iPhone 12 vs. 12 Pro

Keremstein

Kilopat
Daha fazla  
Yılbaşına doğru 12 serisinden birisini alacağım ama hala çok kararsızım. Şöyle ki 4 senedir LG G5 kullanıyorum. Çağ atlamak gibi olacak yeni telefona geçmek. iOS istiyorum çünkü Android ile işim yok artık. Tek kullandığım uygulamalar, Instagram, WhatsApp, YouTube, Spotify gibi. En çok merak ettiğim telefoto lensin eksikliğini hisseder miyim? Mesela insan ya da hayvan fotoğrafı çekerken 12, portre modunda Pro'ya göre sanırım daha geniş alıyordu kadrajı. Fotoğraf çok çekmiyorum ama çekersem de gerçekten iyi bir kalite istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Birkaç defa konu açtım da kritik bir an benim için. AirPods ile beraber alacağım 12 Pro 16.000 TL oluyor, 12 alırsam 12.500 TL oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılbaşına doğru 12 serisinden birisini alacağım ama hala çok kararsızım. Şöyle ki 4 senedir LG G5 kullanıyorum. Çağ atlamak gibi olacak yeni telefona geçmek. iOS istiyorum çünkü Android ile işim yok artık. Tek kullandığım uygulamalar, Instagram, WhatsApp, YouTube, Spotify gibi. En çok merak ettiğim telefoto lensin eksikliğini hisseder miyim? Mesela insan ya da hayvan fotoğrafı çekerken 12, portre modunda Pro'ya göre sanırım daha geniş alıyordu kadrajı. Fotoğraf çok çekmiyorum ama çekersem de gerçekten iyi bir kalite istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Birkaç defa konu açtım da kritik bir an benim için. AirPods ile beraber alacağım 12 Pro 16.000 TL oluyor, 12 alırsam 12.500 TL oluyor.

LG G5 sonrası hangi telefonu alırsan al kamerası muhteşem gelecek zaten. Telefoto falan bunlar senin için ufak detaylar.
11 ve 11 Pro kıyaslamasında 11 Pro öneriyorduk fakat aynı durum bu iki cihaz için geçerli değil. Aradaki makas çok fazla.
12 almanız en mantıklısı.

Gerek yok o kadar paraya bence. Daha alt segmentte ki iPhone modelleri almanızı tavsiye ederim açıkçası. (iPhone 8 ve üstü modellerden bahsediyorum)
Apple bir güncelleme ile telefonu patates edebiliyor. Eski sürüm bir cihazı alıp neden bunu yaşasın? Üstelik iyi bir cihaz alıp yıllarca kullanan birisi. Eski bir cihazı önermek bir kaç sene sonra yenisini al demek oluyor.

iPhone 12 modeli bence daha mantıklı. Arkadaşların dediği gibi G5'ten geçtikten sonra kamerası farklı bir boyutta olacak sizin için. Kaldı ki Apple doğal ve kaliteli çekim konusunda zaten çok başarılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kamera acısından telefoto ve lidar sensörü var pro modelinde ikiside kritik değil bence tabiki lidar sensörü kaliteyi artırsa ve bir kaç eğlenceli araç dünyada kritik değil. Artık pro serisi ile normal serisinin ekranlarıda aynı o yüzden 12 öneririm, ekranları muhteşem.

Apple bir güncelleme ile telefonu patates edebiliyor. Eski sürüm bir cihazı alıp neden bunu yaşasın? Üstelik iyi bir cihaz alıp yıllarca kullanan birisi. Eski bir cihazı önermek birkaç sene sonra yenisini al demek oluyor.

Aynen iPhone 12'yi de yaklaşık 4-5 sene kullanırım rahatça.

LG G5 sonrası hangi telefonu alırsan al kamerası muhteşem gelecek zaten. Telefoto falan bunlar senin için ufak detaylar.
11 ve 11 Pro kıyaslamasında 11 Pro öneriyorduk fakat aynı durum bu iki cihaz için geçerli değil. Aradaki makas çok fazla.
12 almanız en mantıklısı.

Pro'ya kayıyor aklım nasıl olsa 4-5 sene kullanacağım en iyisi olsun olmuşken diyorum. Güzel tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı