iPhone 13 ahizeden ses gelmiyor

SalvaDorasit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Telefonun içi asla açılmadı ve daha 14 ay garantisi var. Yanlışlıkla 20 cm derinlikteki suya düştü ve saniyesinde aldım. Ağzımla suyu çekerek temizleme yaptım. Peçeteyle vs kuruladım, hoparlör temizleme seslerini yaptım bayağı. 2 gün bir şeyi yoktu 3. gün fark ettim biri arayınca telefon kulağımdayken çalma sesi gelmiyordu. Sakızla temizleme yaptım vs ama nafile. Ne yapmam lazım sizce?

Umalım ki cihazın içindeki pedler renk değiştirmemiş olsun, cihazı servise vermek dışında başka bir yolu yok maalesef, umarım değiştirmemiştir garanti kapsamından çıkmaz.

Normalde öyle ancak geçirmeme garantisini neredeyse hiçbir üretici vermiyor sadece belirli test ve standartlarla üretip dayanıklılık sertifikası veriyorlar o kadar.

SIM yuvasını çıkartınca içine bakınca kırmızı bir şerit oluyormuş sıvı teması halinde. Baktım kırmızıya dair hiçbir şey göremedim.
Yarın servise götüreceğim zentech. Şimdi telefon suya düştü desem direk bakmadan sıvı teması var deyip ücret isterler mi?
Yoksa söylesem daha doğru mu olur?
Düzenleme: Elimde video var telefonun ne kadar derinlikte olduğuna dair ve ne kadar sürede aldığım. 4 saniye sonra alıyorum sudan.

Telefonun içi asla açılmadı ve daha 14 ay garantisi var. Yanlışlıkla 20 cm derinlikteki suya düştü ve saniyesinde aldım. Ağzımla suyu çekerek temizleme yaptım. Peçeteyle vs kuruladım, hoparlör temizleme seslerini yaptım bayağı. 2 gün bir şeyi yoktu 3. gün fark ettim biri arayınca telefon kulağımdayken çalma sesi gelmiyordu. Sakızla temizleme yaptım vs ama nafile. Ne yapmam lazım sizce?
Yeterli temizleyememişsin kısacası. Ahize arızalanmıştır. Ayrıca
sıvı temaslı bölgelerin temizlenmesi gerek.

Yeterli temizleyememişsin kısacası. Ahize arızalanmıştır. Ayrıca.
Sıvı temaslı bölgelerin temizlenmesi gerek.

13'lerde SIM yuvasının içine bakılıyor orada kırmızı çizgi varsa sıvı temaslı. Ben baktım kırmızı olmamış. O zaman direk sıvı temasından hiç bahsetmeyeyim.

13'lerde SIM yuvasının içine bakılıyor orada kırmızı çizgi varsa sıvı temaslı. Ben baktım kırmızı olmamış. O zaman direk sıvı temasından hiç bahsetmeyeyim.
Dostum sadece oraya mı gidiyor sıvı ? O bölge oradan temas ederse kırmızı oluyor.
IMG_1026.png

Burada bahsetmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı