iPhone 12 vs 12 Mini

Enss755

Hectopat
Selam arkadaşlar iPhone 12 alacagim fakat mini mi normal mi karar veremedim. 12 alırsam temiz 2. el 9000 TL'ye alacağım mini alırsam sıfır alabilirim. Genellikle sosyal medyada, film, müzik dinlemek amacıyla kullanacağım. Soracağım sorular.

1) Mini'nin ekranı çok küçük gelir mi? Sosyal medyada gezinirken film izlerken çok rahatsız eder mi? Küçük ekran severim ama 5.1 inch çok mu küçük gelir.?

2) Mini'nin batarya performansı beni üzer mi? Telefonda 4.5G açıkken fazla vakit geçiririm.

Konuyu açarken aklımda bir ton soru vardı yazmaya başlayınca unuttum hepsini hatırladıkça yazarım. Kullananlar kullandıklarını belirterek yazarlarsa sevinirim iyi akşamlar.

Fiyat performans olarak 12 Mini daha iyi olduğu için onu öneriyorum. Aradaki fiyat farkını 12 modeli hak etmiyor.

Bataryası tatmin eder, ekranı 12 modeline göre çok küçük olsa da yeterli olur. 5.1 değil 5.4 boyutunda ekranı ayrıca.

Batarya ve ekran için iPhone 11 tercih edin bence.
11 ekranı çok kötü 12ye göre.
12 alın batarya kapasitesinin daha iyi olması bile yeterli bir sebep ama ben olsam beklerim 1,5 ay sonra 13 serisi çıkıyor belki 13 mini bile alabilirsin, almazsan bile 12 serisinin fiyatları düşecek.

@Yuuji 11'in ekranı 720P LCD, 12 ve 12 mini ekranı OLED ve 1080P.
Bu ay almam gerek 13 ilk çıktığında pahalı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı