iPhone 12'yi satmak mantıklı mı?

APK kullanma telefonun patlar, havaya uçar, ömrü kısalır, ölür, telefonuna kanser bulaşır diyen tiplere aldırma. Ömür kısaltma söz konusu olduğunda Apple'ın yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Ben şu anda Redmi Note 8 kullanıyorum. Ama elimde 12 olsa satıp Android'e geçmezdim. Evet söylediğin konularda Apple biraz geride. Sürekli para akıtmanı gerektiren bir telefon Apple. Spotify, Youtube, Adobe, çeşitli grafik uygulamaları sürekli abonelik istiyorlar ve sürekli para akıtman gerekiyor. Baktığın zaman artıları eksileri olan telefonlar ikisi de. Birisinin işletim sistemi çok iyi, kamerası ekranı çok iyi ama para akıtman gerek. Diğerinin kamerası sistemi o kadar iyi değil ama para akıtman gerekmiyor. Kişisel kullanımına bağlı, ben olsam satmazdım 12'yi.
Aynen güzel kardeşim elemanlar sen Spotify, Youtube Premiumu ücretsiz kullan diye uğraşsın APK yapsın. Sana da bunu sağlarken senden hiçbir şey talep etmesin. Öyle bir dünya yok. APK'ların bir çoğu zararlı yazılım içerir. (Özellikle ücretli yazılımların ücretsiz versiyonları) Bilmediğiniz konularda konuşmayın.

@Ruttiezs bir önceki mesajımda yazdığım bu telefonu alabiliyorsa uygulamalar onu zorlamasa gerek cümleme çok takılmayın. Bu Spotify'a para vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Dediğim gibi müzikleri bilgisayarınıza indirip iTunes ile telefonunuza atabilirsiniz.

Aynen güzel kardeşim elemanlar sen Spotify, Youtube Premiumu ücretsiz kullan diye uğraşsın APK yapsın. Sana da bunu sağlarken senden hiçbir şey talep etmesin. Öyle bir dünya yok. APK'ların bir çoğu zararlı yazılım içerir. (Özellikle ücretli yazılımların ücretsiz versiyonları) Bilmediğiniz konularda konuşmayın.
Bilmediği konuda konuşan sizsiniz hocam. Güvenmediğiniz dosyayı virüs taraması yapın. Hiç güvenmiyorsanız dosyayı kendiniz kırın. Ha sazan gibi oraya buraya atlayıp her önüne gelen APK'yı indirip sonra ''APK'larda virüs var indirmeyin'' diyorsan o da senin hatan. Zibilyon tane sorunsuz APK içinden virüslü olanı seçmek de ayrı bir başarı aslında.

Şarkı ve video atabilirsin telefona. APK'yı ben önermiyorum zaten. Şeytan işi. IPA kurmayı falan deneyebilirsin ama zahmetli. Android'e karşın çoğu şeyin alternatifi var. Ama önermem.

Teknoloji çağındayız herşeyin bir çözümü vardır mutlaka sana önerim kesinlikle satma ya da önce piyasayı iyi bir araştır ama dersen ki mali sıkıntım yok o zaman kafana göre sat al yapabilirsin bu arada android ve ios a hakim biri olarak söylüyorum bunları

@Ruttiezs bir önceki mesajımda yazdığım bu telefonu alabiliyorsa uygulamalar onu zorlamasa gerek cümleme çok takılmayın. Bu Spotify'a para vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Dediğim gibi müzikleri bilgisayarınıza indirip iTunes ile telefonunuza atabilirsiniz.
teşekkürler.
Arkadaşlar SnapTube Diye bi uygulama buldum oradan video ve müzik iniyor

Forumda ne APK korkusu varmış yahu. Android 2.1'den beri gerekli uygulamalarda APK kullanıp, aldığım her cihaza ayrı ROM'lar yüklüyorum şu an giriş seviyesi bir cihazda Android 12 kullanıyorum mesela, root sayesinde de yapmadığım şey kalmadı ama sürekli birileri bunları yaparsan yok zararlı yazılım var, yok cihazın patlar, yok kişisel veriler tehlike de hiç önermiyorum falan diyorlar. Cihazı aldıktan sonra onla ne yapıp yapamayacağını üretici dahil kimse söyleyemez(!), hiçbir şeye kulak asmadan için de rahat hissettiğin ekosisteme git.

Yeni konular

Geri
Yukarı