iPhone 12 pil sağlığı 10. ay sonunda 99'a düştü

werutaasu99

Kilopat
2022 Temmuz 19 da kullanmaya başladığım cihazın pil sağlığı bugün 99'a düşmüş. Kullanım olarak %20 altına düşürmedim, 90 üzerine çıkmadan şarjdan aldım. Oyun oynamadım. Isındığında soğumasını bekleyerek kısaca çok yormadan bir kullanımım oldu. Aynı şekilde kullanmaya devam edeceğim. Fakat birkaç sorum olacak. Genelde kullanıcılar 99'a düştükten sonra çok hızlı aşağıya gittiğini söylüyor. Bu doğru mu? Bir bir değil de bir zaman sonra 99-95-93-90 gibi düştüğünü de söyleyen çok fazla. Ayrıca 99'dan 98'e düşmesi yine aynı sürede mi olur? Kullanım şeklim değişmez aynı kalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle olursa böyle olur gibi şeyler söylemek çok zor.
Sizdeki senaryo alışıldık senaryo yani uzun bir süre sonra 99 düşüp sonra seri seri hızlı 98-97-...95..94'e kadar hızlı düşüp uzun süre 94'te kalabilir. Veya daha kısa süre sürede 100-99-98-97'e düşüp sonra 96-95'te kalabilir.

Bu arada 20-90 şarj edip kullanma olayına takılmayın yok öyle bir şey her türlü batarya şarj etme döngüsü artıyor eskiyor hem de toplam ekran sürenizden kendi kendinize kısıyorsunuz yapmayın.

2022 Temmuz 19 da kullanmaya başladığım cihazın pil sağlığı bugün 99'a düşmüş. Kullanım olarak %20 altına düşürmedim, 90 üzerine çıkmadan şarjdan aldım. Oyun oynamadım. Isındığında soğumasını bekleyerek kısaca çok yormadan bir kullanımım oldu. Aynı şekilde kullanmaya devam edeceğim. Fakat birkaç sorum olacak. Genelde kullanıcılar 99'a düştükten sonra çok hızlı aşağıya gittiğini söylüyor. Bu doğru mu? Bir bir değil de bir zaman sonra 99-95-93-90 gibi düştüğünü de söyleyen çok fazla. Ayrıca 99'dan 98'e düşmesi yine aynı sürede mi olur? Kullanım şeklim değişmez aynı kalır.

Hocam düşmesi normal ama 20-90 nedir? Çok saçma bir şarj etme yöntemi. 20-100 yapsan daha mantıklı çünkü IPhone'lar batarya yüzde yüz iken 99'a mobil veride 30dk Wi-Fi'de 50dk da düşüyor.

Şöyle olursa böyle olur gibi söylemek çok zor.
Sizdeki senaryo alışıldık senaryo yani uzun bir süre sonra 99 düşüp sonra seri seri hızlı 98-97-...95..94'e kadar hızlı düşüp uzun süre 94'te kalabilir.

Bu arada 20-90 şarj edip kullanma olayına takılmayın yok öyle bir şey her türlü batarya şarj etme döngüsü artıyor eskiyor hem de toplam ekran sürenizden kendi kendinize kısıyorsunuz yapmayın.
Anladım.
Hocam düşmesi normal ama 20-90 nedir? Çok saçma bir şarj etme yöntemi. 20-100 yapsan daha mantıklı çünkü IPhone'lar batarya yüzde yüz iken 99'a mobil veride 30dk Wi-Fi'de 50dk da düşüyor.
20-90 yapıyorum demedim. 90 olmadan alıyorum dedim yani en fazla 90 oluyor bazen unutuyorum 88 de alıyorum bazen 82 genelde 80 oldu mu alıyorum.

Anladım.

20-90 yapıyorum demedim. 90 olmadan alıyorum dedim yani en fazla 90 oluyor bazen unutuyorum 88 de alıyorum bazen 82 genelde 80 oldu mu alıyorum.

Hocam iyi güzelde yine yaptığın yöntem bence saçma. O kadar para verip bataryanın yüzde 20'lik kısmını çöpe atıyorsun. Kendim 12 Pro kullanıyorum. Yüzde 10 da takıyorum. Yüzde yüz olduğunda çekiyorum.

Pili gene iyi dayanmış, genelde 6 ayda falan düşüyor, ayrıca %99'dan sonra daha hızlı düşmeye başlar büyük ihtimalle, ama %100 iken ki pil ömrü ile %99 iken ki pil ömrü arasında çok fazla bir fark olmaz, ondan dolayı pil sağlığını çok kafaya takmanıza gerek yok, sonuçta eninde sonunda pilin içindeki kimyasallar eskiyecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı