iPhone 12 Pro Max kamera karıncalanması

Liberte Sergen

Hectopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, gündüzleri pek sıkıntı yok hatta güzel fotoğraflar çıkardım ama güneş vurdugu o zaman çok parlıyor. Sorun şu: Akşamları yani şu an odamda fotoğraf çekmeye çalıştım ve kamera kalitesini size link olarak aktarıyorum. Bu bir sorun mu? Cihazı ikinci el almıştım.
Not: Değişen parçası yok.
05X yapınca karıncalanma oluyor, orta ışıklı ortamlarda mesela oda ışığında fakat dışarıda olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, gündüzleri pek sıkıntı yok hatta güzel fotoğraflar çıkardım ama güneş vurdugu o zaman çok parlıyor. Sorun şu: Akşamları yani şu an odamda fotoğraf çekmeye çalıştım ve kamera kalitesini size link olarak aktarıyorum. Bu bir sorun mu? Cihazı ikinci el almıştım.
Not: Değişen parçası yok.
05X yapınca karıncalanma oluyor, orta ışıklı ortamlarda mesela oda ışığında fakat dışarıda olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sensör boyutu çok düşük ve diyafarm değeri yüksek o yüzden yeteri kadar ışık alamıyor, yani normal bir durum. Fotoğraf çektikten sonra kumlanmaların azalması lazım. Video da ise yapacak bir şey yok 30 FPS olarak kayıt edebilirsiniz.

Yüksek ISO değerinde karıncalanma olur. Geniş açı kamerası normal kameradan daha yüksek ISO değerinde çekim yapar.

ISO değeri kameranın parlaklığını ayarlaması için ufak bir hile. Düşük olması kaliteli çekim yapmayı sağlar, yüksek olursa da karanlıkta aydınlık gibi ama kalitesiz çekim yaparsınız.

Video net olmadığından net olmadığından bir şey söyleyemeyeceğim.

Yüksek ISO değerinde karıncalanma olur. Geniş açı kamerası normal kameradan daha yüksek ISO değerinde çekim yapar.

ISO değeri kameranın parlaklığını ayarlaması için ufak bir hile. Düşük olması kaliteli çekim yapmayı sağlar, yüksek olursa da karanlıkta aydınlık gibi ama kalitesiz çekim yaparsınız.

60FPS videoda sıkıntı yok pek fakat 0.5X yapınca cidden aşırı kötü yapıyor, 1X o kadar kötü değil fakat yine de sanki 12 Pro Max değil de 8 gibi. Gün ışığında çok net çekiyor ama sorun yok.

Normal bir durum hocam. Düşük ışıklı ortamlar da akıllı telefon kameralarında kumlanma olur. Bundan kaçamazsınız. Kaldı ki ultra geniş kameranın en ilkel çalıştığı modellerden birisine sahipsiniz. 13 Pro Max ile bu kamerada ciddi geliştirmeler yapılmıştı. Tabii onlarda da karıncalanma var. O yüzden dert etmeyin bence.

Normal bir durum hocam. Düşük ışıklı ortamlar da akıllı telefon kameralarında kumlanma olur. Bundan kaçamazsınız. Kaldı ki Ultra geniş kameranın en ilkel çalıştığı modellerden birisine sahipsiniz. 13 Pro Max ile bu kamerada ciddi geliştirmeler yapılmıştı. Tabii onlarda da karıncalanma var. O yüzden dert etmeyin bence.

Birkaç ay sonra satıp 15e geçerim o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı