IPhone 12 vs Samsung S23

Arkadaşım amacım kıyaslamak değil, ben telefonun tüm özelliklerini kullanan birisi değilim. Telefonu sadece herkesin kullandığı temel uygulamaları kullanmak için ve fotoğraf çekmek için kullanıyorum. Şu anda kullandığım cihazı değiştirme nedenlerimi de en başta söylemiştim. Bu yüzden iPhone 12, donanımsal anlamda bana zaten fazlası ile yeterli gelecek bir cihaz ben bunu biliyorum. Fakat Samsung tarafında da S23 için iPhone 14'ün dengi olduğunu söyleyenler var, ama asıl odağım kamera/sosyal medya olacağından dolayı tereddütteyim. Olaya donanım olarak değil, o fiyat bandındaki bu iki cihaz üzerinden bakarsan memnun olurum. Çünkü telefonu zorlayan, tüm özelliklerini kullanan birisi değilim. 😊
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
s23,s24 serilerinde herhangi bi sosyal medya kalite kısıtlaması bulunmuyor.

Hocam ben 2 yıldır iPhone 12 kullanıcısıyım ve yakın zamanda satıp S24+ almaya karar verdim. Boğazıma kadar Apple ekosistemindeyim (MacBook ve airpodum da var) fakat yıl olmuş 2024, 120 Hz ekran ve adamakıllı bir batarya gibi dandik Çinli telefonların bile neredeyse bedavaya verdiği şeyler için 60-70 bin liralar vermek hiç mantıklı gelmedi. Gönlüm 15 Pro'dan yanaydı tabii, ama arada 30 bin liralık saçma sapan bir fark var ve gerçekten tek fark birinin iOS olması, bir de arkasında elma olması.

Bence Android telefonlara bir şans daha vermenin zamanı geldi. Samsung dersini iyi çalışıyor, Apple'ın neden bu kadar başarılı olduğunu anlamış ve One UI 6.1 ile birlikte IOS'a çok çok benzer bir deneyim sunuyor. Üstelik sosyal medya platformlarında kalite düşmesi vs. dediğiniz şeyler düzeleli çok oldu.

Bütçeniz el verirse kesinlikle S24+ öneririm, fakat bu ikisi arasından S23 alın derim. iPhone 12 çıkalı 4 yılı geçti ve özellikleri artık çağın çok gerisinde.

En çok takıldığınız nokta sosyal medya optimizasyonu bende S22 kullanıcısı olarak sorularınıza yanıt verebilirim çünkü aynı optimizasyon bende de var. Instagram'da diğer Android'lerin aksine geniş açı telefoto vs. tüm kameraları kullanıyorsunuz. Gece modu çift kamera modu Instagram Snapchat tüm uygulamalarda aktif. 60 FPS story paylaşabiliyorsunuz hiçbir kalite düşüşü yok. Deneyimleri diğer Android'lerden açık ara farklı.

Arkadaşım amacım kıyaslamak değil, ben telefonun tüm özelliklerini kullanan birisi değilim. Telefonu sadece herkesin kullandığı temel uygulamaları kullanmak için ve fotoğraf çekmek için kullanıyorum. Şu anda kullandığım cihazı değiştirme nedenlerimi de en başta söylemiştim. Bu yüzden iPhone 12, donanımsal anlamda bana zaten fazlası ile yeterli gelecek bir cihaz ben bunu biliyorum. Fakat Samsung tarafında da S23 için iPhone 14'ün dengi olduğunu söyleyenler var, ama asıl odağım kamera/sosyal medya olacağından dolayı tereddütteyim. Olaya donanım olarak değil, o fiyat bandındaki bu iki cihaz üzerinden bakarsan memnun olurum. Çünkü telefonu zorlayan, tüm özelliklerini kullanan birisi değilim. 😊

Zorlamazsan yine iphone.

30K'nın üstüne pek çıkmak istemiyorum, kamerayı çok kullanıyorum özellikle şehir manzarası için geniş açı kamerası önemli. S23'ü elime aldığımda malzeme olarak 12'ye göre bir tık geride geldi, ama küçük olması beni cezbetti.
Kızımda iphone 12 var bende s23+. Sık sık kamera kullandığınızı yazmışsınız. İkisinin kamerası mukayese bile edilemez. S23 açık ara çok önde kamera farkı ile. Artı malzeme kısmında s23 ü bir tık geride bulmuşsunuz şaşırdım. Halbuki bana göre S23 malzeme olarak daha kaliteli geldi. İki cihazı da elime alıp karşılaştırınca. Ekran olarak zaten 60hz ile 120hz farkı var. S23 iphone 14 Pro dengi bir cihaz. Kalkıp iphone 12 ile kıyası saçma oluyor.

İkiside güzel cihazlarda S23 çok daha üstün. iPhone 12 kötü bir deneyim sunmasada yaşlandı ve bunu hissettiriyor. Ekosistemde olduğumdan S23 yerine 12 aldım ben ancak S23 daha iyi bir seçenek. Hatta bütçeniz varsa S24+ üst segmentteki en mantıklı cihaz bence.

İkisi de güzel cihazlarda S23 çok daha üstün. iPhone 12 kötü bir deneyim sunmasada yaşlandı ve bunu hissettiriyor. Ekosistemde olduğumdan S23 yerine 12 aldım ben ancak S23 daha iyi bir seçenek. Hatta bütçeniz varsa S24+ üst segmentteki en mantıklı cihaz bence.
MacBook Air M1 kullanıyorum hocam, benim marka takıntım yok. Ama telefonda yaptığım çok bir şey olmadığı için iPhone 12’de işimi görür gibime geliyor.

Hiçbir şey yapamaz.
Apple ile anlasman var galiba. Bana iPhone 15 Pro yollar misin abi lutfen. 😭😭

30K'nın üstüne pek çıkmak istemiyorum, kamerayı çok kullanıyorum özellikle şehir manzarası için geniş açı kamerası önemli. S23'ü elime aldığımda malzeme olarak 12'ye göre bir tık geride geldi, ama küçük olması beni cezbetti.
S23 hissiyat olarak degisik hissettiriyor. Benim kullandigim S24 cok daha guzel hissettiriyor. Kisisel durum tabii. Parlak cerceveler bana gore guzel degil ve S23'un malzemesi size de kotu geldiyse sizin icin de hos degildir muhtemelen parlak cerceveler.

Yeni konular

Geri
Yukarı