iPhone 13 ses düzgün gelmiyor

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Genel olarak en çok klavyede belli olan, bildirim seslerinde çok karşılaştığım bir sorun var. Ayrıca gerçekten insanı gıcık eden bir türden ses. Bu klavyedeki ses bozulması her zaman olmuyor ama özellikle WhatsApp kullanırken mesajım iletildiği zaman gelen bildirim sesi, mesaj geldiği zaman bildirim sesi değişik bir şekilde bozuluyor. Sabit bir ses olmadığı için insanı gerçekten gıcık ediyor. Apple destek ile iletişime geçtim, sorunu anlatamadım müşteri hizmetlerine. Telefonuma bağlanıp ayarlarımı falan kontrol etti, sorunu zaten anlamamıştı. Uzaktan donanım testi yaptılar, ancak herhangi bir sorun bulamadılar. Ne yapmalıyım sizce? Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?
Ek olarak özellikle bu klavye sorununu eski telefonum olan iPhone 7'nin batarya sağlığı yüzde 80'in altında olduğu zamanlar pil yüzdem düşmeye başlayınca yaşıyordum. WhatsApp'ta dediğim olayın olup olmadığını hatırlamıyorum.
Videoda sadece silerken ki kısmın videosunu aldım, çünkü çok daha belirgin oluyor. Yazı yazarken bazen yüksek bir şekilde tıklama sesi geliyor, bazen az geliyor. Çok rahatsız edici.
Bu videoda sese bakarsanız kesile kesile gidiyor. Stabil değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ise bir sorun yok ve ses sabit bir şekilde geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende ses ikisinde de aynı. Mesaj gelirken olan olayı tam anlamadım. Ama bende bildirim gelince klavyeye basınca bildirim sesiyle ses veriyo klavye. Siz de bu sorundan mı bahsediyorsunuz?
Edit: Şimdi farkettim kesikli geliyormuş ses.

Son düzenleme:
@Dlezzy iPhone 7'den geçiş sağladım. Ancak kendi deneyimlerim ile fiyatını hak etmediğini düşünüyorum ben de. Keşke S22+ alsaydım. :D

Whatsappta yazı yazarken bildirim gelince ses patlıyor aynı sorun bendede var hocam anlatmak istediğiniz buysa.
Hocam bir şey sorucam. Acaba sizde hoparlörler arasında ses kalite farkı var mı? Yazılımsal bir sorun dışında donanımsal bir sorun olduğunu da düşünebiliyorum. Acaba iki hoparlörün de ses kalitesini test etme şansınız var mı? Erişilebilirlik, ses ve görsel kısmından sesin sağ veya sol hoparlörden vermesini ayarlayabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
@Dlezzy iPhone 7'den geçiş sağladım. Ancak kendi deneyimlerim ile fiyatını hak etmediğini düşünüyorum ben de. Keşke S22+ alsaydım. :D

Hocam bir şey sorucam. Acaba sizde hoparlörler arasında ses kalite farkı var mı? Yazılımsal bir sorun dışında donanımsal bir sorun olduğunu da düşünebiliyorum. Acaba iki hoparlörün de ses kalitesini test etme şansınız var mı? Erişilebilirlik, ses ve görsel kısmından sesin sağ veya sol hoparlörden vermesini ayarlayabiliyorsunuz.
Kalite ikisinde aynı hocam fark yok.

Geri
Yukarı