün gönderilmeli. Neden bu sıkıntıyı çekesiniz ?
Hocam 12 Aralık 2025’e kadar garantisi var mesela 5 6 ay sonra gitsem bu zamana kadar neredeydin denmez değil mi? Cidden götürsem almaya gidemem bayağı uzak. O yüzden danıştım zaten. Şimdi açık moda aldım telefonu ikonlar biraz silindi gibi.

Hocam 12 Aralık 2025’e kadar garantisi var mesela 5 6 ay sonra gitsem bu zamana kadar neredeydin denmez değil mi? Cidden götürsem almaya gidemem bayağı uzak. O yüzden danıştım zaten. Şimdi açık moda aldım telefonu ikonlar biraz silindi gibi.
Öyle bir şey deme hakları yok ama bence hakkınızı kullanın, Oled yanığının artma olasılığı var diye biliyorum. Yanlışsam da birileri düzeltsin ama ne olursa olsun ben olsam ölüm kalım gibi elzem durumlar yoksa o telefonu garantiye verirdim.

Öyle bir şey deme hakları yok ama bence hakkınızı kullanın, Oled yanığının artma olasılığı var diye biliyorum. Yanlışsam da birileri düzeltsin ama ne olursa olsun ben olsam ölüm kalım gibi elzem durumlar yoksa o telefonu garantiye verirdim.
Ailemle bir görüşeyim. Gidebilirim ama servis bir şey yok derse kötü olur. Benim gördüğümü göremezlerse yuh valla 😄 Telefonu açık moda aldım düzeliyor ama koyuda yine aynı oluyor bir süre sonra.

Garanti süreci içinde giderim zaten 2 yıl var.

Oled yanığı yüksek parlaklık ile kullanımda artabilir. Donanımsal olarak bir zararı olmaz ekranda leke kalması dışında ama psikolojinizi bozabilir.

Beyaz bir ekran açıp öyle oluyor mu diye bakar mısınız? Belki animasyondan dolayıdır belki.
Hocam Denetim Merkezini kaydırınca pil ikonlarının olduğu yerde iz. Şu an gitmiş gibi.

Servise göndermezsen iki sene sonra "Vah!" diyip kendini suçlarsın.
İki sene içinde illa veririm hocam onda sorun yok, ama şu an kaybolmuş gibi.
Oled yanığı yüksek parlaklık ile kullanımda artabilir. Donanımsal olarak bir zararı olmaz ekranda leke kalması dışında ama psikolojinizi bozabilir.
Valla hocam paranoyak oldum daha yepyeni cihaz. Hiçbir problemim yoktu, çokta kullanmıyorum telefonu çok korktum. Şu an durmadan kontrol ediyorum. Yine olursa garantiye götürürüm giderken. Şu an sorunsuz gibi. Pişman olmak istemiyorum tabii biraz bekliyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı