S22 Ultra vs iPhone 13 Pro

Bütçe
35000

Moneymoon

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Şu an iPhone 11 Pro kullanmaktayım, normal şartlarda S22 Ultra daha mantıklı bir cihaz bunu ben de biliyorum ancak hem 2. elde hızlı değer kaybetmesi (telefonum 256 GB ve de şu an bile 26k teklif geldi, çevremdeki ikinci el S22 Ultra'lar ortalama 29-31k civarında, 13 Pro'lar biraz daha pahalı ancak ucu ucuna da olsa çıkabiliyorum) hem de şu anki telefonumun yanına Apple Watch series 7, iPad Air 2 ve 3, 2012 retina MacBook Pro ve 2015 iMac cihazlarına da sahibim. Saati satsam ve Galaxy Watch 5 vs alsam bilgisayarlar o kadar sorun değiller en fazla Windows'a dönebilirim ama tek bir telefon için bütün bir ekosistemi dağıtmak konusunda emin değilim ve de ikinci elde satarken çok daha çabuk değer kaybettiği için emin olamıyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
S22 Ultra uğruna Apple ekosistemini bozmaya değmez. Ama 13 Pro almak sıfır olarak mantıksız. 13 Pro ile 14 Pro arasında 5000 TL fark var ve 5000 TL'ye değer. Veya ucuz ve güncel olsun dersen ama 60 Hz olması senin için dert değilse iPhone 15 gibi bir seçenek de var.

@BerkayZ87 Sıfır bakmıyorum zaten S22 Ultra'ya da iPhone 13 Pro'ya da 2. elden bakıyorum, sıfırları haddinden fazla yüksek o kadar para vermek istemiyorum. Zaten 2. el 2 senelik bir telefona 1,2K USD'den fazla para vermiş oluyorum şu durumda bile.
@ZCPS21 14 Pro ayırmak istediğim bütçenin üstünde kaldığı için pek yanaşmıyorum ama 13 Pro bulabiliyorum.

Ek bir soru olacak ama ya peki şöyle bir soru sorsam, yıl başından sonra yurt dışına gitme durumum var gelirken yanımda 14 Pro veya 15 Pro alsam kaydettirmem ama yine yurt dışı olan bir iPhone 7 var elimde, çift sim muhabbetinden sonra kalan aylarda da o telefonun hakkıyla kullansam nasıl bir mantık olur bu işte yoksa yurt içi 13 Pro daha mı makul olur?

@ZCPS21 14 Pro ayırmak istediğim bütçenin üstünde kaldığı için pek yanaşmıyorum ama 13 Pro bulabiliyorum.

Ek bir soru olacak ama ya peki şöyle bir soru sorsam, yıl başından sonra yurt dışına gitme durumum var gelirken yanımda 14 Pro veya 15 Pro alsam kaydettirmem ama yine yurt dışı olan bir iPhone 7 var elimde, çift sim muhabbetinden sonra kalan aylarda da o telefonun hakkıyla kullansam nasıl bir mantık olur bu işte yoksa yurt içi 13 Pro daha mı makul olur?
13 Pro güzel cihaz, iş görür.

iPhone 7 ile uğraşmaya değmez, ayrıca yeni yılda kayıt ücreti artar büyük ihtimalle.
Ya cihazı kaydettir ya da yurtiçi A34 gibi bir cihaz alıp kullan.

Geri
Yukarı