iPhone 11 vs iPhone 12 Mini

Küçüklüğünü sorun etmezsen 12 Mini.
  • Daha iyi kamera.
  • Daha güncel bir cihaz. Desteği 11'den 1 yıl daha sonra kesilecek.
  • Donanımsal olarak daha iyi bir cihaz.
  • Daha iyi ekran.

Şu an ki zamana göre iPhone 12 mini'nin, iPhone 11'den daha iyi olduğunu belirteyim. Bunlar kimine göre ufak farklar olsa da uzun kullanım süresinde bakıldığı zaman iPhone 12 mini'nin donanım farkından dolayı, 11'e kıyasla daha geç güncelleme desteğinin biteceğini biliyoruz. İki telefon arasındaki en belirgin farklardan bir kaçı ise 12 mini de ki ekran, işlemci ve tasarımıdır. Eksi olarak ise küçük bir cihaz olmasından dolayı bataryasının çok daha çabuk biteceğini telefona alışmanızın daha uzun sürebileceğini de belirteyim. Ama şu zamanda her iki telefon da oldukça güçlüdür. Hangisini alırsanız pişman olmazsınız. Benim fikrim daha uzun ömürlü olması için, boyutuna alışmak dışında 12 mini'yi tercih etmek olurdu. Daha ayrıntılı bilgi için, epey üzerinden her iki telefonuda karşılaştırabilirsiniz.

Şu an ki zamana göre iPhone 12 Mini'nin, iPhone 11'den daha iyi olduğunu belirteyim. Bunlar kimine göre ufak farklar olsa da uzun kullanım süresinde bakıldığı zaman iPhone 12 Mini'nin donanım farkından dolayı, 11'e kıyasla daha geç güncelleme desteğinin biteceğini biliyoruz. İki telefon arasındaki en belirgin farklardan birkaçı ise 12 mini de ki ekran, işlemci ve tasarı mıdır? Eksi olarak ise küçük bir cihaz olmasından dolayı bataryasının çok daha çabuk biteceğini telefona alışmanızın daha uzun sürebileceğini de belirteyim. Ama şu zamanda her iki telefon da oldukça güçlüdür. Hangisini alırsanız pişman olmazsınız. Benim fikrim daha uzun ömürlü olması için, boyutuna alışmak dışında 12 Mini'yi tercih etmek olurdu. Daha ayrıntılı bilgi için, epey üzerinden her iki telefonuda karşılaştırabilirsiniz.

Küçüklüğünü sorun etmezsen 12 mini.
  • Daha iyi kamera.
  • Daha güncel bir cihaz. Desteği 11'den 1 yıl daha sonra kesilecek.
  • Donanımsal olarak daha iyi bir cihaz.
  • Daha iyi ekran.

Boyut sorun olmaz muhtemelen Samsung Galaxy A30'dan geçeceğim ve 12 mini de karar kaldım yardımcı olduğunu için çok teşekkür ederim.

Geçen gittim avm'de mini denedim outlook, word ve powerpoint açarken açılışta ekranın en üst kısmında yazılar gozukmuyordu yarım yamalak çıkmıştı. Gittim hemen 12 modeli denedim onda sıkıntı yoktu acaba başka uygulamalarda da aynısı olur mu bilemedim.

Bu iki telefondan birini alacağım ama kafam çok karışık. Sizce hangisi neden alınır?
12 mini daha güncel ekranın küçüklüğü sorun olmazsa tercihiniz 12 mini'den yana olabilir.

Geri
Yukarı