iPhone 12 vs 12 Pro vs 13 Pro vs S22 Ultra

Bütçe
14000

berkerew

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul/Cekmekoy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem Özellikleri: AMD Ryzen 5600X, XFX AMD Radeon RX 5700 XT 8 GB RAW II Ultra, Corsair RGB Pro 2x8 3200 MHz, Corsair VS650 +80 PSU, B450M DS3H V2, Xigmatek Aurora 120mm Sıvı Sogutucu
Meslek
Grafiker
Merhaba arkadaşlar, alacağım cihaz yurt dışı olacak. Max 14K bütçem var. WhatsApp, Instagram, Spotify ve kamera ağırlıklı kullanacağım genel de oyun belki aklıma eserse ki oda çok nadir olur. Önceliğim kamera ve stabilize. S22 Ultra ısınma sorunları sosyal medya da içerik paylaşırken kalite düşme olayları batarya sorunu vs gibi etkenlerden ötürü bir türlü ısınamıyorum .S20 Plus kullandım ve kullanırken elimde fırın varmış gibiydi adeta ve ön yargılıyım o yüzden. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarırsa sevinirim. Ek olarak 12 Pro ve 13 arasında ciddi anlamda bir fark var mı? Yoksa düz 12 alıp geçeyim mi 10K'ya bilemedim bu konu da yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bekliyorum beni 2-3 sene idare etsin yeter kullanırken keyif alayım telefondan istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
12 alıp geçin iOS'in tadı başka. 13 pro'da düşünebilirsiniz ram olarak daha iyi ayrıca A15 çip var. En büyük avantajı ise ekran yenileme hızı 13 pro'da 120hz.

12 alıp geçin IOS'in tadı başka.

Evet iOS tadı cidden bir başka telefonu kullanırken bile o kare tasarımı beni mest ediyor 12 ile 13 arasında 3-3.5 saat batarya performans farkı var şu an baktım da 13 almak mantıklı mı peki 13-14 bin TL'ye.

Evet iOS tadı cidden bir başka telefonu kullanırken bile o kare tasarımı beni mest ediyor 12 ile 13 arasında 3-3.5 saat batarya performans farkı var şu an baktım da 13 almak mantıklı mı peki 13-14 bin TL'ye.
13 pro tercih ederseniz hem ekran hem donanım olarak çok daha güçlü bir cihaz almış olacaksınız. 13 almayın değmez pro alacaksanız alın. Yada 12 alın.

Samsung iyi iPhone daha iyi.​
iPhone 13 alınabilir, üstüne biraz daha koyup 13 Pro alabilirsiniz.

Maalesef maksimum bütçem 14 üstüne koyabilsem keşke 13 Pro alırım hiç düşünmem bile fakat 14K koyabiliyorum oda meçhul öyle söyleyeyim. Peki 12 Pro ile 13 arasında kalsanız tercihiniz hangi yönde olurdu?

13 artıları.
+ Daha büyük lens.
+ 2 saat daha uzun pil ömrü (6 buçuk saat 12 Pro 8 buçuk saat 13)
+ Sinematik çekim modu.
+Daraltılmış çentik
+A15 işlemci.

12 Pro artıları.
+Çelik paslanmaz cerrahi kasa.
+3. kamera.
+Lidar ve 3X telefoto.
+Premium hissiyat
+6 GB RAM.

13 Pro tercih ederseniz hem ekran hem donanım olarak çok daha güçlü bir cihaz almış olacaksınız. 13 almayın değmez Pro alacaksanız alın. Ya da 12 alın.

Bende o şekil de istiyorum fakat bütçemi o kadar çıkaramıyorum maalesef :/

S22 Ultra, iPhone 14'ten iyi br cihaz. S22 Ultra hepsinden iyi.

Isınma sorunu şarj sorunu vs var diyorlar ek olarak bir de sosyal medya paylaşımlarında ki düşük kalite sorunu ne alem de bilginiz var mı?

O sorunu Samsung çözdü. Anlaştılar platformlar ile.

Isınma sorunu da eski Exynos 990'lı modellerde vardı. Bunda yok bildiğim kadarıyla.

iPhone 13 ve S22 Ultra arasında hangi seçeneği seçerdiniz peki? Şu an A70 var kullanmakta olduğum.

Yeni konular

Geri
Yukarı