iPhone 12 vs 12 Pro vs 12 Pro Max

Arkadaşlar hangisi daha iyi olur sizce? Alırsam 256 veya 512 GB modellerini alacağım telefonda çok oyun oynamam genelde müzik dinlerim ve YouTube'dan video izlerim arada fotoğraf çekerim belki biraz oyun oynayabilirim. Ama sizce hangi model olmalı?

12 veya Pro. Pro Max biraz büyük kalıyor bence.

Arkadaşlar hangisi daha iyi olur sizce? Alırsam 256 veya 512 GB modellerini alacağım telefonda çok oyun oynamam genelde müzik dinlerim ve YouTube'dan video izlerim arada fotoğraf çekerim belki biraz oyun oynayabilirim. Ama sizce hangi model olmalı?
Sabah akşam fotoğraf çekmiyorsanız aradaki farkı vermeye kesinlikle değmez, bunu ürünü almadan önce 2 ay araştırma yapan birisi olarak söylüyorum. Üstelik 12 Pro alırsanız nedense pil testlerinde kendisi hep 12 den önce bitiriyor pilini. Tercih sizin.

Pro çok gereksiz kaçar özellikle kamerayı derinlemesine kullanmayan biri için 12 hayli hayli yeter size. Ağustos ayında klasik Apple zammı olacaktır. O zaman 12 ve 12 Pro serisini bu fiyatlardan göremezsiniz. Alacaksanız alın bu dönemde. Ya da eylül'de 13 serisini bekleyin. Hoş gerçi 13 çıktığında da 12 bu fiyatlarda olacaktır. Apple ağustos'ta zamlayıp eylül'de geri eski fiyatına çeker çünkü :)
Anladığım kadarıyla Pro serisine yetecek bütçe var. Bugün Pro serisinin fiyatına eylül'de 13 mini veya 13 alabilirsiniz bu ihtimali de düşünün derim :)

IPhone'u çok seven biri değilim ben Samsung öneririmde biraz bekle iPhone 13 gelecekmiş bu yıl.
Onu beklemeni öneririm.

3 yıl bile zor güncelleme veren Samsung mu? Exynos cihazları itekleyen hani. Şimdi böyle video falan izliyorsa tabii ki iPhone 12 mantıksız ama iPhone fiyatına hem güncelleme desteği hem performans olarak kötü olan Samsung almak mantıksız. Yani işini 5K cihazlar da görür. Konuya dönersem bence iPhone 12 Pro Max'i elemelisin. Çünkü 6.7 inç ekranı yüzünden ağır. iPhone 12 Pro ve 12 arasındaki en belirgin fark kamera ve RAM. Kamera ve RAM sizin için önemliyse 12 Pro, o kadar önemli değilse 12 alırsınız. Karar sizin.

Arkadaşlar 12 Pro almaya karar verdim bu cihaz beni 4 sene götürür mü sizce ayrıca 512 GB yoksa 256 mı?
Çok rahat bir şekilde götürür. 2-3 sene sonra bataryayı yenilersiniz. 512 bence fazla ancak sizin kullanımınıza bakar. Aradaki fiyat farkına neredeyse Apple Watch SE var.

Yeni konular

Geri
Yukarı