iPhone 12 pil sağlığı 10. ay sonunda 99'a düştü

Hocam iyi güzelde yine yaptığın yöntem bence saçma. O kadar para verip bataryanın yüzde 20'lik kısmını çöpe atıyorsun. Kendim 12 Pro kullanıyorum. Yüzde 10 da takıyorum. Yüzde yüz olduğunda çekiyorum.
Ben bu arada bunu cihazı aldıktan sonra yapmaya başlamadım. Benim kullanımım için gayet yetiyor şarjı genelde sonunda kadar boşaltıp sonuna kadar doldurmadan kullanıyorum telefonu. Aldıktan 2 ay sonra öğrendim böyle birşeyin işe yaradığını öyle denmiş bende devam ettim. Sizin cihazınız kaç yıllık ? Pil sağlığı nedir ?

Ben bu arada bunu cihazı aldıktan sonra yapmaya başlamadım. Benim kullanımım için gayet yetiyor şarjı genelde sonunda kadar boşaltıp sonuna kadar doldurmadan kullanıyorum telefonu. Aldıktan 2 ay sonra öğrendim böyle bir şeyin işe yaradığını öyle denmiş bende devam ettim. Sizin cihazınız kaç yıllık? Pil sağlığı nedir?

Benim cihaz 4 aylık. Batarya sağlığı 86.aldığımda 88 idi. Ben ilk 1-2 ay çok oyun oynadım. Oyun olayını bıraktıktan sonra 86 da sabit kaldı.

Benim cihaz 4 aylık. Batarya sağlığı 86.aldığımda 88 idi. Ben ilk 1-2 ay çok oyun oynadım. Oyun olayını bıraktıktan sonra 86 da sabit kaldı.
Galiba dediğiniz gibi doya doya kullanmak kafaya takmamak en iyisi. Bir çok insan pili değiştirirsin kafaya takma diye düşünüyor öyle söylüyor ama ben o pil değiştikten sonra pil performansının eskiye döneceğini düşünmüyorum. Genelde cihazlara sonradan takılan parçalar bazen sorun çıkarmasada genel olarak problem yaratıyor.

Galiba dediğiniz gibi doya doya kullanmak kafaya takmamak en iyisi. Birçok insan pili değiştirirsin kafaya takma diye düşünüyor öyle söylüyor ama ben o pil değiştikten sonra pil performansının eskiye döneceğini düşünmüyorum. Genelde cihazlara sonradan takılan parçalar bazen sorun çıkarmasada genel olarak problem yaratıyor.

Şöyle bir durum var. iPhone 12 ailesi batarya konusunda çok başarılı değil. Bu dediğin 12 için geçerli olabilir ama 13 veya 14 için geçerli olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki batarya olayına takılmıyorum çünkü 15 Pro'yu bekliyorum. 15 Pro geldiğinde 12 Pro'yu elden çıkarıp 15 Pro alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı